Всичко свърши – Черно море би ЦСКА, грабна среброто и Европа, „червените“ ще минават през бараж

Черно повече победи ЦСКА с 1:0 и спечели сребърните медали в efbet Лига този сезон. “Червените” пък ще се наложи да играят бараж за участие в Лигата на конференциите. Варненци спечелиха след гол на Пабло Гарсия в 57-ата минута, който бе съпътстван от нарушението на Густаво Бусато гарнирано с червен картон и тежка контузия на Уеслен Жуниор. Малко по-късно бе отсъдена дузпа за ЦСКА, която обаче бе отменена заради засада. DSPORT.BG

Така варненци печелят за първи път в своята история сребърните медали в първенството.

Още в 25-ата секунда на мача Амос Юга получава удар от Даниел Димов в центъра на терена и влиза лекарският на “червените”.

В 7-ата мниута ЦСКА създаде първата добра възможност за глава. Тибо Вион центрира в наказателното поле, Джонатан Линдсет стреля с глава, но аз изпращам право в Иван Дюлгеров.

Черно море направи първата по-опасна атака в 11-ата минута, когато Калкан атакува отляво и центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена от футболиста на ЦСКА.

В 18-ата минута Черно море направи добра атака, Калкан влезе в наказателното поле, след като пас на Уелсен Джуниор, Тибо Вион успя да направи шпагат и изби топката, но удари Густаво Бусато.

В първата половина на първото полувреме чисти глави положения и пред двете врати липсваха.

В 33-ата минута “червените” направиха добра атака, Скаршем центрира в наказателното поле, но не се намери футболист на ЦСКА, който да засече топката в мрежата на Черно море.

В 43-ата минута на двубоя се случи любопитна ситуация в наказателното поле на Черно море, когато Георги Кабаков свири фал в атака. Имаше обаче претенции за евентуална дузпа за нарушение срещу Хайнц от страна на Живко Атанасов. Такова решение не следва, въпреки че ситуацията се преразглежда, а играта продължава.

В продължението на първото полувреме “червените” изпълниха опасен ъглов удар, топката стигна до Тобиас Хайнц, който с хубав от движение стреля мощно, но топката мина покрай страничния стълб.

В 3-ата минута от продължението на двата отбора си смениха няколко остри влизания. Даниел Димов влезе остро в краката на Джонатан Линдсет, Георги Кабаков не отсъди нарушението и пусна зареждането, но в последствие не се случи нищо интересно.

На полувремето футболистите на ЦСКА до 18 години, които спечелиха купата на БФС и се класираха за младежката ШЛ, бяха приветствани на терена на Националния стадион от феновете на “червените”.

В началото на второто полувреме домакините от ЦСКА започнаха по-активно и опитаха натиск. Малко след след почивката Андреяс Калкан получава жълт картон заради задържане на Тибо Вион.

В 50-ата минута ЦСКА остава с човек по-малко. Густаво Бусато излиза извън наказателното поле и фаулира Уеслен Джуниор, а също и докосна топката с ръка, която на кара Георги Кабаков да му покаже червен картон. Ситуацията е предизвикана от грешка на Сайней Санянг, която се опитва да върне топката с главата, но това е много лесно и така се стигна до нарушението на Бусато.

Уеслен Джуниор се оказа, че е получил сериозна травма, която наложи линейката да навлезе на тревата, за да го откара в болницата.

В 57-ата минута Черно море поведе. След изпълнението на прекия свободен удар Атанас Илиев стреля, Димитър Евтимов изби топката, а Пабло Гарсия добави и вкара за 0:1.

В 61-ата минута ЦСКА избрано получи право да изпълни дузпа. Живко Атанасов извърши нарушение срещу Тибо Вион. Атанасов посегна с крака и с бутонките удари крака на Вион. След преразглеждането с ВАР обаче се оказва, че в началото на атаката Тибо Вион е в положение на засада и дузпата е отменена.

Постепенно гостите се позатвориха, а домакините от ЦСКА продължиха по-смело напред.

В 87-ата минута Християн Петров центрира в наказателното поле на Черно моле, Амос Юга стреля от движение, но изпраща топката в аут.

ЦСКА – ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Пабло Гарсия 57

ЦСКА:  1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион (85 – 19. Иван Турицов), 6. Християн Петров, 13. Браян Корбода, 3. Сайней Санянг – 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо ​​(85 – 8. Станислав) Шопов), 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет – 11. Матиас Фаетон (78 – 16. Георги Чорбаджийски), 14. Тобиас Хайнц (55 – 25. Димитър Евтимов)

Резерви:  25. Димитър Евтимов, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 19. Иван Турицов, 27. Лазар Туфегджич, 4 Мено Кох, 8. Станислав Шопов

Старши треньор:  Стамен Белчев

ЧЕРНО МОРЕ:  25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 15. Даниел Мартин – 27. Даниел Димов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев (90+3 – 17. Мартин) Милушев), 16. Андреяс Калкан (70 – 10. Мазир Сула), 71. Васил Панайотов – 99. Уеслен Жуниор (54 – 9. Атанас Илиев)

Резреви:  84. Християн Славков, 9. Атанас Илиев, 29. Берк Бейхан, 86. Исмаил Иса, 10. Мазир Сула, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Старши треньор:  Илиан Илиев

Червен картон:  Густаво Бусато (50, ЦСКА)

Жълти картони:  Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц (ЦСКА); Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Уеслен Жуниор, Андреяс Калкан (Черно море)

Референт:  Георги Кабаков

Стамен Белчев: Миг невнимание при червения картон ни лиши от победата

Филип Филипов: 100-процентова дузпа за нас, след отменена заради спорно нарисувана засада