Лудогорец взе своето от Благоевград с автогол и самба

Лудогорец постигна важна победа с 2:0 в гостуването си на Пирин Благоевград от 28-ия кръг на efbet Лига. Николай Бодуров си вкара автогол, след като в 58-ата минута опита да изчисти една центрирана по земя топка от Рик Джонатан, но вместо това я прати в собствената си мрежа. Педро Нареси удвои аванса на гостите след прекрасна атака в 74-ата минута, когато получи пас с пета от Руан Круз и с удар по земя вкара гол. DSPORT.BG

Благодарение на тази победа отборът на Георги Дерменджиев събра 66 точки в актива си на първото място във временното класиране, докато „орлетата“ са 13-и в таблицата с 26 точки.

Двубоят на стадион “Христо Ботев” започна с ниско темпо, като в 6-ата минута мачът бе прекъснат заради запалените от феновете на “орлетата” димки и факли. След 5-минутно прекъсване, срещата бе подновена.

В следващите минути положенията пред двете врати бяха рядкост.

Първият опасен удар в мача дойде в 27-ата минута, когато Рик Джонатан центрира топката към границата на вратарското поле. Там Педро Нареси отигра с глава, но не намери очертанията на вратата на Максим Ковальов.

Десет минути преди края на редовното време на първото полувреме Тодор Неделев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Пирин.

В 38-ата минута Сон получи топката от Неделев, овладя топката и стреля от малък ъгъл. Ковальов спаси и поде контраатака за “орлетата”. Топката стигна до Иван Тасев, който проби по лявото крило и стреля, но прати топката вдясно от вратата на Серджио Падт.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме гостите от Разград имаха претенции, че при удар с глава на Георги Терзиев при центриране в наказателното поле, топката е ударила Венцислав Бенгюзов в ръката. Главният съдия Георги Гинчев обаче подмина ситуацията, а от ВАР Волен Чинков и Дениз Соколов не го повикаха да преразгледа ситуацията.

До края на първото полувреме не се стигна до попадения и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна на по-високи обороти, като имаше атаки и към двете врати.

В 58-ата минута Рик Джонатан преодоля Арно Лузайадио на лявото крило. Последва остро центриране по земя във вратарското поле. Там Николай Бодуров опита да изчисти топката, но не прецени движението на крака си и прати топката в собствената си врата – 1:0 за Лудогорец!

Две минути след това Асен Дончев проби добре отдясно, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите!

Така се стигна до 74-ата минута, когато Лудогорец направи страхотна комбинация в половината на Пирин. Топката стигна до Рик Джонатан, който бе фронтално пред вратата. Той подаде към намиращия се на границата на наказателното поле Руан Круз. Резервата пусна елегантен пас с пета към включилия се от втора позиция Педро Нареси и халфът с удар по земя преодоля Ковальов – 2:0!

Този гол тотално спря импулса в играта на домакините и възпитаниците на Георги Дерменджиев вече владееха нещата на терена.

Пирин, все пак, опитваше да застраши Падт, но защитата на гостите се справяше на ниво.

Така до края на мача двата отбора не успяха да стигнат до повече голове и Лудогорец прибави нови три точки към актива си в шампионата.

В следващия кръг Пирин Благоевград ще гостува на ЦСКА, докато за Лудогорец предстои визита на ЦСКА 1948.

Пирин – Лудогорец 0:2

0:1 Николай Бодуров аг. (58′), 0:2 Педро Нареси (74′)

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу (81′ – 13. Евгени Геориев), 18. Арно Лузайадио, 7. Асен Дончев (81′ – 20. Брайън Есало), 73. Венцислав Бенгюзов (К) (69′ – 83. Христо Попадийн), 28. Виталийс Ягодинскис, 27. Георги Върбанов, 14. Данило Полонский (85′ – 29. Станислав Костов), 11. Иван Тасев, 5. Николай Бодуров (85′ – 8. Лазар Боянов), 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 13. Евгени Геориев, 8. Лазар Боянов, 30. Любомир Тодоров, 16. Мартин Георгиев, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн

Старши треньор: Олександър Бабич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан (83′ – 77. Кайо Видал), 8. Клод Гонсалвеш (71′ – 18. Ивайло Чочев), 9. Квадво Дуа (71′ – 99. Руан Круз), 17. Сон, 24. Оливие Вердон (К), 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей (83′ – 90. Спас Делев), 88. Тодор Неделев (87′ – 10. Матиас Тисера)

Резерви: 12. Симон Слуга, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Круз

Старши треньор: Георги Дерменджиев