Арда отказа Славия от битката за баража

Арда Кърджали победи Славия с 3:1 в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига. Тонислав Йорданов даде преднина на домакините в 33-ата минута, но Владимир Николов успя да изравни в края на първата част. Пламен Крачунов отново даде аванс на родопчани в 62-рата минута, а Иван Коконов оформи крайното 3:1 в края на мача. Dsport.bg

Така кърджалийци отказаха “белите” от битката за седмото място, даващо право на бараж за европейските клубни турнири срещу третия в класирането. Тимът на Николай Киров от своя страна събра актив от 48 точки точно на седмата позиция. Осмият и деветият ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив имат по 46 и 45 точки и се изправят един срещу друг по-късно днес. Ако “канарчетата” завършат седми, то осмият ще играе бараж.

В последния кръг Арда гостува на Ботев Пловдив на 27 май, а Славия посреща ЦСКА 1948.

Деян Лозев и Лъчезар Котев бяха наградени преди мача от ръководството на Арда, тъй като това е мач номер 100 в елита и за двамата футболисти.

Домакините започнаха по-активно двубоя, но без да създадат ситуация, която да затрудни защитата на “белите” и Светослав Вуцов.

В осмата минута бе първата по-добра ситуация за гостите. Ертан Томбак върна към Владимир Николов, чийто удар обаче се отби в страничния стълб на вратата, пазена от Анатолий Господинов.

В 11-ата минута Принц Окезие беше оставен сам в наказателното поле на “белите”, но ударът, който отправи бе неточен.

В 20-ата минута Господинов направи две много хубави спасявания, след изстрели на Владимир Николов, а впоследствие се оказа, че е имало засада.

Десет минути след това бе първият точен удар в двубоя – Иван Тилев пробва да изненада с изстрел от дистанция Светослав Вуцов, но стража на столичани без проблем улови топката.

В 33-ата минута Арда успя да поведе в резултата. Тонислав Йорданов получи на дъгата на наказателното поле и с мощен изстрел прати топката във вратата на Вуцов – 1:0.

В 41-ата минута Господинов отрази изстрел на Денислав Александров, след което топката стигна до Тони Тасев, а той я продължи към Владимир Николов, който я бутна в мрежата. След преразглеждането с ВАР, което отне около пет минути заради съмнения за засада, попадението бе признато.

След почивката Златомир Загорчич реши да направи промяна в своя състав. На мястото на Кристиян Стоянов в игра се появи Емил Мартинов.

В 51-ата минута Иван Минчев стреля директно от пряк свободен удар, но Господинов лесно улови. Арда отговори с изстрел над вратата на Тонислав Йорданов.

Арда отново успя да поведе в резултата в 62-ата минута. Светослав Вуцов изпусна топката след центриране в наказателното поле и  Пламен Крачунов отблизо я прати във вратата му.

Десет минути по-късно Станислав Иванов навлезе в наказателното поле на Славия, справи се с Ертан Томбак и Емил Стоев, но Светослав Вуцов отрази удара му.

В 80-ата минута Вуцов направи още едно добра спасяване, като този път отказа Иван Коконов.

Четири минути преди края на мача след изпълнение на корнер топката стигна до Коконов почти до границата на наказателното поле и той с удар от движение се разписа за 3:1.

Арда – Славия 3:1

1:0 Тонислав Йорданов 33′, 1:1 Владимир Николов 46′, 2:1 Пламен Крачунов 62′, 3:1 Иван Коконов 86′

Арда: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 12. Принц Окезие – 80. Лъчезар Котев, 33. Иван Тилев – 99. Станислав Иванов (89 – 11. Борис Тютюков) , 10. Борислав Цонев (89 – 77. Илия Юруков), 26. Ел Мами Тетах (70 – 17. Иван Коконов) – 19. Тонислав Йорданов (78 – 9. Чинонсо Офор)

Резерви: 13. Петър Петров, 9. Чинонсо Офор, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков, 93. Феликс Ебоа Ебоа

Треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев (73 – 9. Мартин Сораков) – 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (46 – 27. Емил Мартинов) – 7. Денислав Александров (63 – 8. Емил Стоев), 73. Иван Минчев (63 – 33. Галин Иванов), 88. Тони Тасев (63 – 22. Куентин Зеедорф) – 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 55. Ивайло Марков, 22. Куентин Зеедорф, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Михаел Павлов

ВАР: Владимир Вълков

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!