Пирин изпадна след загуба от Локомотив София

Локомотив София победи Пирин с 1:0 с късен гол на Валентин Николов. В двубоя нямаше много положения пред двете врати, като битката се водеше предимно в центъра. С този резултат “орлетата” изпаднаха и през следващия сезон ще играят във Втора лига. След последния 35-ти кръг Пирин остана на 15-то място с 32 точки – на една зад 14-ия Ботев Враца, който ще играе бараж. Локомотив София завърши сезона на 12-ата позиция с 39 точки.DSPORT.BG

В първите 10 минути нямаше опасности пред двете врати, като Локомотив София владееше повече топката.

В 19-ата минута Пирин организира хубава контраатака, която завърши с удар на Иван Тасев, който обаче бе неточен.

10 минути преди края на първото полувреме се стигна до първия точен удар в мача. Карлос Франса стреля от границата на пеналтерията, но право в ръцете на Максим Ковальов.

В 41-ата минута Станислав Костов отправи изстрел от вътрешността на наказателното поле, но ударът му премина встрани от вратата.

12 минути след началото на втората полувреме се получи разбъркване в пеналтерията. Николай Бодуров стреля с глава. Изпълнението му премина над напречната греда.

Малко след това Локомотив София стигна до положение. Стефан Ламбез проби отдясно и подаде към Калоян Кръстев. Нападателят стреля, но и неговият удар не намери очертанията на вратата.

В 76-ата минута Пирин изпълни ъглов удар и Бодуров засече топката с глава, но Александър Любенов се намеси спокойно.

Няколко минути след това Красимир Милошев пробва късмета си от дистанция. Ударът му премина високо над вратата.

В 82-ата минута столичните “железничари” поведоха в резултата. Бруно Франко центрира от левия фланг, а Валентин Николов засече с гръб към вратата и прати топката в мрежата с хубав удар в долния десен ъгъл.

До края на срещата Пирин не успя да стигне до опасни положения, от които да се опита да изравни резултата и да запази мястото си в елита.

В добавеното време на двубоя Христо Попадийн получи втори жълт картон и бе изгонен.

Балъков за бъдещето си: Ще видим (ВИДЕО)

Бабич: Съжалявам, че Пирин изпада във Втора лига (ВИДЕО)

Локомотив София – Пирин 1:0

1:0 82′ – Валентин Николов

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев (К), 2. Гонсало Кардосо, 4. Диме Димов – 16. Симеон Мечев (90+3′ 15. Лука Иванов), 20. Диого Тейшейра (46′ – 26. Красимир Милошев), 93. Стефан Ламбез, – 7. Кевин Маи (87′ – 21. Антони Иванов), 11. Карлос Франса (46′ – 10. Валентин Николов), 9. Калоян Кръстев (73′ – 45. Димитър Митков)

Резерви: 88. Жарко Истатков – 10. Валентин Николов, 21. Антони Иванов, 45. Димитър Митков, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Милошев, 44. Мики Орачев, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов

Треньор: Красимир Балъков

Пирин: 12. Максим Ковальов – 4. Айуб Абу (89′ – 6. Андрей Йорданов), 5. Николай Бодуров, 77. Моду Диане, Христо Попадийн – 18. Арно Лузайадио, 7. Асен Дончев (60′ – 14. Данило Полонский), 73. Венцислав Бенгюзов (К) (53′ – 10. Аймен Суда), 11. Иван Тасев, 29. Станислав Костов (60′ – 19. Юго Комано), 27. Георги Върбанов (89′ – 38. Александър Дюлгеров)

Резерви: 1. Марио Кирев, 10. Аймен Суда, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов, 20. Брайън Есало, 16. Мартин Георгиев, 13. Евгени Георгиев, 19. Юго Комано, 14. Данило Полонский