Черно море отпразнува бляскавия си сезон с победа срещу Крумовград

Черно море спечели последния си мач през сезона. „Моряците“ се наложиха с 3:1 срещу Крумовград в среща от 35-ия кръг на efbet Лига на „Тича“ във Варна.DSPORT.BG

Домакините се оказаха догонващи в резултата след гола на Алекс Колев в средата на първото полувреме, но след почивката нанизаха три безответни попадения, дело на Васил Панайотов, Даниел Мартин и Мазир Сула.

На практика двубоят бе без значение за крайното класиране в efbet Лига. Черно море си гарантира сребърните медали още след победата срещу ЦСКА в миналия кръг и приключва със 75 точки, докато Крумовград остава шести с 49. Награждаването на варненци се състоя след последния съдийски сигнал с участието на президента на БФС Георги Иванов, който бе на трибуните.

Генчев: Имам разговори с Левски, но не съм подписал договор

Илиан Илиев: Надявам се на добър жребий в Европа, защото няма да е лесно

Георги Иванов награди Черно море със сребърните медали (ВИДЕО)

Гонзо: Берое и Етър показаха, че в България се играе феърплей

Изпълнителният директор на Черно море за бъдещето на Илиан Илиев: Няма как отборът да бъде воден от друг треньор (ВИДЕО)

Шеф на Черно море загатна за трансфер на Виктор Попов (ВИДЕО)

Мачът започна с домакински натиск. Варненци притиснаха съперника в собствената му половина. Във 2-рата минута Атанас Илиев изведен Илиан Илиев – младши, чийто удар бе блокиран. Малко след това Мазир Сула действа добре отдясно и намери Илиев около бялата точка. Този път Макенджиев трябваше да се намесва. Стражът успя да улови без особени затруднения.

В 9-ата Жак Пехливанов изпълни хитро пряк свободен удар, като пусна топката по земя към Алекс Колев. Голмайсторът беше сам в наказателното поле, но Васил Панайотов застана перфектно и блокира.

Към средата на първата част гостите излязоха напред в резултата. Вячеслав Велев центрира от левия фланг. Алекс Колев майсторски овладя, обърна се и от близко разстояние преодоля Иван Дюлгеров. В предходната атака „моряците“ поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия Денислав Сталев обаче остави играта да продължи.

В 34-тата минута резултатът бе изравнен. Мазир Сула от фланга намери Васил Панайотов. Той овладя и стреля мощно от границата на наказателното поле. След рикошет в тялото на Матей Шимия – Макенджиев нямаше шанс да се намеси.

Около пет минути преди почивката Николай Златен от Черно море демонстрира страхотна скорост и навлезе към наказателното поле. Крилото успя да комбинира с Атанас Илиев, който обаче беше добре обезвреден.

В 55-ата минута Крумовград сбърка в неврологична зона. Златев незабавно се възползва и стреля технично в аут.

Гостите изравниха играта. В 67-ата минута Алекс Колев беше изведен с пас в коридор. Топката му дойде на силния ляв крак и стреля в близкия ъгъл, който бе покрит от Макенджиев. Дори опитният страж да не се беше намесил, щеше да има удар от вратата.

В 71-вата минута Илиан Илиев – младши отправи първия точен удар след почивката. Той получи на добра позиция, но ударът му от малък ъгъл не затрудни Макенджиев.

Около четвърт час преди изтичането на редовното време. Влатко Дробавров стреля много опасно с глава, но покрай целта.

Атанас Колев също имаше шанс да се разпише. Неговият удар от въздуха беше отразен от вратаря на Черно море Дюлгеров.

И двамата резервни вратари влязоха на терена. Станислав Генчев даде шанс на младия Николай Пранджев, докато Илиан Илиев вкара в игра Християн Славков на мястото на Иван Дюлгеров, който се сбогува със своите съотборници. Стражът е с изтичащ договор и по всяка вероятност няма да играе за Черно море през следващия сезон.

Веднага Пранджев беше изпробван. Той успя да отрази удара на Исмаил Иса, а секунди по-късно още един изстрел посока вратата му.

В 86-ата минута обаче младокът беше безпомощен. Мазир Сула получи отдясно и майсторски навлезе към дъгата на наказателното поле. Последва удар по земя в долния ляв ъгъл на вратата на Пранджев.

Домакините бяха много близо до четвърти гол при контраатака. Исмаил Иса беше изведен сам срещу Пранджев и технично потърси свой съотборник. Мартин Дичев бе сам на далечната греда, но някак си прати топката в десния страничен стълб. До края резултатът остана непроменен и Черно море приключи сезона с победа и 3 точки.

Черно море – Крумовград 3:1

0:1 Алекс Колев 21′, 1:1 Васил Панайотов 34′, 2:1 Даниел Мартин 80′, 3:1 Мазир Сула 86′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров (84′ – 84. Християн Славков), 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов – К (72′ – 17. Мартин Милушев), 71. Васил Панайотов (85′ – 29. Берк Бейхан), 11. Илиан Илиев, 39. Николай Златев (85′ – 32. Мартин Дичев), 10. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев (72′ – 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 23. Едгар Пашеко, 3. Живко Атанасов, 86. Исмаил Иса, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 5. Пабло Гарсия

Треньор: Илиан Илиев

Крумовград: 21. Благой Макенджиев (82′ – 12. Николай Пранджев), 18. Клайдер Машедо, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана (41′ – 80. Китан Василев), 3. Калоян Пехливанов, 8. Ренан Арияш (90′ – 6. Денислав Палазов), 13. Диего Рапосо, 30. Жак Пехливанов, 91. Вячеслав Велев, 77. Октай Юсеин (82′ – 19. Джунейт Яшар), 9. Александър Колев – К (90′ – 14. Николай Данаилов)

Резерви: 12. Николай Пранджев, 80. Китан Василев, 14. Николай Данаилов, 19. Джунейт Яшар, 6. Денислав Палазов

Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Денислав Сталев