отев Вр взе точка от Бистрица, ЦСКА 1948 още чака първа победа през 2024-та

ЦСКА 1948 и Ботев Враца не си вкараха и завършиха наравно 0:0 в скучен мач от 27-ия кръг на efbet Лига. И двата тима имаха своите шансове, от които не успяха да се възползват. В самия край късметът покри гостите от Враца, след като удар на Антонио Вутов се отби от левия страничен стълб. Това бе сред най-интересните голови положения в срещата.DSPORT.BG

След ремито ЦСКА 1948 заема седмото място в класирането с актив от 38 точки. Ботев Враца е предпоследен с 18.

Христо Янев: Не може всяко съприкосновение да бъде фал, футболът е контактен спорт

Панайотов: Не отбелязахме и вината е в нас (ВИДЕО)

Много брак в играта и на двата тима в откриващите минути на двубоя. Едва в 8-ата домакините създадоха първата голова опасност. Евгений Сердюк отне в центъра на терена, напредна и пробва удар, който беше блокиран. Мартин Смоленски внимаваше и изчисти надалеч.

Скучно беше на стадиона в Бистрица. В 28-ата минута гостите пробваха да застрашат вратата на ЦСКА 1948. Марко Мажуга стреля от границата на наказателното поле. След рикошет топката излезе в ъглов удар. Смоленски го изпълни, а Мартин Бачев стреля с глава над напречната греда.

Секунди по-късно Петър Маринов трябваше да се намесва. Клери Сербер беше изведен в наказателното поле. Неговият удар по диагонала беше много слаб и в тялото на стража.

Десетина минути преди почивката Симеон Василев направи хубаво центриране от десния фланг. Емил Ценов скочи, но остана под топката и не нанесе сполучлив удар с глава – аут.

В 37-ата минута Евгений Сердюк пробва късмета си с шут от далечно разстояние. Федерико Бариос внимаваше и съумя да избие.

Ударите по посока вратата на Бариос продължиха. В 40-ата минута и Талис се пробва. Неговият мерник също не беше калибриран.

Още в началото на втората част ЦСКА 1948 беше много близо до гола. При центриране няколко футболисти се разминаха с топката. Влезлият преди секунди Даниел Генов успя да отклони с глава и помогна на своите съотборници да неутрализират опасността.

В 62-рата минута Педриньо опита късмета си като стреля директно от пряк свободен удар. Топката беше заложена доста далеч от вратата на гостите. Съответно Федерико Бариос имаше предостатъчно време да реагира и да улови.

ЦСКА 1948 продължаваше да владее повече топката, но не успяваше да застраши вратата на Бариос.

Десетина минути преди изтичането на редовното време врачани пропуснаха златен шанс за гол. Спас Георгиев центрира отдясно. Браян Переа укроти топката и комбинира с Клери Сербер. Смоленски получи шанс да стреля и го направи от чиста позиция, но на сантиметри от целта.

Малко след това гостите организираха стойностна контраатака. Тя завърши с неточен изстрел на Даниел Генов.

В 85-ата минута Педриньо получи свободно пространство, от което се възползва отдясно по нападението и центрира остро. Бариос изби, но Педриньо получи възможност да стреля от въздуха. №8 от ЦСКА 1948 не беше точен.

Две минути по-късно Антонио Вутов за малко да се разпише и да донесе победата на ЦСКА 1948. Бариос се хвърли, но за негово щастие топката излезе в аут.

В добавеното време гостите извадиха късмет. „Червените“ получиха пряк свободен удар на перфектна позиция за директна стрелба. Вутов

До последния съдийски сигнал на Георги Давидов ЦСКА 1948 потърси трите точки, но Ботев Враца удържа резултата непроменен и предотврати поражението.

ЦСКА 1948 – Ботев Враца 0:0

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис (85′ – 16. Виктор Василев), 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов – К (71′ – 9. Бирсент Карагарен), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов 25. Евгений Сердюк (71′ – 87. Симеон Димитров), 28. Неделко Пишчевич (79; – 20. Антонио Вутов)

Резерви: 12. Леви Нтумба, 9. Бирсент Карагарен, 16. Виктор Василев, 20. Антонио Вутов, 30. Михаил Цонев, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 92. Пиер-Даниел Нгуинда, 91. Райън Бидунга

Треньор: Николай Панайотов

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа – К, 21. Бубакар Траоре (46′ – 9. Даниел Генов), 8. Клери Сербер (86′ – 77. Стефан Велев), 14. Марко Мажуга (56′ – 15. Мирослав Маринов), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 10. Спас Георгиев, 18. Диого Барбоса

Резерви: 1. Любомир Василев, 76. Красимир Костов, 9. Даниел Генов, 37. Марио Киконда, 15. Мирослав Маринов, 5. Петко Ганев, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Съдия: Георги Давидов