Етър не позволи на Ботев Враца да се отлепи от зоната на изпадащите

Етър и Ботев Враца не се победиха в интересен мач от 34-ия кръг в плейофната група на изпадащите в efbet Лига. По този начин „болярите“ не позволиха на врачани да излязат от зоната на изпадащите, като кръг преди края хората на Светослав Петров са последни със 17 точки, докато тези на Христо Янев са на 14-о място с 30 точки.  DSPORT.BG

Диого Барбоса даде аванс на врачани в 21-ата минута, когато Марко Мажуга центрира отдясно, като топката рикошира в двама играчи на Етър и стигна до халфа, който с удар от воле извън наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл. Минута преди края на първото полувреме Дидис Пита изравни с глава, след като защитата на Ботев Вр проспа една хвърлена от тъч топка от Мартин Николов, като така бе оформен крайния резултат в интересния мач между двата отбора в дъното на таблицата.

Мачът във Велико Търново започна на ниско темпо, като в първите десетина минути играта се водеше предимно в средата на терена, като изобилстваха фаловете и единоборствата.

В 10-ата минута Браян Мендоса получи възможност за изстрел, но шутът му мина покрай вратата на Кристиян Секулич.

Десет минути след това Етър осъществи много добра атака, при която Жан-Марк Тибуе с едно докосване намери Атанас Атанасов на лявото крило. Атанасов комбинира с Иван Василев и той шутира, но Красимир Костов спаси.

При ответната атака Ботев Враца поведе в резултата. Марко Мажуга центрира отдясно. Защитник на Етър опита да изчисти топката, но тя рикошира в негов съотборник и стигна до Диого Брабоса, който с удар от движение извън наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Кристиян Секулич – 1:0 за Ботев Враца!

Етър можеше да изравни мигновено, след като Йоахим Карсела подаде към Дидис Пита, но неговият шут бе отразен от Костов.

Последваха минути, в които атаките към двете врати следваха една след друга, а двата отбора залагаха на много директна игра.

В края на първото полувреме играта бе спряна за няколко минути, тъй като Йоахим Карсела бе изнесен на носилка, тъй като се контузи и на негово място се появи Мартин Моран, а малко по-късно и Марко Мажуга трябваше да получи медицинска помощ.

Минута преди края на редовното време на първата част защитата на врачани се пропука. Мартин Николов хвърли топка от тъч директно в наказателното поле. Там защитата на гостите бе концентрирана върху Иван Василев, който не успя да играе с глава, но за сметка на това, Дидис Пита бе забравен и успя да го стори, пращайки топката в мрежата на Костов – 1:1!

До края на първата част тимът на Христо Янев опита да притисне своя съперник в търсене на ново повеждане в резултата, но усилията на Ботев Враца не се увенчаха с успех и полувремето завърши наравно.

Второто полувреме започна равностойно, но в 55-ата минута Етър бе близо до втори гол. Иван Василев достигна до една топка топка вляво от вратата на Костов. Въпреки че пред себе си имаше съперников защитник, бившият футболист на Янтра успя да отправи изстрел, но стражът на Ботев Враца се отчете с добро спасяване.

Точно след час игра Клеби Сербер стреля от дистанция, но топката рикошира в напречната греда.

Натискът на гостите продължи, а в 66-ата минута Мартин Ачков центрира по земя отляво. Топката стигна до далечната греда, където бе Мирослав Маринов, но той не успя да отправи добър удар и топката попадна в обятията на Секулич.

Две минути след това Сербер не успя да засече с глава полувисоко центриране отдясно на Даниел Генов.

Тимът на Христо Янев обкръжи наказателното поле на Етър, а в 80-ата минута Меси Биатумусока засече центриране отляво на Даниел Генов, но с глава не успя да начери очертанията на вратата.

Три минути след това Шахредин Букхолда си нагласи топката на десния крак и стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите спаси топката, която летеше към долния му десен ъгъл.

В добавеното време на мача Мирослав Маринов центрира по земя, Браян Переа опита да шутира, а топката рикошира в Кольо Станев и за малко да влезе в мрежата на Етър, но мина покрай вратата. При центрирането от ъглов удар, топката рикошира в ръката на Горка Ларучея, но бе преценено, че няма основания да бъде отсъдена дузпа.

Десетина секунди преди края на 4-те минути добавено време гостите отново имаха претенции за дузпа, този път за нарушение срещу Браян Переа, но те отново бяха подминати. В крайна сметка повече голове не паднаха и така двубоят завърши без победител.

В последния кръг от тази плейофна група „виолетовите“ ще гостуват на Хебър, като мачът в Пазарджик е на 25 май. Ботев Враца, от своя страна, ще приеме Берое в същия ден.

Етър – Ботев Вр 1:1

0:1 Диого Барбоса (21′), 1:1 Дидис Пита (44′)

Стартови състави:

Етър: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров (К), 6. Горка Ларучея, 17. Атанас Атанасов (53′ – 24. Шахредин Букхолда), 13. Дидис Пита, 9. Иван Василев, 18. Йоахим Карсела (35′ – 8. Мартин Моран), 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Серигне Файе, 94. Жан-Марк Тибуе (82′ – 2. Хосекарлос Ван Ранкин)

Резерви: 1. Петко Илиянов Тончев, 11. Радослав Найденов, 26. Йоан Маринов, 19. Александар Мишов, 20. Клифорд Ярен, 33. Луис Кордова, 24. Шахредин Букхолда, 2. Хосекарлос Ван Ранкин, 8. Мартин Моран

Старши треньор: Светослав Петров

Ботев Вр: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа (К), 18. Диого Барбоса, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга (46′ – 9. Даниел Генов), 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 10. Спас Георгиев (62′ – 15. Мирослав Маринов), 77. Стефан Велев (73′ – 11. Ласана Н’диайе)

Резерви: 34. Федерико Бариос, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 28. Едуардо Кунде, 11. Ласана Н’диайе, 20. Мартин Христов, 15. Мирослав Маринов, 5. Петко Ганев, 17. Чавдар Ивайлов

Старши треньор: Христо Янев