Берое и Локомотив Пловдив си размениха по дузпа и бърз гол

Берое и Локомотив Пловдив не се победиха и завършиха наравно 2:2 на стадиона в Стара Загора в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. През първата част двата тима си размениха по гол от дузпа, а през второто отбелязаха по едно попадение в рамките на три минути. Кръг преди края на редовния сезон заралии са 11-и с 33 точки, колкото има и десетият Славия заради по-лоша голова разлика при равни преки мачове. „Смърфовете“ са четвърти с 54, на 3 пред Левски. В последния редовен кръг Берое гостува на Левски, докато Локомотив Пловдив приема ЦСКА 1948.DSPORT.BG

В 16-ата минута заралии поведоха с 1:0 с гол на Себастиан Вия от дузпа, изпълнена в стил “Паненка”, която самият той изработи, след като бе фаулиран от Хорхе Сегура. В 32-рата минута Димитър Илиев на свой ред бе точен от бялата точка за 1:1, а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Артур Мота срещу Мичи Нтело. Двата тима си размениха по един бърз гол в началото на второто полувреме – в 47-ата минута Вини Трибуле отбеляза отблизо за 2:1, а три минути след това Ангел Лясков изравни с глава след центриране на Бабакар Дион.

Първото положение в срещата бе на сметката на “смърфовете”. Димитър Илиев пусна извеждащ пас към Бабакар Дион, който от аутлинията подаде за Мичи Нтело, Артур Мота бе напуснал голлинията си, но Нтело бе затворен и нанесе много неточен удар.

Берое отговори в шестата минута. Карлос Алгара отне топката на около 30 метра от вратата, напредна и стреля технично с външен фалц, но встрани от вратата на Кристиан Томов.

Десет минути след началото на срещата се стигна до принудителна смяна в състава на гостите. Евандро се контузи, а на негово място влезе Ивайло Иванов.

В 11-ата минута заралии имаха изключително чиста възможност да излязат напред в резултата. Себастиан Вия проби отлично по лявото крило и качи топката на главата на Франсиско Политино, който стреля на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 13-ата минута Вия навлезе в наказателното поле и бе съборен от Хорхе Сегура. Първоначално Васимир Ел Хатиб отсъди корнер, но бе привикан от Ивайло Ненков да преразгледа ситуацията на ВАР и посочи бялата точка. В 16-ата минута самият Себастиан Вия се нагърби с изпълнението и елегантно в стил “Паненка” вкара за 1:0.

В следващия четвърт час темпото на игра значително спадна. Двата тима пренесоха играта в средата на терена и до положения пред двете врати не се стигна.

В 31-вата минута Локомотив Пловдив на свой ред получи правото да изпълни дузпа. Мичи Нтело беше изведен прекрасно изведен в наказателното поле от Димитър Илиев, след което напредна и бе съборен от Артур Мота, като Ел Хатиб не се поколеба да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Митко Илиев, който стреля в горния десен ъгъл и изравни резултата – 1:1.

В 42-рата минута Уерик Каетано демонстрира самочувствие и стреля зад централната линия, но ударът му премина над вратата на Локомотив Пловдив. При последното отиграване за първата част, във втората добавена минута, Трибуле намери Лучано Скуадроне, който стреля по диагонал, а Томов изби в корнер, от който не последва нищо интересно.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Берое. В 47-ата минута Политино проби по десния фланг и пусна успоредно подаване за Вини Трибуле, който бе изпуснат от отбраната на Локомотив и от вратарското поле безпроблемно прати топката в мрежата на Томов за 2:1.

Локомотив Пловдив много бързо стигна до изравнително попадение. Бабакар Дион се бе изнесъл на десния фланг и центрира великолепно за Ангел Лясков, който по нетипичен за себе си начин реализира гол с глава от около 10 метра, като не остави никакви шансове на Артур Мота.

След вихреното начало на втората част следващите 15-ина минути темпото на игра отново бе ниско и голови ситуации липсваха.

В 75-ата минута Себастиан Вия проби великолепно по левия фланг, навлезе в наказателното и намери Вини Трибуле, който стреля от вратарското поле, но бе блокиран от Ангел Лясков.

В 89-ата минута Франсиско Сагардия бе много добре изведен, но извърши нарушение срещу Оливер Камдем и въпреки че прати топката в мрежата, попадението му не бе признато.

В първата минута от добавеното време Вини Трибуле пое добре с гръб топката и нанесе удар, който бе изчистен в ъглов удар. При последвалото центриране Франко Минго нанесе удар с глава, който премина над вратата на Локомотив.

Ачиари: Не стоим добре през целите мачове и затова не печелим

Томаш: Указанията ми бяха Себастиан Вия да не играе с топката (ВИДЕО)

БЕРОЕ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:2
1:0 Себастиан Вия (д) 16′, 1:1 Димитър Илиев (д) 32′, 2:1 Вини Трибуле 47′, 2:2 Ангел Лясков 50′

Берое: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго, 6. Жорди Говеа (К) – 10. Франсиско Политино (80′ – 7. Федерико Санети), 11. Уерик Каетано (72′ – 9. Франсиско Сагардия), 19. Карлос Алгара (90’+3′ – 24. Сетфан Гаврилов), 98. Роналдо Камара (71′ – 20. Сегундо Пачаме) – 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

Резерви: 23. Родриго Ачинели – 12. Темитопе Акинжогунла, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 21. Дамян Йорданов

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев (68′ – 15. Мартин Петков), 5. Тодор Павлов – 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (69′ – 19. Владимир Медвед), 21. Евандро (10′ – 22. Ивайло Иванов), 44. Ангел Лясков – 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 9. Мичи Нтело (83′ – 11. Петър Андреев)

Резерви: 88. Мартин Луков – 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов,20. Милош Петрович

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Жълти картони: Роналдо Камара, Себастиан Вия (Берое), Хорхе Сегура, Ивайло Иванов, Петър Андреев (Локомотив Пловдив)