3-ата поредна е факт! Лудогорец отново е властелин на България след нервен мач с ЦСКА

Лудогорец е шампион на България за 13-ти пореден път след победа с 3:1 срещу ЦСКА на “Хювефарма Арена”! “Орлите” откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на Квадво Дуа, но в края на първата част Фернандо Каранга изравни след неразчетено излизане на Серджио Падт. Антон Недялков върна аванса на разградчани със страхотен удар с по-слабия си десен крак, а Дуа оформи крайния резултат с втория си гол в мача. Той бе точен от дузпа, след която се стигна до грозни сцени заради начина, по който швейцарският нападател отпразнува попадението си. Директни червени картони получиха Бърнард Текпетей и Фернандо Каранга.DSPORT.BG

След боя в Разград: Основен играч на Лудогорец изгоря за финала на Купата

С успеха Лудогорец събра 79 точки и е недостижим на върха три кръга преди края на шампионата. ЦСКА е втори с 66 точки, с една повече от третия Черно море, който ще гостува на Левски в неделя. За “орлите” предстои финала за Купата на България срещу Ботев Пловдив на 15-ти май, докато “червените” ще приемат Крумовград в следващия си двубой в първенството.

Още във 2-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Бърнард Текпетей бе изведен по десния фланг и намери Квадво Дуа в наказателното поле. Нападателят се обърна и се възползва от пространството, което получи от Браян Кордоба. Той прати удара си по земя в левия ъгъл и хвана в крачка Густаво Бусато.

В 5-ата ЦСКА се опита да отговори. Изстрел на Тобиас Хайнц бе блокиран от бранител на разградчани и се стигна до корнер, с който отбраната на домакините се справи.

Пет минути по-късно “орлите” отново организираха хубава атака вдясно. Сон бе изведен и подаде към Текпетей, който бе в пеналтерията. Ганаецът обаче стреля неточно.

В 12-ата минута отново през зоната на Брадли де Нойер се стигна до чист шанс за втори гол на Лудогорец. Текпетей намери Якуб Пьотровски в наказателното поле, но полякът от чиста позиция прати удара си над напречната греда.

Три минути след това “армейците” застрашиха за първи път по-сериозно вратата на Серджио Падт. Матиас Фаетон отправи хубав изстрел към далечния ъгъл, но вратарят на домакините изби.

В 25-ата минута Дуа бе изведен от Сон с прекрасен пас, който отново хвана отбраната на “червените” неподготвена. Швейцарецът обаче стреля неточно.

Седем минути след това Волен Чинков показа пресилен директен червен картон на Браян Кордоба, който гардирайки топката удари без умисъл Рик Джонатан. След намесата на ВАР-арбитъра Георги Кабаков червеният картон бе отменен.

В 34-ата минута ЦСКА изравни след попадение на Фернандо Каранга. Той бе изведен от Амос Юга и изпревари Падт, който бе напуснал наказателното си поле. С технично изпълнение бразилецът прати топката в опразнената врата.

Три минути по-късно Лудогорец можеше отново да излезе напред в резултата. Текпетей продължи към Пьотровски, но ударът на втория с глава бе спасен от Бусато.

В 43-ата минута Клод Гонсалвеш и Рик Джонатан разиграха добре в близост до наказателното поле. Офанзивният футболист напредна към пеналтерията. Изстрелът му обаче премина над вратата.

Четири минути след началото на второто полувреме “орлите” отново поведоха. Диниш Алмейда подаде към Джонатан, който с пета върна към капитана Антон Недялков. Той със страхотен удар от ъгъла на наказателното поле не остави шансове на Бусато.

Малко след това домакините можеха да отбележат още едно прекрасно попадение. Текпетей центрира остро, а Дуа засече с пета, но техничното му изпълнение бе спасено от вратаря на “армейците”.

В 57-ата минута Лудогорец стигна до трети гол, след като Дуа отбеляза второто си попадение в мача от дузпа. До 11-метровия наказателен удар се стигна след игра с ръка на Фернандо Каранга. Дузпата бе отсъдена след намесата на ВАР. След това се стигна до грозни сцени и Каранга и Текпетей бяха изгонени с директни червени картони.

20 минути след това ЦСКА можеше да върне едно попадение, но удар на резервата Данило Асприля бе блокиран.

В 81-ата минута отбраната на разградчани допусна грешка при разиграването. Това позволи на Фаетон да стреля от отлична позиция. Падт обаче застана добре и до гол не се стигна.

До края на двубоя и двата отбора имаха положения за гол, но Георги Чорбаджийски пропусна за ЦСКА, а Сон за “орлите”.

Дълбоко в добавеното време Лудогорец имаше претенции за дузпа за нарушение на Кордоба срещу Кайо Видал, но до втори 11-метров наказателен удар не се стигна.

Стамен Белчев: Ще направим всичко възможно да завършим втори
Петричев: Целта е Шампионска лига
Дерменджиев: Има си място за тази титла (ВИДЕО)
Антон Недялков: Враждата между ЦСКА и Лудогорец поражда агресия (ВИДЕО)
Празненствата на играчите на Лудогорец след 13-ата (ВИДЕО + СНИМКИ)

Лудогорец – ЦСКА 3:1

1:0 2′ – Квадво Дуа

1:1 34′ – Фернандо Каранга

2:1 49′ – Антон Недялков

3:1 57′ – Квадво Дуа

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 26. Ноа Сонко Сундберг, 3. Антон Недялков (К) – 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси (90 + 5′ – 18. Ивайло Чочев) – 7. Рик Джонатан (79′ –  77. Кайо Видал), 37. Бърнард Текпетей, 8. Клод Гонсалвеш (73′ – Спас Делев) – 9. Квадво Дуа (73′ – 99. Руан Круз)

Резерви: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев, 99. Руан Круз

Старши треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 5. Брадли де Нойер (77′ – 19. Иван Турицов), 6. Християн Петров (85′ – 22. Енес Махмутович), 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион – 21. Амос Юга (К) (85′ – 17. Емануел Шакич), 8. Станислав Шопов (71′ – 30. Данило Асприля), 26. Марселино Кареасо – 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц (71′ – 16. Георги Чорбаджийски), 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 27. Лазар Туфегджич, 22. Енес Махмутович, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич