езерва увеличи преднината на Лудогорец и удължи агонията на ЦСКА 1948

Лудогорец постигна минимална победа над ЦСКА 1948 с 1:0 в отложен двубой от осмия кръг на efbet Лига. Победното попадение бе дело на появилия се от пейката Матиас Тисера, който бе точен в 82-ата минута. DSPORT.BG

Това бе 11-ата поредна победа за “орлите” в шампионата, докато “червените” все още нямат победа през 2024-а. За последно столичани победиха Арда на 14 декември миналата година.

С успеха Лудогорец събра 69 точки на върха в класирането и вече има 9 точки преднина пред ЦСКА и 11 пред Черно море.

Срещата започна с натиск на “орлите”. В 12-ата минута Тодор Неделев стреля от свободен удар, но Петър Маринов успя да избие в корнер.

Пет минути след това Сон центрира в наказателното на домакините, където Неделев бе близо до това да завърши, но бе изпреварен от защитник на “червените”.

В 22-ата минута Рик Джонатан пробва изстрел от дистанция, но прати топката над вратата.

В 26-ата минута Педриньо имаше претенции за нарушение срещу него, извършено от Пьотровски, който след това бе съборен от Реян Даскалов, а докато футболистите имаха претенции към Валентин Железов, Тодор Неделев изпълни бързо и изведе Руан Круз, който стреля, но в гредата.

Десет минути след това Неделев стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Маринов. В 40-ата минута късметът отново покри домакините, след като удар на Текпетей се отби в страничния стълб.

След почивката Валентин Илиев пусна в игра 16-годишния Марто Бойчев на мястото на Емил Ценов.

Втората част започна с удар на Талис, който Падт успя да избие в корнер. В 50-ата минута Бойчев намери Стив Фуртадо, който  центрира към Радослав Кирилов, но Падт успя да улови удара с глава на капитана на “червените”.

В следващите минути Лудогорец подложи ЦСКА 1948 на натиск, но играчите на Георги Дерменджиев не успяха да затруднят Петър Маринов.

В 61-ата минута Падт показа добър рефлекс, избивакйи мощен изстрел на Педриньо.

В 70-ата минута Квадво Дуа бе намерен в наказателното поле, но не успя да отиграе достатъчно добре, а Маринов се намеси страхотно, спасявайки с крак. Минута след това Дуа стреля с глава, но покрай вратата.

Лудогорец успя да поведе в резултата в 82-ата минута, когато влезлият като резерва Матиас Тисера бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо наказа Маринов за 0:1.

Валентин Илиев: С оглед на това, което показахме през втората част, заслужавахме точката (ВИДЕО)

Дерменджиев: Имаме комфортна преднина на върха, но тя не е достатъчна (ВИДЕО)

Матиас Тисера: Един работи, друг идва да играе, малко се ядосвам вътрешно, но това са правилата на играта

ЦСКА 1948 – Лудогорец 0:1

0:1 Матиас Тисера 82′

ЦСКА 1948: 1 . Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов (К) (58 – 9. Бирсент Карагарен), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов (46 – 58. Марто Бойчев), 22. Реян Даскалов (85 – 39. Парвиз Умарбаев), 87. Симеон Димитров (79 – 20. Антонио Вутов)

Резерви: 32. Иван Василев, 9. Бирсент Карагарен, 20. Антонио Вутов, 28. Неделко Пишчевич, 30. Михаил Цонев, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда

Старши треньор: Валентин Илиев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пиотровски (К), 7. Рик Джонатан (82 – 90. Спас Делев), 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей (72 – 77. Кайо Видал), 88. Тодор Неделев (72 – 10. Матиас Тисера), 99. Руан Круз (60 – 9. Квадво Дуа)

Резерви: 12. Симон Слуга, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Валентин Железов