Елитните тимове развалиха празника на феновете: 0 гола в 2 мача след суша и на ”Колежа”

Четирите отбора от българския футболен елит, които имат възможността да играят на Гергьовден, не успяха да вкарат нито един гол и да зарадват своите фенове. Това се случи, след като Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в двубой от 2-ия кръг във втората четворка в efbet Лига, където по-рано през деня Славия и Арда също не успяха да си вкарат. DSPORT,BG

С това равенство статутът в тази плейофна група се запазва, тъй като ЦСКА 1948 остава начело с 45 точки, колкото има и Ботев Пловдив, който е втори в квартета между 7-о и 10-о място в шампионата.

Мачът на стадион “Христо Ботев” започва с тежък сблъсък между Джеймс Етоо и Антонио Вутов, заради който играта е спряна и на двамата се оказва медицинска помощ. Футболистът на домашните се връща в игра, докато Вутов е изнесен на носилка и е заменен от Марто Бойчев.

Първият точен удар в мача дойде на 12-ата минута, когато Евгений Сердюк успя да освободи място за изстрел в наказателното поле и да шутира, но Хидайет Ханкич се спаси без проблем.

При отговорната атака Кристиан Нвачукву чукна топката в наказателното поле и Дилан Мертенс стреля, но не успя да преодолее Петър Маринов. Последваха по-силни минути за тима на Валентин Илиев, но хората на Душан Керкез притъпи натиска на гостите и на своя ред продължава в атака.

Двубоят продължава на високи обороти, като в 27-ата и 28-ата минута първо Константинос Балоянис отляво, а след като Николай Минков отдясно не успя да намерят своите съотборници, които се позиционираха в наказателното поле на гостите.

След половин час игра Дилан Мертенс проби през центъра и шутира на два пъти, но и в два случая топката бе блокирана от защитника на ЦСКА 1948. В 32-ата минута Кристиан Нвачук изведе Уме Емануел в наказателното поле, но той не уцели вратата.

В добавеното време на първото полувреме Ханкич направи страхотно спасяване в ситуация, при която Йонас Там не успя да изчисти топката и да му бъде открадната от Радослав Кирилов. Капитанът на гостите стреля, но двама футболисти на Ботев Пд блокираха удара му. Топката се връща при Кирилов, но вторият му удар е спасен от вратаря на “жълто-черните”.

Втората част на мача стартира при по-спокойно темпо. В 63-ата минута Йонас Там засече с глава топката при едно центриране от ъглов удар, но не уцели вратата на “червените”.

Ботев Пд имаше нов шанс за гол в 74-ата минута, когато Укаки центрира ниско отдясно в наказателното поле, където Мартин Секулич бе притиснат от съперников защитник и не успя да стреля. Минута след това удар на Дилан Мертенс бе спасен от Петър Маринов, а секунди след това удар на Джеймс Етоо мина над вратата.

Осем минути преди края на редовното време Балоянис проби мощно и нахлу в наказателното поле, откъдето пусна пас по земя към Секулич, но той не уцели вратата.

Натискът на “жълто-черните” даде резултат в 85-ата минута. Балоянис центрира от ъглов удар вляво от вратата на гостите. В наказателното поле Ивайло Видев стреля с глава, след което топката рикошира в десния страничен стълб. Тя стигна до Дилан Мертенс, който от близко разстояние не пропусна при добавката и вкара гол за Ботев Пловдив! След преразглеждане с ВАР обаче, попадението не бе зачетено заради засада на Мертенс.

Последваха по-спокойни минути, като Ботев Пловдив опита да притисне своя съперник в търсене на късен гол, но усилията на тима, воден от Душан Керкез, не дадоха резултат и мачът завърши без победител и без голове.

В следващия кръг от тази плейофна група Ботев Пловдив ще гостува на Арда в Кърджали ва 11 май, докато ЦСКА 1948 ще посрещне Славия ден по-рано.

Ботев Пд – ЦСКА 1948 0:0

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мартенс, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере (58′ – 7. Мохамед Брахими), 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов (К), 31. Уме Емануел (73′ – 4. Ехидже Укаки), 38. Константинос Балогианис, 40. Кристиан Нвачукву (58′ – 9. Мартин Секулич), 42. Ивайло Видев

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев

Старши треньор: Душан Керкез

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен (81′ – 99. Марио Топузов), 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк (81′ – 98. Валентин Йосков), 20. Антонио Вутов (7′ – 58. Марто Бойчев (67′ – 28. Неделко Пишчевич))

Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 98. Валентин Йосков, 99. Марио Топузов, 28. Неделко Пишчевич

Старши треньор: Валентин Илиев

Съдия: Георги Гинчев

Жълти картони: Константинос Балоянис, Николай Минков (Б); Евгений Сердюк, Теодор Иванов (Ц)

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !