отален крах за ЦСКА! ЦСКА 1948 пренаписа историята на баражите и ще играе в ЛК

ЦСКА 1948 пренаписа историята на баражите! Тимът на Валентин Илиев победи ЦСКА с 2:0 на Националния стадион “Васил Левски” в последния мач за сезона в efbet Лига, с което се превърна в първия по-ниско класирал се отбор, който постига успех в подобна среща. Двубоят бе белязан от грозни сцени, след като срещата бе прекъсната в 88-ата минута, след като фенове на “армейците” нахлуха на терена, видимо разочаровани от представянето на любимците си.

Мачът все пак бе подновен, но повече голове след рестарта не паднаха. Попаденията за ЦСКА 1948 бяха дело на Неделко Пишчевич и Педриньо, като голът на бразилеца бе феноменален. Гостите отбелязаха по едно попадение през двете полувремена.DSPORT.BG

Във втората минута ЦСКА можеше да открие резултата. Сейни Санянг получи от Джонатан Линдсет и стреля от далечно разстояние. Петър Маринов обаче показа добър рефлекс и изби в корнер. От последвалия ъглов удар Линдсет отправи изстрел с глава, който обаче бе неточен.

Четири минути след това ЦСКА 1948 отговори с опит на Педриньо от границата на пеналтерията, който Димитър Евтимов спаси без проблеми.

В 9-ата минута домакините стигнаха до още едни добър шанс. Тибо Вион изпълни статично положение и намери Линдсет на задната греда. Той засече и прати топката успоредно на голлинията. Бранител на гостите обаче успя да изчисти.

Осем минути по-късно Тобиас Хайнц пробва удар от малък ъгъл от границата на наказателното поле. Изпълнението премина над вратата.

В 30-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Талис получи на левия фланг и центрира. От дълбочина изскочи Неделко Пишчевич, който от близко разстояние прати топката в мрежата.

Три минути по-късно гол на домакините бе отменен след намесата на ВАР. Вион центрира и сложи топката на главата на Християн Петров. Защитникът я прати в левия ъгъл на Маринов, но попадението не бе признато заради засада именно на Петров.

В 39-ата минута отборът на Валентин Илиев организира бърза контраатака и топката стигна до Радослав Кирилов. Той напредна и стреля в близкия ъгъл на Евтимов, но стражът внимаваше и не допусна втори гол във вратата си.

Две минути преди края на първото полувреме ЦСКА 1948 създаде още едно добро положение. Талис стреля от границата на наказателното поле. Евтимов успя да избие в корнер.

В добавеното време на първата част гостите бяха близо до това да удвоят аванса си. Педриньо надбяга по левия фланг Амос Юга и отправи удар, който срещна десния страничен стълб.

В 53-ата минута ЦСКА 1948 удвои. Педриньо стреля от над 30 метра от свободен удар и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл с изключителен изстрел.

Девет минути след това Вион отправи удар от въздуха от границата на наказателното поле. Топката отиде право в ръцете на Маринов.

В 66-ата минута изпълнение на Улаус Скаршем премина над вратата.

10 минути по-късно Кирилов можеше да реши напълно мача, но останал очи в очи с Евтимов не успя да уцели вратата.

В 88-ата минута срещата бе прекъсната, след като феновете на ЦСКА от Сектор “Г” нахлуха на терена, като някои от тях бяха с метални прътове. Привържениците на “червените” счупиха една от камерите на телевизионния оператор. Има поне един ранен полицай, който бе откаран с линейка в болница. Един от изпълнителните директори на ЦСКА Стоян Орманджиев се опита да говори с феновете, но безуспешно. Запалянковците продължиха да трошат Националния стадион, а футболистите се прибраха в съблекалниите.

След подновяването на двубоя ЦСКА 1948 можеше да отбележи трети гол. Евтимов обаче се отчете с няколко добри спасявания.

Стоян Орманджиев: Това е срам! Бесен съм!

Филип Филипов: Трябва кардинални промени да настъпят в ЦСКА
Стамен Белчев подаде оставка! (ВИДЕО)
ЦСКА: Изпращаме най-срамния сезон
Гьонов: Ако не се беше доиграл мачът, имаше възможност България да си загуби квотата за Европа (ВИДЕО)
След загубата: Напрежение между фенове на ЦСКА и директори на клуба (ВИДЕО)

Грозни сцени на Националния стадион: Феновете на ЦСКА нахлуха на терена и прекъснаха евробаража (ВИДЕО+СНИМКИ)