Локо Пд даде силна заявка за класиране в топ 4, изпреварвайки Левски

Локомотив Пловдив даде силна заявка за класиране в топ 4 и участие в европейските клубни турнири, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си на Черно море от 28-ия кръг на efbet Лига. По този начин „смърфовете“ изпревариха Левски от четвъртото място в класирането. Единственото попадение в двубоя реализира Оливер Камдем през първото полувреме. DSORT.BG

„Моряците“ затвърдиха впечатлението, че се представят по-колебливо през последните кръгове в гостуванията си. Отборът на Илиан Илиев няма отбелязан гол в три поредни визити.

Даниел Димов стреля от дъгата на наказателното поле на Локомотив в 14-ата минута, но много неточно в аут.

Локомотив Пловдив разгърна обещаваща атака в 22-ата минута. Оливер Камдем подаде на Христо Иванов, но неговият удар беше много разочароващ в аут.

Четири минути по-късно Евандро отне топката и подаде на Димитър Илиев, който продължи за Мичи Нтело, а той комбинира с Бабакар Дион, който отправи диагонален удар, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 30-ата минута. “Черно-белите” организираха много добра контраатака. Димитър Илиев подаде към Оливер Камдем, който навлезе в наказателното поле на Черно море и стреля под плонжа на Иван Дюлгеров, вкарвайки топката в долния десен ъгъл на вратата на “моряците”.

Черно море можеше бързо да изравни резултата в 32-ата минута. Васил Панайотов получи топката в наказателното поле на Локомотив, след което отклони за Атанас Илиев, който стреля, но неточно в аут.

Ефе Али отправи много хубав удар в 43-ата минута, но Иван Дюлгеров плонжира и изби в корнер. След центрирането от ъгловия удар в наказателното поле на Черно море, Хорхе Сегура стреля с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Дюлгеров.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 57-ата минута. Бабакар Дион пусна много добър пас към Мичи Нтело, който бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров, но нападателят подходи много слабо, не успя да си спре топката и тя попадна в ръцете на вратаря на “моряците”.

Черно море вкара гол в 60-ата минута чрез Илиан Илиев-младши, но голът не бе зачетен заради засада. Илиан Илиев-младши проби по десния фланг, след което влезе навътре и отправи диагонален удар, Атанас Илиев посегна да играе с топката, а беше в положение на засада, след което кълбото се удари десния страничен стълб на вратата на Кристиан Томов и се озова в мрежата. Попадението не бе зачетено заради засада на Атанас Илиев, който посегна да играе с топката, въпреки че не успя да я докосне.

Четири минути по-късно Илиан Илиев-младши подаде на Мазир Сула, който бе заобиколен от трима играчи на Локомотив, но успя да ги преодолее и подаде на Уеслен Жуниор, който стреля, но Кристиан Томов спаси, а след това от тялото на Тодор Павлов топката излезе в корнер.

Оливер Камдем центрира в 69-ата минута в наказателното поле на Черно море, където Димитър Илиев успя да стреля с глава, но Иван Дюлгеров се намеси и спаси.

Димитър Илиев се опита да изненада Иван Дюлгеров в 76-ата минута, но ударът му бе доста неточен и топката излезе в аут. Минута по-късно последва центриране в наказателното поле на Черно море, където Ангел Лясков стреля с глава, но право в ръцете на Дюлгеров.

Пред Владимир Медвед се откри много добра възможност в 78-ата минута, но ударът му бе отразен от Иван Дюлгеров.

Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа в 90-ата минута, за игра с ръка на Милош Петрович в наказателното поле на Локомотив Пловдив. Никола Попов прецени, че няма основание да свири такава, а ВАР потвърди решението на рефера.

Локомотив Пловдив записа четвърта победа в последните си пет мача в първенството и продължава със силните изяви през пролетния полусезон.

От своя страна Черно море допусна втора загуба в последните пет мача.

Черно море е трети в класирането на еfbet Лига с 58 точки, докато ЦСКА е втори с 60. Локомотив Пловдив е четвърти с 53 точки, а Левски е пети с 51 точки.

Илиан Илиев: Трябва да търсим максимума в мача срещу Левски

Локомотив Пловдив – Черно море 1:0

1:0 Оливер Камдем 30′

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 5. Тодор Павлов (81′ – 20. Милош Петрович), 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али (63′ – 4. Мартин Паскалев) – 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (63′ – 22. Ивайло Иванов), 21. Евандро, 14. Димитър Илиев (К), 44. Ангел Лясков – 7. Бабакар Дион (71′ – 17. Мартин Райнов), 9, Мичи Нтело (71′ – 19. Владимир Медвед)

Резерви: 88. Мартин Луков, 16. Кристиян Пешов, 11. Петър Андреев, 15. Мартин Петков

старши треньор: Александър Томаш

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (70′ – 15. Даниел Мартин) – 27. Даниел Димов (78′ – 86. Исмаил Иса), 71. Васил Панайотов – 11. Илиан Илиев (84′ – 23. Едгар Пашеко), 10. Мазир Сула, 99. Уеслен Жуниор (70′ – 16. Андреяс-Кристиан Калкан) – 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов