Главният съдия на вечното дерби: Треньорът на Левски е за психиатър, скочи да ме бие

Снимка: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ

ЦСКА и Левски са имали три мача помежду си на 27 април. Сега в събота ще премерят сили за четвърти път на същата дата. „Сините“ два пъти печелят. Най-напред през 1986 година на финала за Купата на България – 2:1, а след това със същия резултат през 2013 година за шампионата.БЛИЦ

БЛИЦ ви припомня дербито на 27 април 1996 година, което е най-скандално. „Червените“ бият с 1:0 за първенство и прекъсват черната си серия от девет поредни загуби от големия съперник – ненадминат рекорд. Нещо друго – спират Левски по пътя към титлата и помагат на Славия да я спечели.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Единствения гол вкарва Петър Михтарски в 69-ата минута. Преди това, след края на първото полувреме, фен от сектор “А” хвърля към главния съдия Веселин Богданов жива змия. Влечугото пада в краката на слисания арбитър и неговите помощници.

Стресираният рефер отказва да излезе през второто полувреме, но благодарение намесата на дежурния делегат е разубеден.

“От години свиря мачове. Виждал съм какво ли не, но това бе върхът на простотията. Да вкараш змия на стадиона и да я метнеш на пистата в краката ни. Ужасяващо!”, коментира след мача роденият във Велико Търново Веселин Богданов.