Славия доближи Европа – „белите“ биха Ботев Пловдив с 10 души в „Овча купел“

Славия завърза битката за Европа, побеждавайки носителя на Купата Ботев Пловдив с 3:1 на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от 34-ия кръг на efbet Лига. „Белите“ събраха 43 точки на четвъртото място в групата, на две зад Арда и на три зад ЦСКА 1948, който за момента заема първата позиция, която дава право на участие в бараж. Ботев Пловдив не играе за нищо, освен за честта си до края на сезона, и се намира на второ място с 45 точки. В оставащите два кръга Славия гостува на Арда в Кърджали и посреща ЦСКА 1948, докато за Ботев предстоят гостуване на „червените“ и домакинство срещу кърджалийци.DSPORT.BG

В петата минута Тони Тасев даде аванс на “белите”, който бе удвоен в 22-рата от Венцислав Керчев, като и за двата гола асистира Иван Минчев. В 30-ата минута Мартин Секулич пропусна дузпа, но при добавката върна един гол за Ботев. Десет минути по-късно Георги Търтов остави Славия с човек по-малко след директен червен картон. В 56-ата минута гол за Славия, дело на Виктор Генев, не бе признат заради засада. В 76-ата минута Константинос Балоянис пробва късмета си от далечна дистанция, но уцели десния страничен стълб, а само две минути след това Владимир Николов покачи на 3:1 след индивидуален рейд.

Славия започна ударно и поведе още в петата минута. Лъчезар Балтанов и Антонио Перера не се разбраха в средата на терена и се стигна до бърза контраатака за “белите”, Денислав Александров пусна към Иван Минчев, който чукна за Тони Тасев, а той от великолепна позиция не сгреши – 1:0!

В седмата минута домакините стигнаха до нова възможност. Матвей Игонен сгреши при изнасянето на топката, като тя бе отнета от Иван Минчев, който нанесе удар от около 20 метра, който бе избит от естонския вратар, но Минчев достигна пръв до топката и шутира от малък ъгъл, а Игонен изби в корнер, от който не последва опасност.

Славия натисна в следващите минути и логично стигна до второ попадение. След заучено положение при ъглов удар Тони Тасев пусна към Иван Минчев, а той предостави великолепно центриране и качи топката на главата на Венцислав Керчев, който от близка дистанция се разписа за 2:0.

В 30-ата минута Ботев Пловдив получи правото да изпълни дузпа, след като Денислав Александров спъна Кристиан Нвачукву. С изпълнението се нагърби Мартин Секулич, който уцели десния страничен стълб, откъдето се отклони в тялото на Мартин Георгиев и Секулич от близка дистанция отправи добавка и прониза Светослав Вуцов – 2:1.

В 40-ата минута Славия остана с човек по-малко на терена, след като десният бек Георги Търтов влезе остро в краката на Нвачукву и след намеса на ВАР получи директен червен картон. Това принуди Златомир Загорчич да направи смяна още преди почивката, като вдясно на отбраната влезе Ерол Дост, който замени Кристиян Стоянов.

Това бе и всичко по-интересно за първата част.

В 49-ата минута Славия стигна до първото добро положение през първата част. Владимир Николов направи добър рейд отдясно и навлезе към наказателното поле, откъдето нанесе удар от малък ъгъл, който премина встрани от вратата на Ботев Пловдив.

В 56-ата минута Иван Минчев предостави великолепно центриране за Виктор Генев, който с глава прати топката в мрежата на бившия си отбор. При центрирането обаче се оказа, че има засада, която бе маркирана веднага от страничния съдия Красимир Миланов, а ВАР потвърди решението.

В 68-ата минута капитанът на Славия Галин Иванов се появи в игра от резервната скамейка и веднага се насочи да изпълни пряк свободен удар, като с първото си докосване до топката бе близо до това да отбележи гол, но вратарят на “жълто-черните” се провяи с добър рефлекс и изби в корнер.

В 76-ата минута късметът покри Славия. Появилият се от пейката Константинос Балоянис изстреля свиреп удар към вратата на Славия от далечна дистанция, но за негово съжаление бе спрян от десния страничен стълб, който бе пръв помощник на Светослав Вуцов в ситуацията.

Само две минути след това Славия отбеляза трето попадение, с което до голяма степен си реши всичко. Защитата на Ботев Пловдив заспа и остави на Владимир Николов да премине на слалом през няколко човека, а след това нападателят стреля елегантно към долния десен ъгъл и преодоля Матвей Игонен за 3:1.

В 83-ата минута гредата отново помогна на Вуцов и Славия. Ехидже Укаку проби отдясно и центрира, като топката се отклони в крака на Венцислав Керчев, който опита да блокира, и срещна левия страничен стълб, а след това опасността премина.

СЛАВИЯ – БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:1
1:0 Тони Тасев 5′, 2:0 Венцислав Керчев 22′, 2:1 Мартин Секулич 30′, 3:1 Владимир Николов

Славия: 21. Светослав Вуцов – 98. Георги Търтов, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (43′ – 17. Ерол Дост), 73. Иван Минчев (К) (67′ – 27. Емил Мартинов) – 7. Денислав Александров (68′ – 8. Емил Стоев), 10. Владимир Николов (90’+2′ – 9. Мартин Сораков), 88. Тони Тасев (68′ – 33. Галин Иванов)

Резерви: 12. Николай Кръстев – 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев, 55. Ивайло Марков

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 22. Даниел Кайзер – 4. Ехидже Укаку, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев (83′ – 3. Джон Емануел), 18. Димитър Папазов – 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (83′ – 29. Нехемие Кинтунту), 30. Лъчезар Балтанов (К) (54′ – 38. Консантинос Балоянис) – 14. Фаустас Степонавичюс (55′ – 31. Уме Емануел), 9. Мартин Секулич, 40. Кристиан Нвачукву

Резерви: 32. Матвей Игонен – 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 43. Мирослав Георгиев, 46. Емил Найденов

Треньор: Рафаел Ферейра

Съдия: Георги Давидов

Червен картон: Георги Търтов (Славия)
Жълти картони: Тони Тасев, Денислав Александров, Ерол Дост (Славия), Лъчезар Балтанов, Константинос Балоянис, Атанас Чернев (Ботев Пловдив)