ЦСКА победи Арда в мач, пълен с обрати, под проливния дъжд в Кърджали

ЦСКА победи драматично Арда с 3:2 в закриващия редовния сезон мач. Срещата премина през много обрати. “Армейците” поведоха в резултата в 12-ата минута с попадение на Юрген Матей, но кърджалийци бързо обърнаха развоя на двубоя с голове на Борислав Цонев и Станислав Иванов. В 57-ата минута Тобиас Хайнц изравни, а 8 по-късно Улаус Скаршем донесе трите точки на отбора на Стамен Белчев.DSPORT,BG

С успеха “червените” събраха 63 точки и се изкачиха до второто място в класирането, с една точка повече от Черно море. Арда остана 9-ти с 39 пункта. Тази победа на ЦСКА означава, че още в първия кръг от плейофите ще се изиграе дерби с Левски на националния стадион “Васил Левски”.

В 12-ата минута Юрген Матей откри резултата за ЦСКА. Тибо Вион изпълни корнер, капитанът на “армейците” бе изпуснат от Милен Стоев, и с удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на Анатолий Господинов.

Седем минути по-късно Арда успя да изравни. Деян Лозев центрира, Чинонсо Офор свали топката с глава, а Борислав Цонев от близко разстояние я прати в мрежата.

В 21-ата минута кърджалийци стигнаха до обрат. Арда изпълни тъч, Офор надбяга Матай и стреля, Бусато спаси, но кълбото попадна на пътя на Станислав Иванов, който направи резултата 2:1.

В 30-ата минута Вион изпълни статично положение. Французинът стреля директно, Господинов се намеси. Джонатан Линдсет пробва добавка, но изстрелът му бе блокиран от играч на домакините.

10 минути след това Тобиас Хайнц бе изведен от Улаус Скаршем в наказателното поле. Той отправи удар, който бе блокиран от Милен Стоев.

В 44-ата минута Арда направи още една хубава атака, която завърши с изстрел на Станислав Иванов, но Бусато се намеси.

Началото на второто полувреме бе активно за “армейците”. Първо Тобиас Хайнц пропусна добра възможност, след като прати удара си над напречната греда, а след това Матиас Фаетон принуди Господинов да показва добър рефлекс, за да запази аванса на кърджалийци.

В 59-ата минута Тобиас Хайнц успя да изравни. Вион изпълни корнер, защитата на Арда не изчисти добре, и Хайнц стреля. Първият му удар бе блокиран, но с голяма доза шанс топката се върна при него и с изстрел в левия ъгъл преодоля стража на домакините.

Осем минути по-късно ЦСКА на свой ред стигна до обрат. Сейни Санянг центрира от левия фланг към далечната греда. Той намери Скаршем, който с хубав удар отблизо не остави шансове на Господинов.

До края на двубоя нямаше опасности пред двете врати и “армейците” се поздравиха с успеха.

Белчев за видеото с Каранга: Не ми се иска да е вярно
Стамен Белчев: Добър резултат, но моите изисквания са по-високи
Николай Киров: Подадохме се на натиска в първите 15-ина минути на втората част
Скаршем за мача с Левски: Искам отново да се насладя на тази среща и емоцията от нея

Арда – ЦСКА 2:3

0:1 12′ – Юрген Матей

1:1 19′ – Борислав Цонев

2:1 21′ – Станислав Иванов

2:2 59′ – Тобиас Хайнц

2:3 67′ – Улаус Скаршем

Арда: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 12. Ебенезер Принц (80′ – 19. Тонислав Йорданов) – 77. Илия Юруков (72′ – 18. Джелал Хюсеинов), 80. Лъчезар Котев (К) – 99. Станислав Иванов (88′ – 17. Иван Коконов), 10. Борислав Цонев (72′ – 33. Иван Тилев), 26. Ел Мами Тетах (88′ – 11. Борис Тютюков) – 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 27. Керимджан Игнатов, 19. Тонислав Йорданов, 30. Николай Жеков, 33. Иван Тилев

Треньор: Николай Киров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 2. Юрген Матей, 3. Сейни Санянг (90′ – 5. Брадли Де Нойер) – 21. Амос Юга – 14. Тобиас Хайнц (80 ‘ – 30. Данило Асприля), 10. Джонатан Линдсет (90+2′ – 4. Мено Кох), 7. Улаус Скаршем (89′ – 23. Илиан Антонов), 26. Марселино Кареасо – 11. Матиас Фаетон (90+2’ – 8. Станислав Шопов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли Де Нойер, 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 27. Лазар Туфегджич, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 6. Християн Петров