Ботев Враца отново оцеля! Врачани ще играят в елита след огромна драма с дузпи срещу Марек

Ботев Враца запази мястото си в елита, след като успя да победи Марек Дупница след изпълнение на дузпи. След редовните 90 минути двубоят завърши 1:1, което доведе до продължения – в тях гостите останаха с човек по-малко, но удържаха равенството.

В началните минути на срещата липсваха опасните ситуации пред двете врати.

В 12-ата минута на Красимир Костов му се наложи да прави спасяване след изстрел на Християн Джаджаров. Две минути след това Даниел Генов изведе Спас Георгиев, който обаче стреля извън очертанията на вратата.

В 17-ата минута Браян Переа си освободи пространство за изстрел, но Константин Костадинов успя да избие в корнер.

В 26-ата минута Даниел Генов пусна пас успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Минути след това Костадинов отрази изстрел с глава на Меси Биатумусока. След изпълнението на корнера, топката се отби в напречната греда. При следващата атака на врачани Мендоса пък нацели страничния стълб на вратата, пазена от Костадинов.

В 50-ата минута на двубоя Ботев Враца поведе в резултата. Росен Йорданов опита да изчисти топката, но тя попадна на крака на Мартин Смоленски до дъгата на наказателното поле, а той с мощен изстрел я прати във вратата на Марек за 1:0.

Десет минути след това Александър Башлиев стреля директно от корнер, но Костов внимаваше и успя да отбие топката в страничния стълб.

В 83-ата минута Марек Дупница изравни резултата. След грешка на Браян Мендоса Александър Близнаков стигна до топката и прехвърли Красимир Костов за 1:1.

След изравнителното попадение на гостите момчетата на Ботев Враца се хвърлиха с всички сили да търсят победата.

В последната минута на редовното време Браян Переа пусна към Марко Мажуга, но Константин Костадинов излезе, за да пресрещне футболиста на Ботев Враца и да му попречи да отправи точен изстрел. След съприкосновението между двамата обаче вратарят на гостите имаше нужда от медицинска помощ, но успя да продължи участието си в мача.

В 94-ата минута Даниел Генов получи от Браян Переа, но Костадинов отрази удара му.

В началните минути на продълженията Мартин Христов подари топката на Любомир Костов, който обаче стреля неточно. В 99-ата минута Краси Костов направи спасяване след удар на Каймакански. Минута след това Николай Ганчев напредна по фланга с топка в крака, но завършващият му удар не намери целта.

В 110-ата минута Веселин Любомиров полуучи втория си жълт картон в мача и бе изгонен от игра.

В 117-ата минута Костадинов блесна с две спасявания. След центриране от корнер Переа стреля и бе отказан от вратаря на Марек, а след това улови топката и при изстрел от близо на Мажуга.

В двете продължения по 15 минути двата тима не си вкараха и се стигна до дузпи.

Първи зад топката застана Браян Переа, който даде преднина на Ботев Враца. Красимир Костов след това спаси удара на Александър Близнаков. Ласана Н’диайе вкара и втората дузпа за врачани. Николай Ганчев изпълни точно втората дузпа за гостите от Дупница. Даниел Генов също не пропусна от бялата точка за Ботев Враца. Следващият изпълнител за Марек – Боян Стойнев, пропусна да отбележи и доближи “зелените” до оставането в елита. Константин Костадинов отрази дузпата на Стефан Велев. Христо Каймакански вкара следващата дузпа за Марек Дупница. Мартин Смоленски осигури оставането на врачани в елита с последната дузпа.

Калпаков: Моята лична мечта бе да станем част от историята на Дупница (ВИДЕО)

Христо Янев: Това е най-трудното нещо, което съм правил в целия си живот (ВИДЕО)

Красимир Костов: Бяха ме отписали, но аз показах на какво съм способен

Смоленски: Това е велико! Написахме история, Янев ни накара да вярваме в невъзможното

Кметът на Враца за тв правата: Това е изключително престъпление, което е направил Борислав Михайлов (ВИДЕО)

Ботев Враца – Марек Дупница 1:1

1:0 Мартин Смоленски 50′, 1:1 Александър Близнаков 83

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа – К, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса (97 – 77. Стефан Велев), 8. Клери Сербер (76 – 21. Бубакар Траоре), 20.  Мартин Христов, 24. Мартин Смоленски, 13.  Мартин Ачков (104 – 11. Ласана Н’диайе), 27.  Меси Биатумусока, 10. Спас Георгиев (76 – 14. Марко Мажуга)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде, 11. Ласана Н’диайе, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 5. Петко Ганев, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов

Треньор: Христо Янев

Марек Дупница: 21. Константин Костадинов, 32. Александър Башлиев, 9. Росен Йорданов (70 – 5. Боян Стойнев), 35. Мартин Кавдански, 44. Христо Каймакански, 71. Димитър Илиев, 19. Християн Джаджаров (53 – 99. Любомир Костов), 77. Милен Иванов (70 – 8. Валери Йорданов), 13. Веселин Любомиров, 10. Николай Ганчев, 14. Александър Близнаков

Резерви: 12. Пламен Младенов, 1. Янислав Янков, 2. Борис Джартов, 5. Боян Стойнев, 55. Слави Наков, 8. Валери Йорданов, 95. Иван Златков, 99. Любомир Костов

Треньор: Танчо Калпаков

Съдия: Георги Кабаков