Лудогорец загря за вдигането на титлата с убедителна победа над Локомотив Пловдив

Лудогорец победи с убедителното 3:0 Локомотив Пловдив в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. Разградчани вкараха два бързи гола чрез Руан Круз, а в 32-рата минута Квадво Дуа добави един гол.

Преди началото на двубоя футболистите на Локомотив Пловдив направиха шпалир за разградчани, които след мача ще получат титлата си.

Домакините поведоха в резултата в 9-ата минута, когато Локомотив Пловдив сбърка при изчистването на топката и Руан Круз с мощен изстрел не остави шанс на Мартин Луков да отрази удара му – 1:0.

Орлите бързо увеличиха аванса си. В 10-ата минута Сон центрира в наказателното поле, а Круз бе оставен непокрит там и с глава прати топката в мрежата за 2:0. DSPORT.BG

В 25-ата минута Квадво Дуа пробва да се разпише с пета, но стреля в аут. Четири минути след това Рик Джонатан стреля над вратата.

В 32-ата минута Лудогорец вкара и трети гол. Сон пусна към Рик Джонатан, а той намери Квадво Дуа – швейцарецът се справи с Мартин Паскалев и се разписа за 3:0.

В 59-ата минута Сон върна на границата на наказателното поле към Рик Джонатан, който стреля, но Мартин Луков отрази.

Десет минути след това Оливер Камдем направи страхотен индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и намери Ангел Лясков, но българинът шутира високо над напречната греда.

Влезлият като резерва Ивайло Чочев пробва изстрел с глава в 81-ата минута, но бе неточен.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 3:0

1:0 Руан Круз 9′, 2:0 Руан Круз 10′, 3:0 Квадво Дуа 32′

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 17. Сон (71 – 5. Георги Терзиев), 26. Ноа Сонко Сундберг, 4. Диниш Алмейда (86 – 24. Оливие Вердон), 3. Антон Недялков (К) (46 – 14. Дени Групер)- 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси (77 – 18. Ивайло Чочев) – 90. Спас Делев, 99. Руан Круз, 9. Квадво Дуа, 7. Рик Джонатан (71 – 10. Матиас Тисера)

Резерви: 67. Дамян Христов – 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 21. Раи Насименто, 24. Оливие Вердон, 88. Тодор Неделев

Треньор: Георги Дерменджиев

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков – 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев (К), 5. Тодор Павлов – 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 44. Ангел Лясков – 15. Мартин Петков (46 – 12. Ефе Али), 9. Мичи Нтело (62 – 19. Владимир Медвед)

Резерви: 81. Кристиан Томов – 7. Бабакар Дион, 11. Петър Андреев, 12. Ефе Али, 19. Владимир Медвед, 20. Милош Петрович, 21. Евандро

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Мариян Гребенчарски

ВАР: Георги Гинчев