Славия надигра ЦСКА 1948 и се върна в битката за 7-ото място

Славия победи ЦСКА 1948 с 2:0 като гост в мач от групата между 7-о и 10-то място в efbet Лига. В 22-ата минута Тони Тасев пропусна дузпа, но това не попречи на “белите” да стигнат до успеха. 10 минути преди края на първата част Росен Божинов бе изгонен с директен червен картон. В 42-ата минута Славия откри резултата с гол на Денислав Александров, а Тасев се реваншира за пропуска си от бялата точка с попадение 20 минути след началото на второто полувреме.DSPORT,BG

С победата Славия събра 40 точки и се приближи на 5 от ЦСКА 1948, който заема 7-ото място преди двубоя между Ботев Пловдив и Арда.

В първите 10 минути нямаше опасности пред двете врати.

В 20-ата минута Славия получи дузпа, след като Теодор Иванов събори Владимир Николов. Зад топката застана Тони Тасев, който не изпълни добре и Петър Маринов спаси.

Две минути след това “белите” организираха още една добра атака. Денислав Александров стреля от границата на пеналтерията, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

В 24-ата минута Талис изпълни пряк свободен удар. Изпълнението му бе хубаво. Вуцов обаче бе застанал на добра позиция и изби в корнер.

Шест минути по-късно Иван Минчев бе близо до откриване на резултата. Неговият изстрел обаче премина на сантиметри от дясната греда. Ако ударът му беше точен, Маринов нямаше да може да спаси.

В 34-ата минута Талис отново принуди Вуцов да се намесва с удар от границата на наказателното поле.

Две минути след това Петър Маринов постави в трудно положение Росен Божинов. Младият бранител допусна грешка и дръпна за фланелката Владимир Николов. Божинов получи директен червен картон от съдията Георги Иванов. Минчев изпълни статичното положение и стреля, но вратарят на домакините спаси.

В 42-ата минута Славия логично поведе в резултата с оглед случващото се на терена. Венцислав Керчев центрира от левия фланг, а Денислав Александров засече топката и прати удара си безкомпромисно точно под напречната греда на Маринов.

12 минути след старта на втората част Мартин Георгиев отправи опасен удар с глава, но изпълнението му бе неточно.

В 65-ата минута “белите” стигнаха до втори гол. Ертан Томбак центрира отдясно. Тони Тасев засече, но Маринов демонстрира отличен рефлекс и изби. Топката обаче се завърна в офанзивния футболист на Славия, който от малък ъгъл прати кълбото между краката на стража.

10 минути по-късно гостите можеха да направят резултата класически. Кристиян Стоянов намери Тасев на отлична позиция в наказателното поле, но вторият прати удара си над напречната греда.

В 80-ата минута резервата Мартин Сораков отправи опасен изстрел, който срещна десния страничен стълб на Маринов.

За ЦСКА 1948 предстои двубой с Арда, докато Славия ще приеме Ботев Пловдив.

Загорчич: Можехме да вкараме и повече, но най-важна е победата (ВИДЕО)

Валентин Илиев: Теренът бе тежък, но това не оправдава загубата (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 – Славия 0:2

0:1 42′ – Денислав Александров

0:2 65′ – Тони Тасев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо (75′ – 2. Джонатан Перейра), 3. Росен Божинов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев – 7. Талис, 21. Емил Ценов (59′ – 22. Реян Даскалов) – 9. Бирсент Карагарен(K), 99. Марио Топузов, 17. Никола Илиев (40′ – 91. Райън Бидунга) – 25. Евгений Сердюк (59′ – 98. Валентин Йосков)

Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 98. Валентин Йосков

Старши треньор: Валентин Илиев

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (89′ – 20. Николай Христов) – 7. Денислав Александров (73′ – 14. Роберто Райчев), 73. Иван Минчев(К) (82′ – 33. Галин Иванов), 88. Тони Тасев (82′ – 17. Ерол Дост), 10. Владимир Николов (73′ – 9. Мартин Сораков)

Резерви: 12. Николай Кръстев – 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 11. Кристиан Добрев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 9. Мартин Сораков, 20. Николай Христов, 14. Роберто Райчев