Предпазливост и битка, но без победител между Локо Сф и Ботев Вр

Локомотив София и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 на стадион „Локомотив“ в мач от 33-ия кръг в efbet Лига. Столичните “железничари” поведоха в 31-вата минута чрез Симеон Мечев, но Ботев Враца съумя да изравни още в 35-ата минута чрез Спас Георгиев.DSPORT.BG

Със спечелената точка Локомотив София вече има 33 в актива си, като тимът се намира на 12-то място два кръга преди края. Ботев Враца остава в опасната зона на 15-то място с 29 точки, като воденият от Христо Янев тим е на две точки от Пирин, който се намира отвъд зоната на изпадащите с 31 точки.

Ботев Враца започна по-активно срещата. В 6-ата минута Браян Переа напредна през средата и изведе Марко Мажуга, който шутира от малък ъгъл, но Александър Любенов успя да отрази.

Първият удар за Локомотив София дойде в 18-ата минута, когато Красимир Милошев напредна през средата и шутира от средно разстояние. Вратарят на Ботев Враца Красимир Костов обаче се намеси рутинно.

Браян Переа изведе Спас Георгиев на чиста позиция в 20-ата минута, но фланговият футболист на гостите стреля покрай десния страничен стълб на вратата.

Локомотив София поведе в 31-вата минута, когато Симеон Мечев изведе Стив Траоре по левия фланг. Последният центрира в наказателното поле за Кевин Маи, който се пребори с бранител на гостите, за да продължи топката към Мечев, който изпрати кълбото в опразнената врата от близко разстояние.

Ботев Враца отговори на предизвикателството на Локомотив още в 35-ата минута, когато топката бе центрирана от лявото крило към точката за изпълнение на дузпа, където Мартин Смоленски свали с глава за Спас Георгиев, който стреля към долния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Александър Любенов да отрази.

Бруно Франко получи топката по лявото крило и веднага сви за Кевин Маи, който стреля от близко разстояние в 45-ата минута, но Красимир Костов отрази.

Локомотив София започна по-активно първата част. В 54-ата минута Стефан Ламбез напредна по дясното крило на нападението на столичните “железничари” и центрира, а топката придоби фалц и рикошира право в напречната греда на вратата, пазена от Красимир Костов.

В следващите минути темпото стана по-ниско, а двата отбора играха предпазливо и не рискуваха.

Браян Переа опита удар от далечна дистанция и насочи топката към горния ляв ъгъл на вратата, но Александър Любенов направи феноменално спасяване в 77-ата минута.

Ботев Враца получи правото да изпълни статично положение в близост до вратата на Локомотив София в 81-вата минута. Мартин Ачков шутира, но топката премина над напречната греда.

Калоян Кръстев получи топката в наказателното поле и стреля от движение към долния десен ъгъл на вратата, но Красимир Костов отрази в 86-ата минута.

Във втората минута от добавеното време Красимир Милошев разкара топката, като я изрита, докато Мартин Смоленски се опита да изпълни бързо статично положение. Никола Попов вдигна втори жълт и респективно червен картон на капитана на Локомотив София.

Локомотив София – Ботев Враца 1:1

1:0 Симеон Мечев 31′

1:1 Спас Георгиев 36′

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 93. Стефан Ламбезе (69′ – 13. Селсо Рапосо), 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко – 16. Симеон Мечев, 26. Красимир Милошев (К), 20. Диого Тешейра (69′ – 10. Валентин Николов) – 98. Стив Траоре (43′ – 22. Ивайло Найденов (78′ – 44. Мики Орачев), 45. Димитър Митков, 7. Кевин Маи (78′ – 9. Калоян Кръстев)

Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Даниел Ками, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов

Треньор: Красимир Балъков

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков – 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски (90’+3′ – 5. Петко Ганев) – 10. Спас Георгиев, 19. Браян Переа (К), 21. Бубакар Траоре (24′ – 9. Даниел Генов) – 14. Марко Мажуга (70′ – 18. Диого Барбоса)

Резерви: 34. Федерико Бариос – 11. Ласана Н’Диайе, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Мартин Христов, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков