удогорец вкара 5 на Хебър, двата отбора смениха вратарите си

Лудогорец победи Хебър с 5:0 в срещата реванш от полуфиналите в Sesame Купа на България. “Орлите” спечелиха първата среща в Разград с 4:0 и с общ резултат 9:0 се класират на финала за Купата, който ще се играе на 15 май. Съперник на “орлите” ще е отбора на Ботев Пловдив.DSPORT.BG

Ивайло Чочев отбеляза първия гол в мача, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Тодор Неделев. В 22-ата минута се разписа и Кайо Видал, който получи топката отляво, влезе в наказателното поле и с хубав удар я вкара в мрежата на домакините. Минута преди края на първото полувреме Клод Гонзалвеш вкара и трети гол. Той се възползва от избита топка, която попадна на крака на Клод Гонзалвеш, който стреля от границата на наказателното поле и я вкара в мрежата за 0:3. В 75-ата минута се разписа и Матиас Тисера, който получи извеждащ пас от Тодор Неделев, финтира вратаря и вкара четвъртото попадение в мача. В 90-ата минута се разписа и Ноа Сонко Сундберг, който стреля извън наказателното поле, след като топката бе избита след корнер.

През второто полувреме се случи нещо доста любопитно, като и двамата треньори смениха титулярните си вратари. В 60-ата минута Георги Дерменджиев пусна в игра Дамян Христов, който замени Серджио Падт, а в 71-ата Любослав Пенев извади от игра представилия се доста добре Боян Загорски, за да даде възможност и на Мартин Янков да направи дебют.

Още в 1-ата минута Георги Каракашев шутира от далечно разстояние, но Серджио Падт спаси. В ответната атака Матиас Тисера получи дълъг пас, но Боян Загорски излезе извън наказателното поле и изби в тъч.

В 4-ата минута Матиас Тисера получи още едно извеждащо подаване, стигна до топката и шутира, но Боян Загорски изби в корнер.

В 5-ата минута Лудогорец поведе. Тодор Неделев центрира от ъгловия удар и Ивайло Чочев стреля с глава и този път направи безпомощен Боян Загорски – 0:1.

Марк-Емилио Папазов направи добър самостоятелен пробив и стреля от дистанция, но я изпрати право в ръцете на Серджио Падт.

В 15-ата минута Матиас Тисера получи извеждащ пас, финтира Боян Загорски и остана на празна врата. Вместо да стреля той опита и втори финт, този път срещу Николай Николаев, като футболистът на Хебър успя да чукне топката и не му позволи да отбележи втори гол.

Марк-Емилио Папазов бе изведен сам срещу вратаря, като пробяха над 40 метра, Ноа-Сонко Сундберг обаче стигна до него и успя да го разконцентрира точно преди да шутира.

В 22-ата минута Лудогорец вкара и второ попадение. Кайо Видал се възползва от грешка на Иван Дишков, като пое топката по левия фланг, влезе в наказателното поле и с левия крак вкара топката в далечния ъгъл на Загорски – 0:2.

В 30-ата минута Сонко Сундберг бе близо до това да си отбележи автогол, след като засече центираре отдясно и изпрати топаката опасно към вратата си, но в крайна сметка я изпрати в корнер.

След още 2 минути игра Георги Каракашев стреля от границата на наказателното поле, но Падт изби в ъглов удар.

Минута преди изтичането на редовното време за първото полувреме резултатът стана 0:3. Спас Делев опита да шутира, но топката бе избита извън наказателното поле, където попадна на крака на Клод Конзалвеш, който с изключително красив удар я прати в мрежата на домакините.

Малко след началото на втората част Иван Дишков стреля от дистнация, но не уцели вратата.

След още няколко минути Олексий Збун стреля опасно, но Падт спаси.

Лудогорец пропусна чисто голово положение в минута, когато Кайо Видал пусна добър пас към Матиас Тисера, който от десетина метра не уцели вратата.

В последните 30 минути в игра за Лудогорец влезе третия вратар Дамян Христов, който замени Серджио Падт.

В 66-ата минута Матиас Тисера отново бе близо до попадението, но уцели гредата.

В 72-ата минута Матиас Тисера се озова още веднъж на голова възможност, но Боян Загорски се справи и изби.

Все пак Матиас Тисера отебляза гол в 75-.ата минута. Тодор Неделев даде страхотен извеждащ пас към Матиас Тисера, който финтира излезлия вратар Мартин Янков и отбеляза за 0:4.

Централният защитник на Лудогорец Ное Сонко Сундберг вкара и пети гол в 90-ата минута. Той вкара с далечен удар извън наказателното поле, след като топката бе избита след ъглов удар.

ХЕБЪР – ЛУДОГОРЕЦ 0:5
0:1 Ивайло Чочев 5, 0:2 Кайо Видал 22, 0:3 Клод Гонзалвеш 44, 0:4 Матиас Тисера 75, 0:5 Ноа Сонко Суднберг 90

ХЕБЪР: 32. Боян Загорски (72 – 88. Мартин Янков) , 43. Жоао Сеско, 18. Иван Дишков, 13. Архан Исуф, 99. Георги Каракашев, 44. Николай Николаев (46 – 3. Богомил Божуркин), 75. Йоан Н’зи (46 – 10. Ангел Бастунов), 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев (61 – 9. Николас Пенев), 14. Олексий Збун (61 – 23. Сашо Лебанов), 17. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 88. Мартин Янков, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 23. Сашо Лебанов, 7. Георги Вълчев, 3. Богомил Божуркин, 9. Николас Пенев, 10. Ангел Бастунов

Треньор: Любослав Пенев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (60 – 67. Дамян Христов), 5. Георги Терзиев, 4. Диниш Алмейда, 26. Сонко Сундберг, 14. Дени Групер (60 – 3. Антон Недялков), 8. Клод Гонзалвеш, 18. Ивайло Чочев, 77. Кайо Видал (60 – 21. Рай Насименто), 88. Тодор Неделев (78 – 30. Педро Нареси), 90. Спас Делев, 10. Матиас Тисера (76 – 99. Руан Круз)

Резерви: 67. Дамян Христов, 3. Антон Недялков, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 21. Рай Насименто, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 99. Руан Круз

Треньор: Георги Дерменджиев

Рефер: Георги Гинчев

Любо Пенев след 0:5: Не изиграхме лош мач

Георги Дерменджиев: На финала ще има доста публика и ще направи добър мач