Лудогорец отказа Хебър за Купата, ще има протоколен реванш

Лудогорец разгроми с 4:0 Хебър в първия полуфинал на Sesame Купа на България. Разградчани доминираха съперника и не оставиха съмнение за превъзходството си.DSPORT.BG

Головете за убедителния успех вкараха Рик Джонатан, Диниш Алмейда и Спас Делев, като първият се разписа на два пъти.

Така реваншът в Пазарджик следващата седмица в четвъртък на “Георги Бенковски” ще е протоколен. Футболистите на Георги Дерменджиев могат съвсем спокойно да насочат мисли към финала на 15 май, като до тогава по всяка вероятност ще са си подсигурили и 13-ата поредна титла от efbet Лига.

Лудогорец влезе като абсолютен фаворит в мача и поведе още в 4-тата минута. Домакините развиха атака отдясно. Защитата на Хебър не се справи добре с центриране на Сон. Топката се озова в Рик Джонатан, който с хубав удар по земя преодоля Петър Дебърлиев.

Няколко минути по-късно стражът на „гробарите“ имаше още работа. Бърнард Текпетей беше оставен сам на ъгъла на наказателното поле. Дебърлиев внимаваше и изби в корнер удара му.

В 21-вата минута „орлите“ се разходиха из наказателното поле на Хебър и вкараха втори гол. Педро Нареси получи отдясно и продължи към Квадво Дуа. Той с едно към Якуб Пьотровски. Полякът веднага нагласи топката на крака на Рик, който вкара втория си гол в мача.

Четири минути по-късно Хебър най-сетне стигна до нелош шанс. Архан Исуф се освободи от двама и опита техничен удар, но в аут.

В 27-ата минута пазарджиклии направиха нова опасна атака. Кабов беше изведен по десния фланг. Той стигна почти до аутилинията и сви към Шейх Диаманка, чийто изстрел от чиста ситуация излезе в аут. В ответната атака Якуб Пьотровски излезе сам срещу Дебърлиев, но стреля много неточно.

Пет минути преди почивката Лудогорец разви атака на скорост, която завърши с диагонален удар по земя на Дуа. Дебърлиев изби с крака.

В 55-ата минута Лудогорец стигна до трети гол. Тодор Неделев центрира от ъглов удар. Педро Нареси отклони с глава към Диниш Алмейда, който от близко разстояние порази мрежата на Дебърлиев. Имаше съмнения за засада, но проверката на ВАР потвърди редовността на гола.

В мача липсваше всякаква интрига. За всички беше ясно, че победителят е ясен и се чака последния съдийски сигнал, тъй като Хебър няма нужната класа. В 80-ата минута Лудогорец покачи на 4:0. Дени Групер имаше прекалено голямо свободно пространство пред себе си. Той се впусна по фланга и пусна успореден на голлинията пас. Тисера засече от близка дистанция, а Петър Дебърлиев реагира блестящо и спаси. Вратарят нямаше никакви шансове при последвалата добавка на Спас Делев, който се разписа на празна врата.

В 87-ата минута Кабов дриблира добре и раздвижи играта. Юношата на Левски стреля с левия крак от дъгата на наказателното поле, но в аут.

В самия край на редовното време късметът покри Хебър да не получи пети гол. При центриране от ъглов удар Георги Терзиев беше сам на близката греда. Бранителят стреля с глава, но в напречната греда. Секунди по-късно Текпетей беше изведен зад защитата на Хебър и стреля в аут. Резултатът 4:0 в полза на разградчани се запази непромен.

Лудогорец – Хебър 4:0

1:0 Рик Джонатан 4′, 2:0 Рик Джонатан 21′, 3:0 Диниш Алмейда 55′, 4:0 Спас Делев 80′

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (46′ – 14. Дени Групер), 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски (70′ – 18. Ивайло Чочев), 7. Рик Джонатан (59′ – 90. Спас Делев), 9. Квадво Дуа (70′ – 10. Матиас Тисера), 17. Сон (59′ – 5. Георги Терзиев), 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 88. Тодор Неделев

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 24. Оливие Вердон, 90. Спас Делев

Треньор: Георги Дерменджиев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско (61′ – 99. Георги Каракашев), 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев, 75. Йоан Н’зи (46′ – 10. Ангел Бастунов), 13. Архан Исуф, 8. Красиан Колев (60′ – 84. Стилиян Тисовски), 7. Георги Вълчев, 77. Октай Хамдиев (46′ – 9. Николас Пенев), 11. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка (45′ – 14. Олексий Збун)

Резерви: 88. Мартин Янков, 10. Ангел Бастунов, 3. Богомил Божуркин, 99. Георги Каракашев, 18. Иван Дишков, 17. Марк-Емилио Папазов, 9. Николас Пенев, 14. Олексий Збун, 84. Стилиян Тисовски

Треньор: Любослав Пенев

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!