Жалък Берое съживи Локомотив София

Локомотив София спечели с минималното 1:0 срещу Берое в последния мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в двубоя реализира Карлос Франса в 39-ата минута. По този начин „столичните железничари“ прекъснаха негативната серия, в която се намираха от четири поредни загуби. В същото време старозагорци претърпяха втора поредна загуба в шампионата.DSPORT,BG

Берое изигра безобразно първо полувреме, а Локомотив се възползва от подаръка на старозагорската отбрана, за да поведе в резултата.

Звездата на Берое Себастиан Вия бе много под нивото си и не успя да създаде нищо качествено опасно пред вратата на Александър Любенов.

Енцо Еспиноса получи пас по левия фланг, където проби, след което центрира, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Александър Любенов. Страничният съдия маркира и засада на Еспиноса, но останаха съмнения дали има такава.

Симеон Мечев се опита да изненада вратаря на Берое Артур Мота в 12-ата минута с удар от центъра, но не успя да намери очертанията на вратата и топката излезе в аут.

Локомотив София поведе с 1:0 в 39-ата минута. Сегундо Пачаме сбърка, връщайки една топка назад. Той я подари на Кевин Маи. Маи пусна извеждащ пас към Франса, покрай Скуадроне. Франса бе покрит от Жорди Говеа, излезе сам срещу Артур Мота и вкара за 1:0.

В 53-ата минута Енцо Еспиноса стреля от около 22 метра, но право в ръцете на Александър Любенов.

Кевин Маи добре овладя топката на гърди и стреля от въздуха, но право в ръцете на Артур Мота.

Берое бе много близо до това да изравни резултата в 57-ата минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив София, Александър Любенов излезе и боксира с една ръка, но неубедително и топката попадна в Уерик Каетано, който веднага стреля от границата на наказателното поле на домакините, но Красимир Станоев от голлинията успя да изчисти в корнер.

Симеон Мечев направи пробив по левия фланг в 61-ата минута, преодоля първо Скуадроне, а след това и Саломони. Последва удар на Карлос Франса, но имаше рикошет в играч на Берое и топката излезе в корнер.

Франсиско Политино стреля в 64-ата минута, но над вратата на Александър Любенов в аут.

Себастиан Вия се опита да изненада Александър Любенов директно от корнер в 68-ата минута, но вратарят на Локомотив София внимаваше и успя да избие.

Няколко секунди по-късно пред Карлос Алгара се откри много добра възможност в наказателното поле на Локомотив и стреля, но много неточно в аут.

Себастиан Вия прокара топката между краката на Ивайло Найденов в 83-ата минута, след което влезе в наказателното поле на Локомотив и стреля от малък ъгъл, но право в ръцете на Александър Любенов.

Себастиан Вия стреля от фал в 88-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Александър Любенов.

В третата минута на добавеното време на мача, Дамян Йорданов се опита да центрира, но изпълнението му се получи като изненадващ удар, но Александър Любенов внимаваше и спаси.

По този начин Локомотив София записа втора победа срещу Берое през сезона. Любопитното е, че при победата в Стара Загора, Локомотив записа първа победа като гост през сезона, а в София “железничарите” постигнаха първи успех като домакин от август насам.

Локомотив София се изкачи на тринадесето място в класирането с 28 точки, докато Берое е десети с 32 точки.

В следващия кръг Локомотив София гостува на ЦСКА 1948, а Берое е домакин на Локомотив Пловдив.

Локомотив София – Берое 1:0

1:0 Карлос Франса 39′

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 22. Ивайло Найденов 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко – 20. Диого Тешейра (75′ – 21. Антони Иванов), 26. Красимир Милошев (К), 16. Симеон Мечев – 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков (85′ – 15. Лука Иванов), 7. Кевин Маи (80′ – 93. Стефан Ламбезе)

Резерви: 88. Жарко Истатков, 9. Калоян Кръстев, 98. Стив Траоре, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков, 17. Теодор Иванов

Треньор: Данило Дончич

Берое: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне (81′ – 21. Дамян Йорданов), 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони, 6. Жорди Говеа – 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (60′ – 98. Роналдо Камара) – 11. Уерик Каетано (68′ – 91. Вини Трибуле), 22. Себастиан Вия, 15. Енцо Еспиноса (60′ – 10. Франсиско Политино) – 9. Франсиско Сагардия

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 8. Хавиер Силго, 14. Викторио Вълков, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало

Треньор: Хосе Луис Ачиари