Костеливият орех Крумовград обърка сметките и на ЦСКА

ЦСКА и Крумовград завършиха наравно 2:2 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Родопчани поведоха в резултата в 3-ата минута с гол на Патрик Луан. “Армейците” стигнаха до пълен обрат с попадения на Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон, но вторият гол в срещата на Луан донесе точката на гостите. В края на първото полувреме Линдсет изпуснаDSPORT,BG дузпа.

“Червените” се изкачиха до второто място с 67 точки преди двубоя на Черно море с Лудогорец. Крумовград пък продължи отличната си серия и вече в 15 поредни мача в елита няма поражение. Отборът на Станислав Генчев е 6-ти с 49 точки.

Още в 3-ата минута Крумовград поведе в резултата. Патрик Луан засече центриране на Александър Колев и прати топката с глава в мрежата. Бусато не успя да се намеси добре, а попадението бе разглеждано дълго със системата ВАР преди да бъде признато.

Осем минути след това родопчани бяха близо до второ попадение. Серкан Юсеин изпълни корнер. Последва разбъркване и топката се отправи към вратата на “армейците”, но този път Бусато спаси.

В 21-ата минута ЦСКА отправи първия си точен удар в мача. Матиас Фаетон стреля от далечно разстояние, но изпълнението му попадна право в ръцете на Янко Георгиев.

Осем минути след това “червените” изравниха. Тибо Вион напредна по десния фланг и намери Тобиас Хайнц в наказателното поле. Той заложи топката на пътя на Джонатан Линдсет, който хладнокръвно завърши в десния ъгъл.

В 34-ата минута Крумовргад бе близо до това отново да поведе. Луан бе изведен сам срещу Бусато, но бразилският страж спаси и изби в корнер.

Срещата продължи да е двуостра и ЦСКА отговори с две добри положения. Първо удар на Хайнц от границата на пеналтерията бе спасен от Георгиев, а след това Улаус Скаршем стреля неточно от добра позиция.

В 38-ата минута “армейците” организираха още една добра атака. Скаршем намери Вион вдясно. Той нагласи топката на левия си крак и стреля. Георгиев спаси, а дори да се беше стигнало до попадение, то щеше да бъде отменено заради засада.

Три минути по-късно ЦСКА получи дузпа след игра с ръка на бранител на Крумовград. Зад топката застана Джонатан Линдсет, който обаче не успя да уцели вратата и резултатът остана непроменен.

В добавеното време на първата част имаше още положения пред двете врати. Първо Колев прати удара си право в Бусато. След това Кареасо стреля от границата на наказателното поле, но опита му премина над напречната греда.

В 49-ата минута ЦСКА стигна до пълен обрат. Улаус Скаршем проби по десния фланг и центрира. Първият опит бе блокиран, но след това топката се върна в норвежеца. При повторното подаване Скаршем сложи топката на главата на Матиас Фаетон, който от близко разстояние нямаше как да пропусне.

В следващите няколко минути “армейците” бяха близо до трети гол. Първо Скаршем стреля. При удара му се получи рикошет, а след това топката се отби в левия страничен стълб. След това Хайнц засече центриране от корнер и стреля от воле, но Георгиев спаси.

Крумовград изравни в 55-ата минута. Колев отклони с глава и изведе Луан, който се справи с Християн Петров. Бразилецът напредна и останал очи в очи преодоля Бусато.

Пет минути след това Линдсет отправи опасен удар от далечно разстояние. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

В 81-ата минута домакините организираха хубава атака. Асприля бе изведен от Вион вдясно и центрира. Линдсет нахлу в пеналтерията и стреля от въздуха, но Георгиев отново спаси.

Генчев: Концентрирани сме да завършим сезона без загуба
Стамен Белчев: За мен също е необяснимо това, което се случва всеки мач в началото
Линдсет: Случва се да изпуснеш дузпа (ВИДЕО)

ЦСКА – Крумовград 2:2

0:1 3′ – Патрик Луан

1:1 29′ – Джонатан Линдсет

2:1 49′ – Матиас Фаетон

2:2 55′ – Патрик Луан

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович (63′ – 13. Браян Кордоба), 3. Сайней Санянг, 21. Амос Юга (63′ – 8. Станислав Шопов), 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон (75′ – 30. Данило Асприля), 14. Тобиас Хайнц (75′ – 16. Георги Чорбаджийски)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 27. Лазар Туфегджич, 8. Станислав Шопов, 4. Мено Кох

Треньор: Стамен Белчев

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов (85′ – 30. Жак Пехливанов), 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 2. Джуниет Али, 8. Ренан Ареяш, 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Луан (88′ – 77. Октай Юсеин), 91. Вячеслав Велев, 10. Серкан Юсеин (71′ – 80. Китан Василев), 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 30. Жак Пехливанов, 14. Николай Данаилов