Локомотив Сф се запъна във Велико Търново и си тръгна с точка в мач с три червени картона

Етър и Локомотив София завършиха при резултат 1:1 на стадион „Ивайло“ във Велико Търново в мач от 32-рия кръг в efbet Лига. „Болярите“, които вече официално изпаднаха, излязоха напред в резултата още в 8-ата минута на Йоаким Карсела. Изравнителното попадение за столичните „железничари“ дойде в 50-ата минута, когато Димитър Митков реализира. Етър остана с човек по-малко на терена в 70-ата минута, когато Мартин Моран бе изгонен, но Локомотив София не успя да се възползва от това. В самия край на мача Гонсало Кардоса и Карлос Франса също бяха изгонени, след като получиха по втори жълт картон на своята сметка.DSPORT.BG

Етър остава на дъното с 15 точки, докато Локомотив София е на 12-то място с 32 точки в актива си.

Преди началото на срещата двата отбора запазиха минута мълчание в памет на бившия треньор и футболист на столичните “железничари” Данило Дончич, който почина внезапно на 1 май.

Етър започна по-активно срещата и с първото по-опасно положение пред вратата на Александър Любенов съумя да излезе напред в резултата. Жан-Марк Тибуе проби по лявото крило на нападението на “болярите” и центрира остро. Топката рикошира в Красимир Станоев, а Йоаким Карсела се възползва от създалата се ситуация и прати топката в долния десен ъгъл на вратата в 8-ата минута.

В следващите минути темпото бе изключително ниско, като двата отбора дори не стигнаха до удар към някоя от двете врати.

Тибуе изведе Йоаким Карсела на стрелкова позиция в 25-ата минута, като белгиецът шутира от границата на наказателното поле на Локомотив София, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Димитър Митков стреля директно от пряк свободен в 35-ата минута от далечна дистанция. Топката затрудни Ангел Мартинов, който бе колеблив в намесата си, но не справи със ситуацията.

След разбъркване около границата на наказателното поле на Етър, топката достигна до Бруно Франко, който шутира, но Ангел Мартинов отрази в 42-рата минута.

Етър продължи да бъде по-опасният отбор на старта на второто полувреме. Иван Василев отне топката от бранител на Локомотив София и прати в мрежата в 47-ата минута. Попадението на нападателя на “болярите” не бе зачетено заради нарушение.

Столичните “железничари” успяха да изравнят резултата в 50-ата минута, когато Стив Траоре бе изведен по дясното крило, като фланговият футболист напредна с топката и центрира по земя за Димитър Митков, който с първото си докосване прати топката във вратата на Етър.

Мартин Моран бе изведен зад гърба на отбраната на Локомотив София в 62-рата минута, като напредна с топката и шутира, но Стефан Ламбез успя да го настигне и да блокира изстрела.

В 71-вата минута Етър остана с човек по-малко на терена, след като Мартин Моран си изкара втори жълт картон заради оспорване на съдийско решение. По този начин главният съдия Васимир Ел Хатиб изгони панамеца, като “болярите” останаха с 10 души на терена.

Локомотив София пропусна златна възможност да поведе в 72-рата минута, когато Карлос Франса стреля от пряк свободен удар, но Кристиян Секулич отрази. Последва добавка от страна на Бруно Франко, но отново стражът на Етър отрази. Димитър Митков овладя топката и комбинира с Валентин Николов, който стреля от два-три метра разстояние, но Мартин Николов изчисти в последния възможен момент.

В 87-ата минута след центриране от статично положение в наказателното поле на Локомотив София, Принс се извиси над всички и стреля с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата на Александър Любенов.

Красимир Милошев опита късмета си от далечна дистанция, като отправи мощен удар в горния ляв ъгъл на вратата, но Кристиян Секулич направи феноменално спасяване в 90-ата минута.

Само минута по-късно Красимир Станоев шутира от средна дистанция към долния ляв ъгъл на вратата на Етър, но отново Секулич отрази.

Локомотив София също остана с 10 души на терена, след като Гонсало Кардоса удари с лакът в главата нападателя на домакините Иван Василев, за което получи втори жълт и респективно червен картон в седмата минута от добавеното време.

Минута по-късно Карлос Франса провокира футболист на Етър, за което също получи втори жълт и респективно червен картон, а Локомотив София завърши срещата с 9 души.

Етър – Локомотив София 1:1

1:0 Йоаким Карсела 8′

1:1 Димитър Митков 50′

Светослав Петров: Дежавю за пореден кръг

Балъков: В групата на изпадащите никой не прощава, съдията направи мача емоционален в края

Етър: 1. Ангел Мартинов (54′ – 12. Кристиян Секулич) – 11. Антони Ангелов (46′ – 7. Кольо Станев), 44. Принс, 4. Георги Александров (К), 77. Мартин Николов – 8. Мартин Моран, 17. Атанас Атанасов – 13. Дидис Пита (77′ – 33. Луис Кордова), 18. Йоаким Карсела, 94. Жан-Марк Тибуе (73′ – 20. Джейсън Клифорд) – 9. Иван Василев

Резерви: 14. Ивайло Димитров, 19. Александър Мишов, 26. Йоан Маринов

Треньор: Светослав Петров

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо, 93. Стефан Ламбезе – 26. Красимир Милошев (К), 16. Симеон Мечев (73′ – 9. Калоян Кръстев), 21. Антони Иванов (65′ – 10. Валентин Николов) – 7. Кевин Маи (46′ – 11. Карлос Франса), 45. Димитър Митков, 98. Стив Траоре

Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Даниел Ками, 13. Селсо Рапосо, 20. Диого Тейшейра, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев

Треньор: Красимир Балъков

Червен картон: Мартин Моран (Етър); Гонсало Кардосо, Карлос Франса (Локомотив София)

Жълти картони: Мартин Моран, Кольо Станев, Иван Василев (Етър); Гонсало Кардосо, Карлос Франса, Валентин Николов, Красимир Милошев (Локомотив София)