Ботев Вр спечели битката на дъното срещу 10 от Етър

Ботев Враца спечели с 2:0 домакинството си на Етър от последния 30-и кръг в редовния сезон на efbet Лига.DSPORT,BG

Още в 10-ата минута „болярите“ останаха с човек по-малко в битката на дъното, след като директен червен картон беше показан на Принс, който извърши нарушение като последен в защитата.

Врачани, без да блестят, нанизаха два безответни гола, дело на Мартин Смоленски и Даниел Генов в самия край.

След поражението „виолетовите“ остават на последното 16-о място с актив от 14 точки и останаха само с математически шансове за оцеляване. Ботев Враца е 15-и с 22, на 6 от Локо София.

Светослав Петров: Искам да играем футбол без значение на кое място сме

Христо Янев: Докато има надежда, ние имаме шанс да се борим

Мачът започна кошмарно за етърци, които още в 10-ата минута останаха с човек по-малко. Браян Переа беше изведен зад защитата на „болярите“. Той излизаше сам срещу Ангел Мартинов, но бе задържан от Принс. Нарушението беше точно пред наказателното поле. Георги Кабаков първоначално показа жълт картон, но бе привикан от колегата си на ВАР Ивайло Стоянов. Принс беше последен в защитата, съответно му бе изваден червен картон.

Постепенно врачани установиха контрол върху топката и се настаниха в половината на етърци. Към средата на първата част Мартин Смоленски изпълни ъглов удар. Центрирането му беше на близката греда. Там Браян Переа засече, но в аут.

В 32-рата минута врачани излязоха напред в резултата. Марко Мажуга комбинира с Браян Переа. Той бе с гръб към вратата и заложи топката на крака на Смоленски. Неговият удар рикошира в Георги Александров и залъга Мартинов, който беше хванат в крачка.

Четири минути по-късно Хосекарлос Ван Ранкин изведе Иван Василев зад защитата на Ботев Враца. Красимир Костов се позиционира перфектно и съумя да избие неговия удар. Това беше един от малкото шансове на останалия с човек по-малко Етър.

В 38-ата Ангел Мартинов трябваше да се намесва решаващо. Ласана Н‘диайе получи пространство пред наказателното поле и стреля. Стражът плонжира и изби.

В добавеното време на първата част след центриране от корнер топката се озова в Стефан Велев, чийто техничен удар прелетя над вратата.

В 50-ата минута Луис Кордова намери с подаване Браян Переа. Той овладя и навлезе в наказателното поле. Колумбиецът пробва да завърши сам, но на пътя на топката застана Георги Александров.

Пет минути по-късно Смоленски пробва късмета си с шут от сериозна дистанция, но топката премина точно над напречната греда.

В 84-тата минута при разбъркване в наказателното поле Шано Букхолда беше най-съобразителен и опита удар от трудна позиция, който обаче беше неточен.

Две минути по-късно Переа изведе Ласана Н‘дийае, който излезе сам срещу Мартинов. Тръгна да го залъгва, но не му се получи.

Дълбоко в добавеното време врачани подпечатаха победата си с втори гол, дело на Даниел Генов. Бубакар Траоре проби по десния фланг и пусна успореден на голлинията пас. за централния нападател остана най-лесното, а именно да реализира за крайното 2:0.

Ботев Враца – Етър 2:0

1:0 Мартин Смоленски 32′, 2:0 Даниел Генов 90’+4′

Червени картони: Принс (Етър) 10′

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа – К, 23. Браян Мендоса (68′ – 10. Спас Георгиев), 8. Клери Сербер, 11. Ласана Н‘диайе (90′ – 28. Едуардо Кунде), 14. Марко Мажуга (46′ – 21. Бубакар Траоре), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 77. Стефан Велев (55′ – Даниел Генов

Резерви: 1. Любомир Василев, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 28. Едуардо Кунде, 5. Петко Ганев, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Етър: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров – К, 6. Горка Лачурея, 13. Дидис Пита (14′ – 33. Луис Кордова), 94. Жан-Марк Тибуе, 9. Иван Василев (78′ – 24. Шахредин Букхолда), 18. Йоаким Карсела, 7. Кольо Станев (78′ – 10. Ловре Кнежевич), 2. Хосекарлос ван Ранкин, 17. Атанас Атанасов (59′ – 8. Мартин Моран), 44. Принс

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 19. Александър Мишов, 5. Келиан Гюсъм, 20. Клифорд Ярен, 10. Ловре Кнежевич, 33. Луис Кордова, 24. Шахредин Букхолда, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран