Арда и ЦСКА 1948 заплетоха още повече битката за седмото място, върнаха и Славия в играта

Арда и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 34-ия кръг на efbet Лига и по този начин заплетоха още повече битката за седмото място. Не само това, но от равенството между Арда и ЦСКА 1948 може да се възползва по чудесен начин Славия, който да се приближи още повече до седмата позиция.

В третата минута се стигна до първото положение в мача, като то бе на сметката на Арда. Борислав Цонев стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но Петър Маринов изби.DSPORT.BG

В петата минута Цонев пробва късмета си с директен удар от пряк свободен удар, но право в стената.

Деян Лозев центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 15-ата минута, където Борис Тютюков стреля с глава, но неточно, встрани от десния страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

Десет минути по-късно Радослав Кирилов проби между няколко футболисти в наказателното поле на Арда, но стреля слабо и право в ръцете на Господинов.

В 31-ата минута Лъчезар Котев финтира Емил Виячки, след което подаде към Борис Тютюков, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

Педриньо се пребори с Борислав Цонев край страничната линия в 69-ата минута, след което отправи много изненадващ удар от малък ъгъл, а топката срещна левия страничен стълб на вратата на Господинов.

Няколко секунди по-късно Талис пробва удар от разстояние, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Тонислав Йорданов се опита да изненада Петър Маринов с далечен удар в 75-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на ЦСКА 1948.

Деян Лозев извърши нарушение в 76-ата минута срещу Радослав Кирилов, който излизаше сам срещу Господинов, но съдията Ивайло Ненков прецени да покаже само жълт картон на защитника на Арда.

Педриньо стреля от фал в 78-ата минута, но топката разтресе напречната греда на вратата на Господинов.

В 86-ата минута Бирсент Карагарен получи жълт картон за симулация в наказателното поле на Арда.

ЦСКА 1948 е седми в класирането с 46 точки, а Арда е осми с 45 точки.

АРДА – ЦСКА 1948 0:0

Арда: 1. Анатолий Господинов – 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков (46′ – 9. Чинонсо Офор), 18. Джелал Хюсеинов (61′ – 26. Ел Мами Тетах), 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев (61′ – 12. Принц Окезие), 80. Лъчезар Котев (К), 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров – 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 93. Феликс Ебоа Ебоа

Треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 2. Джонатан, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев (58′ – 8. Педриньо), 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов (58′ – 21. Емил Ценов), 23. Емил Виячки

Резерви: 12. Леви Нтумба – 28. Неделко Пишчевич, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер-Даниел Нгинда, 98. Валентин Йосков

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Ивайло Ненков