Арда прекъсна лошата си серия с два бързи гола срещу Славия

Арда Кърджали вкара два бързи гола и успя да победи Славия с 2:1 в двубой от 28-мия кръг на efbet Лига.

Борис Тютюков даде преднина на домакините в деветата минута, а в 12-ата Станислав Иванов удвои преднината на Арда. Кристиян Стоянов вкара дебютния си гол за Славия в 36-ата минута, но попадението на юношата на “белите” не бе достатъчно, за да може тима му да си тръгне поне с точка от Кърджали. DSPORT.BG

С успеха Арда влезе в топ 6 с равни точки със седмия Крумовград, на който му предстои гостуване в понеделник на Ботев Враца. Тимът от Кърджали е с по-добри показатели от преките двубои с новака в елита. Славия остава 12-и с 30 точки.

В следващия кръг Арда Кърджали гостува на Лудогорец. Славия София пък приема Хебър Пазарджик.

В началните минути на двубоя нямаше никакви опасности пред двете врати.

Головете започнаха да валят в деветата минута, когато Чинонсо Офор уцели напречната греда след центриране на Деян Лозев, а при добавката Борис Тютюков бе точен за 1:0.

Само три минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Станислав Иванов получи пас от Лъчезар Котев, изпревари Виктор Генев и прати по земя топката покрай Светослав Вуцов за 2:0.

След допуснатите два бързи гола столичани заиграха по-добре и владееха повече топката.

Галин Иванов пробва да изненада от дистанция Анатолий Господинов в 34-ата минута, но стражът на Арда успя да избие топката.

След половин час игра Иван Минчев центрира към наказателното поле, където Чинонсо Офор не позволи на играчите на Славия да играят с топката и Господинов лесно улови.

Кристиян Стоянов върна едно попадение за Славия в 35-ата минута, след като получи пас от Ертан Томбак и със силен изстрел от границата на наказателното поле се разписа във вратата на Господинов за 2:1.

Втората част започна с натиск на домакините. В 50-ата минута Станислав Иванов подаде към Борислав Цонев, който реши да шутира от удобна позиция,но Виктор Генев успя да изчисти в корнер.

След близо час игра Златомир Загорчич замени Венцислав Керчев и Мартин Сораков с Куентин Зеедорф и Кристиан Добрев.

В 72-ата минута Владимир Николов се опита да си спечели дузпа и получи жълт картон за симулация.

Четири минути след това дойде най-добрият шанс през втората част за някой от двата тима, но Анатолий Господинов показа много добър рефлекс, за да отрази удар на Куентин Зеедорф, който получи от Роберто Райчев и отправи силен изстрел от границата на наказателното поле.

АРДА – СЛАВИЯ 2:1

1:0 Борис Тютюков 9′, 2:0 Станислав Иванов 12′, 2:1 Кристиян Стоянов 35′

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 9. Чинонсо Офор (68 – 19. Тонислав Йорданов), 10. Борислав Цонев (88 – 77. Илия Юруков), 11. Борис Тютюков (62 – 26. Ел Мами Тетах), 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев, 80. Лъчезар Котев – к, 99. Станислав Иванов (88 – 17. Иван Коконов)

Резерви: 13. Петър Петров, 17. Иван Коконов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Николай Жеков, 77. Илия Юруков

Треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев (59 – 22. Куентин Зеедорф), 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (83 – 19. Чунг Нгуен До), 27. Емил Мартинов, 9. Мартин Сораков (59 – 11. Кристиан Добрев), 33. Галин Иванов – к (69 – 14. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов (83 – 20. Николай Христов)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 93. Исак Соле, 11. Кристиан Добрев, 22. Куентин Зеедорф, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Иво Андреев