Берое си гарантира оставане в елита след комфортен успех срещу Пирин

Берое си осигури участие в efbet Лига и през следващия сезон, след като победи Пирин с 2:0 в Стара Загора. Попаденията за заралии паднаха през първото полувреме, като точни бяха Себастиан Вия, който се разписа от дузпа, и Вини Трибуле. “Орлетата” не отправиха нито един точен удар в хода на срещата. С успеха отборът на Хосе Луис Ачиари събра 39 точки, докато Пирин записа трети пореден мач без победа и остава с равни точки с 14-ия Хебър, който обаче е с двубой по-малко. Двата отбора имат по 30 точки.DSPORT.BG

В началото на двубоя домакините бяха по-активни и стигнаха до няколко корнера, които обаче не доведоха до опасности пред вратата на Максим Ковальов.

В 19-ата минута топката срещна ръката на Николай Бодуров в пеналтерията, но до 11-метров наказателен удар не се стигна.

Пет минути след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на Пирин. Домакините изпълниха корнер, Ковальов допусна сериозна грешка, а ударът на Вини Трибуле от близко разстояние срещна напречната греда. След това Данило Полонский игра с ръка в пеналтерията и след дълго разглеждане с ВАР Венцислав Митрев посочи бялата точка. Зад топката застана Себастиан Вия, който с помощта на левия страничен стълб откри резултата в 29-ата минута.

Две минути след това заралии удвоиха. Футболистите на Хосе Луис Ачиари организираха хубава атака. Уерик Каетано намери Стефан Гаврилов в наказателното поле, а той с едно продължи към Вини Трибуле, който с мощен удар не остави шансове на Ковальов.

В 41-ата минута заралии изнесоха бързо топката. Вия продължи към Франсиско Политино, който стреля. Неговият опит бе блокиран от бранител на благоевградчани.

Девет минути след началото на второто полувреме Карлос Алгара стреля от далечно разстояние. Изстрелът му премина над напречната греда.

В 74-ата минута Данило Полонский засече с глава центриране от ъглов удар, но не насочи добре топката и тя премина високо над напречната греда.

Шест минути по-късно резервата Хавиер Силго пропусна златен шанс да направи резултата класически. Той бе изведен с хубав пас и остана сам срещу Ковальов, но стражът на гостите се намеси. Силго можеше да подаде и на Вия, който щеше да вкара в опразнената врата.

В 89-ата минута Берое имаше още един добър шанс. Трибуле бе намерен в добра позиция в пеналтерията, но ударът му бе неточен.

Ачиари: Заради един гол не успяхме да сме в горната група, но въпреки това, изпълнихме целта си

Бабич: Заслужена загуба за Пирин

Берое – Пирин 2:0

1:0 29′ – Себастиан Вия

2:0 31′ – Вини Трибуле

Състави: 23. Родриго Ачинели – 6. Жорди Говеа (К), 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони, 14. Викторио Вълков, 10. Франсиско Политино (64′ – 7. Федерико Санети) – 24. Стефан Гаврилов (74′ – 20. Сегундо Пачаме), 11. Уерик Каетано (64′ – 8. Хавиер Силго), 19. Карлос Алгара – 91. Вини Трибуле, 22. Себастиан Вия  (90+1′ 9. Франсиско Сагардия)

Резерви: 1. Артур Мота, 7. Федерико Санети, 8. Хавиер Силго, 9. Франсиско Сагардия, 12. Темитопе Акинжогунла, 15. Енцо Еспиноса, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 98. Роналдо Камара

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Пирин: 12. Максим Ковальов, 28. Виталийс Ягодинскис, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров (К) (86′ – 16. Мартин Георгиев), 11. Иван Тасев (66′ – 18. Арно Лузайадио), 73. Венцислав Бенгюзов (86′ – 29. Станислав Костов), 6. Андрей Йорданов, 77. Моду Диане (66′ – 25. Евгени Георгиев), 19. Юго Комано, 27. Георги Върбанов (46′ – 83. Христо Попадийн), 14. Данило Полонский

Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Йордан Димитров, 4. Айуб Абу, 18. Арно Лузайадио, 20. Брайън Есало, 25. Евгени Георгиев, 16. Мартин Георгиев, 29. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн