Локомотив Пловдив завърши сезона с победа срещу резервите на ЦСКА

Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 1:0 в мач от последния 35-ти кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача е дело на Петър Андреев още в 5-ата минута. С успеха пловдивчани завършиха сезона на 5-ото място с 58 точки. “Армейците” са 3-ти с 67 и ще трябва да играят бараж, за да се класират за европейските клубни турнири през следващия сезон. DSPORT.BG

С победата на пловдивските “железничари” прекъснатата серия е от 4 поредни загуби, докато ЦСКА няма успех в последните си 5 мача във всички турнири.

Стамен Белчев даде почивка на голяма част от титулярите си, като юноши на “червените” като Петко Панайотов, Наско Цеков и Алесандро Николов получиха минути в двубоя.

В 5-ата минута Локомотив Пловдив открит резултат. Бaбакар Дион центрира хубаво от десния фланг. Той сложи топката на главата на Петър Андреев, който след удара си с глава неспасяемо в долния десен ъгъл.

Четири минути след това ЦСКА се опитва да даде отговор с удар на Георги Чорбаджийски от границата на пеналтерията. Опитът на българина обаче не затрудни Мартин Луков.

В 14-ата минута пловдивчани могат да удвоят. Мичи Нтело свали топката към Андреев в наказателното поле. Той стреля, но Димитър Евтимов спаси и се стигна до корнер. След него Дион изпрати удар от границата на наказателя, но изпълнението му е неточно.

Малко след това домашните трябваше да извършат принудителната смяна, след като голмайсторът Андреев получи контузия.

Последваха спокойни минути без положения пред двете врати, като битката се води предимно в центъра.

В 42-ата минута Дион изпраща коварен изстрел от границата на наказателното поле. Евтимов обаче успя да се намеси.

В началото на втората част пловдивските “железничари” стигнаха до ситуация от статично положение. Евандро центрира, получи се разбъркване, и Хорхе Сегура е близо до гола, но всички пак отбраната на “червените” се справят.

В 52-ата минута ЦСКА е близо до изравняване. Джонатан Линдсет центрира, а Чорбаджийски засече с глава. Луков показа отличен рефлекс и спаси, като топката се отби и в напречната греда. От последния ъгъл отново Чорбаджийски бе на добра позиция и изпрати изстрел с глава, но този път изпълнението му е неточно.

Шест минути след това Тодор Павлов се извиси и засече центриране от ъглов удар. Опитът му с глава премине покрай вратата.

В 72-ата минута Станислав Шопов изпрати мощен удар от вредителството на наказателя, но Луков отново се намеси.

Девет минути преди края на редовното време на двубоя ЦСКА създаде още един добър шанс. Иван Турицов получи от Улаус Скаршем в наказателното поле. Бранителят нагласи топката на левия си крак и стреля. Луков обаче е на точното място и спаси.

До края на мача нямаше други опасни положения и Локомотив Пловдив се поздрави с трите точки.

Белчев: Трябва да се представим по най-добър начин в баража, за да играем в Европа (ВИДЕО)
Димитър Евтимов: За мен няма вариант ЦСКА да не играе в Европа (ВИДЕО)
Константин Мирчев: От утре с Томаш сме в почивка, времето ще покаже за колко дълго (ВИДЕО)
Мартин Луков: Чувствам се уникално

Локомотив Пловдив – ЦСКА 1:0

1:0 5′ – Петър Андреев

Локомотов Пловдив:  88. Мартин Луков – 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем – 21. Евандро (86′ – 22. Ивайло Иванов), 6. Христо Иванов (86′ – 10 Алекс Асенов) – 11. Петър Андреев (18′ – 16. Кристиян Пешов), 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион (85′ – 12. Ефе Ели) – 9. Мичи Нтело (65′ – 15 Мартин Петков)

Резерви:  81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 17. Мартин Райнов, 22. Ивайло Иванов, 12. Ефе Ели, 15. Мартин Петков, 16. Кристиян Пешов, 19. Владимир Медвед, 10. Алекс Асенов

Старши треньор:  Константин Мирчев

ЦСКА:  25. Димитър Евтимов (К) – 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг – 10. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич (73. 28. Наско Цеков), 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов (84′ – 29. Алесандро Николов), 16. Георги Чорбаджийски (73′ – 24. Петко Панайотов), 30. Данило Асприля (46′ – 27. Лазар Туфегджич)

Резерви:  12. Марин Орлинов, 27. Лазар Туфегджич, 11. Матиас Фаетон, 2. Юрген Матай, 6. Християн Петров, 24. Петко Панайотов, 28. Наско Цеков, 29. Алесандро Николов