Пирин се издъни в Благоевград срещу изпадналия Етър

Пирин Благоевград допусна много голяма грешка в битката за оцеляване, завършвайки 2:2 при домакинството на Етър Велико Търново от 33-ия кръг на efbet Лига. Все пак добрата новина за “орлетата” е, че избегнаха загубата в двубоя, тъй като изоставаха в резултата до третата минута на добавеното време на срещата. DSPORT.BG

Пирин Благоевград поведе с 1:0 още в 4-ата минута. Иван Тасев проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Етър, където Принс Мбаке отблизо прати топката в собствената си врата.

Етър Велико Търново бе много близо до това да изравни резултата в 12-ата минута. Николай Бодуров изпусна Иван Василев, който стигна до аутлинията и центрира в наказателното поле на Пирин, където Йоким Карсела стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Максим Ковальов.

Иван Тасев отправи удар от около 20 метра в 24-ата минута, но Кристиян Секулич се намеси и спаси.

Йоаким Карсела отправи много опасен удар от около 18 метра в 37-ата минута, но Максим Ковальов внимаваше и успя да спаси и да избие.

Етър направи нов много голям пропуск в 52-ата минута. Дидис Пита проби по десния фланг на атаката, след което подаде към Шахредин Букхолда, който стреля, а топката срещна напречната греда. След това Иван Василев стреля с глава, но Ковальов успя да спаси.

Етър успя да изравни резултата в 62-ата минута. Жан-Марк Тибоуе получи топката и комбинира с Букхолда. След това Тибоуе центрира в наказателното поле на Пирин, където Иван Василев успя да изпревари Максим Ковальов и да вкара топката във вратата му.

Етър направи пълен обрат в мача в 65-ата минута, когато Тибоуе намери Йоаким Карсела в наказателното поле на Пирин, а той с много хубав удар от въздуха прати топката за втори път във вратата на Ковальов.

Етър пропусна много добра възможност да вкара трети гол в 82-ата минута. Тибоуе излезе сам срещу Ковальов, но вратарят на Пирин направи впечатляващо спасяване.

Пирин успя да изравни резултата в третата минута на добавеното време на срещата. Иван Тасев подаде към Арно Лузайадио, който бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и с диагонален удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Кристиян Секулич.

След това равенство Пирин Благоевград има 31 точки и е на тринадесето място в класирането, докато Етър има 16 точки.

ПИРИН – ЕТЪР 2:2

1:0 Принс Мбаке 4′(автогол)

1:1 Иван Василев 62′

1:2 Йоаким Карсела 65′

2:2 Арно Лузайадио 90+3′

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу (46′ – 13. Евгени Георгиев), 14. Данило Полонский (76′ – 10. Аймен Суда), 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн (64′ – 27. Георги Върбанов), 5. Николай Бодуров, 11. Иван Тасев, 18. Арно Лузайадио, 6. Андрей Йорданов, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов (64′ – 73. Венцислав Бенгюзов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 38. Александър Дюлгеров, 20. Брайън Есало, 16. Мартин Георгиев, 25. Илиан Костов

Старши треньор: Олександър Бабич

ЕТЪР: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров – к, 6. Горка Ларучея, 13. Дидис Пита (85′ – 19. Александър Мишов), 94. Жан-Марк Тибоуе, 9. Иван Василев (85′ – 33. Луис Кордова), 18. Йоаким Карсела (90+2′ – 26. Йоан Маринов), 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Принс Мбаке, 11. Радослав Найденов (46′ – 24. Шахредин Букхолда)