Ботев Вр направи немислимото, победи Берое и ще играе бараж за оставане в елита

Ботев Враца ще играе бараж за оставане в efbet Лига след страхотна драма в последния кръг в битката за оцеляване. Врачани се наложиха над Берое с 1:0 на стадион „Христо Ботев“. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Даниел Генов в 17-ата минута.DSPORT.BG

След този успех Ботев Враца завършва на 14-то място с актив от 33 точки, след като Пирин претърпя поражение от Локомотив София с 0:1 и зае 15-та позиция с 32 точки. Берое завършва сезона на 11-то място с 42 точки.

За Ботев Враца предстои бараж срещу Марек на 30 юни, който ще определи кой от двата тима ще бъде последният 16-ти участник в efbet Лига през следващия сезон.

Ботев Враца започна много активно срещата. В 3-ата минута Браян Переа овладя рикоширала топка в наказателното поле на Берое, обърна се и шутира, но над напречната греда.

Даниел Генов шутира директно от пряк свободен удар в 7-ата минута, но топката рикошира право в напречната греда на вратата, пазена от Артур Мота.

Мартин Смоленски смени фронта на атаката на Ботев Враца, като комбинира с Мартин Ачков, който отправи мощен изстрел от сериозна дистанция в 13-ата минута, но не намери целта.

Натискът на Ботев Враца даде резултат в 17-ата минута, когато Спас Георгиев получи топката на дясното крило на нападението на своя тим, след което центрира на първа греда, където Даниел Генов бе забравен от бранителите на Берое. Опитния футболист отправи удар с глава и прати топката в мрежата.

В следващите минути Ботев Враца продължи да владее в по-голяма част от времето топката, но не стигна до чисто положение пред вратата на Артур Мота.

Спас Георгиев напредна по дясното крило и центрира, но Мота отби топката. Клери Сербер потърси горния ляв ъгъл на вратата на Берое, но стражът на гостите улови в 37-ата минута.

Първият удар за Берое в срещата дойде в 44-ата минута, когато Роналдо Камара центрира от корнер на втора греда, където Федерико Санети се извиси и стреля с глава, но покрай вратата на Красимир Костов.

На старта на второто полувреме темпото бе ниско, като чистите положения пред Костов и Мота логично отсъстваха.

Роналдо Камара загуби топката в центъра, а Даниел Генов отне и тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар от границата на наказателното поле в 58-ата минута. За втори път обаче опитният футболист бе спрян от напречната греда.

Марко Мажуга навлезе с топката в наказателното поле на Берое и шутира ниско по тревата, но Артур Мота отрази в 74-ата минута.

До края на двубоя Ботев Враца продължи да владее инициативата и не позволи на Берое да стигне до чисто положение пред вратата на Красимир Костов.

Ботев Враца – Берое 1:0

1:0 Даниел Генов 17′

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 23. Браян Мендоса, 20. Мартин Христов, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков – 24. Мартин Смоленски, 18. Диого Барбоса – 10. Спас Георгиев (73′ – 14. Марко Мажуга), 9. Даниел Генов (90’+3′ – 28. Едуардо Кунде), 8. Клери Сербер (73′ – 21. Бабукар Траоре) – 19. Браян Переа (К)

Резерви: 34. Федерико Бариос – 5. Петко Ганев, 6. Николай Стефанов, 11. Ласана Н’Диайе, 17. Чавдар Ивайлов, 77. Стефан Велев

Треньор: Христо Янев

Берое: 1. Артур Мота – 4. Франко Минго, 18. Хуан Пабло Саломони, 14. Викторио Вълков – 2. Темитопе Акинжогунла, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (78′ – 16. Денислав Станчев), 98. Роналдо Камара (71′ – 15. Енцо Еспиноса), 3. Станислав Йовков (71′ – 24. Стефан Гаврилов) – 7. Федерико Санети, 99. Мирослав Георгиев (46′ – 11. Уерик Каетано)

Резерви: 23. Родриго Ачинели – 5. Лучано Скуадроне, 10. Франсиско Политино, 21. Дамян Йорданов, 91. Вини Трибуле

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Жълти картони: Мартин Ачков (Ботев Враца); Викторио Вълков (Берое)