Ботев Пловдив се разправи с Локомотив в ”Надежда”

Ботев Пловдив завърши редовния сезон с убедителна победа с 4:0 над Локомотив София. Уме Емануел и Дилан Мертенс вкараха по две попадения за успеха на пловдивчани в столичния квартал “Надежда”. DSPORT,BG

Със спечелените три точки “канарчетата” изпревариха ЦСКА 1948 с една точка и влизат в плейофите като седми в класирането. Локомотив София остава с 26 точки на 14-ото място – позицията за бараж за място в елита.

Мачът започна с натиск на гостите. След 4 минути игра. Джеймс Етоо пусна извеждащ пас за Самуел Акере. Бруно Франко и Александър Любенов не се разбраха, което позволи на нигериеца да отправи удар, който обаче мина опасно покрай вратата.

В шестата минута Мохамед Брахими излезе на добра позиция след пас на Дилан Мертенс, но прати топката покрай целта.

Четвърт час след началото Йонас Там стреля с глава след центриране от корнер, Любенов не мръдна, но изстрелът на естонеца не намери очертанията на вратата.

Хидайет Ханкич успя да избие удар на Симеон Мечев от свободен удар, а след това Карлос Франса стреля, но покрай вратата.

В ответната атака Ботев Пловдив поведе в резултата. Дилан Мертенс пусна към Константинос Балоянис, който върна към Уме Емануел, а нигериецът прати топката във вратата на Любенов за 0:1 в 19-ата минута.

В 28-ата минута гостите организираха скоростна атака, която завърши с много неточен удар на Самуел Акере.

В 41-ата минута Симеон Мечев центрира в наказателното поле, където Димитър Митков продължи топката към Кевин Маи, но Ханкич се намеси решително.

Ботев отговори с гол във вратата на Любенов за 0:2, след като Акере изведе Емануел и той отбеляза второто си попадение в срещата.

В началото на втората част Локомотив София не се възползва от възможностите си пред вратата на Ханкич.

В 62-ата минута Самуел Акере симулира контузия, за да може да забави времето. Първоначално изглеждаше, че има нужда от носилка, но след това играчът на Ботев Пловдив се изправи и напусна терена на собствен ход, а Никола Попов му показа жълт картон. , като по този начин принуди Никола Попов да му покаже жълт картон. Официалното предупреждение е пето за него и той ще бъде наказан за един мач.

Три минути след това Ботев Пловдив вкара третия си гол в срещата. Секулич се справи с двама играчи на Локо София и подаде към Мохамед Брахими, който намери с къс пас Дилан Мертенс, а нидерландецът вкара красив гол за 0:3.

Ботев Пловдив продължи с головете – в 68-ата минута Мертенес напредна с топка в крака и отбеляза още едно хубаво попадение за 0:4.

В 78-ата минута Ханкич успя да избие удар на Симеон Мечев.

Локомотив София – Ботев Пловдив 0:4

0:1 Уме Емануел 19′, 0:2 Уме Емануел 42′, 0:3 Дилан Мертенс 65′, 0:4 Дилан Мертенс 68′

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо (46 – 93. Стефан Ламбез), 26. Красимир Милошев – (90 – 17. Теодор Иванов), 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев (75 – 98. Стив Траоре), 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков (81 – 9. Калоян Кръстев), 11. Карлос Франса (81 – 22. Ивайло Найденов)

Резерви: 88. Жарко Истатков, 15. Лука Иванов, 22. Ивайло Найденов, 9. Калоян Кръстев, 93. Стефан Ламбез, 98. Стив Траоре, 17. Теодор Иванов, 8. Бойчо Величков, 5. Даниел Ками

Треньор: Данило Дончич

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере (63 – 9. Мартин Секулич), 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера (46 – 30. Лъчезар Балтанов), 31. Уме Емануел (75 – 40. Кристиан Нвачукву), 38. Константинос Балоянис (75 – 18. Димитър Папазов)

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

Треньор: Душан Керкез

Съдия: Никола Попов