Германският ураган отвя поличките на Шотландия в първия мач от Евро 2024 (ВИДЕО)

Германия започна по много силен начин домакинското Европейско първенство, след като разпиля Шотландия с 5:1 в мача на откриването на първенството, който е част от Група „А“ на турнира.DSPORT.BG

Бундестима поведе в резултата още в 10-ата минута, когато Йозуа Кимих пусна пас по трева отдясно към Флориан Вирц, който вкара гол, след като топката срещна десния страничен стълб и влетя в мрежата на “гайдарите”. Девет минути по-късно Кай Хаверц получи топката в наказателното поле, подаде към Джамал Мусиала, който с мощен шут с десния крак вкара втори гол за Германия. В добавеното време на първото полувреме Кай Хаверц направи резултата 3:0, реализирайки дузпа, отсъдена за грубо нарушение на Райън Портиъс срещу Илкай Гюндоган, за което футболистът на “гайдарите” бе изгонен с директен червен картон. Резервата Никлас Фюлкруг вкара четвърти гол за Бундестима в 68-ата минута, след като прати топката в горния ляв ъгъл след подаване на Гюндоган. Три минути преди края на редовното време Скот Маккена опита удар с глава, след който топката рикошира в Антонио Рюдигер и влезе в мрежата на “гайдарите”. В добавеното време на мача Емре Джан с техничен удар от дъгата на наказателното поле оформи крайни резултат 5:1, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Германия – Шотландия 5:1

1:0 Флориан Вирц (10′), 2:0 Джамал Мусиала (19′), 3:0 Кай Хаверц (45’+1′) д., 4:0 Никлас Фюлкруг (68′), 4:1 Антонио Рюдигер (87′) аг., 5:1 Емре Джан (90’+3′)

Червен картон: Раън Портиъс (Шотландия)

Мачът започна с натиск на Бундестима, като в 55-ата секунда Флориан Вирц стреля след извеждащо подаване на Антонио Рюдигер, но Ангъс Гън спаси, а и имаше засада.

Бундестима продължи да задържа топката в по-дълги етапи от мача, но Шотландия се бранеше достатъчно добре.

В 10-ата минута обаче, отбраната на “гайдарите” се пропука. Тони Кроос намери Йозуа Кимих на десния фланг. Футболистът на Байерн Мюнхен видя вклинилия се между линиите Флориан Вирц и направи страхотен пас по земя към младата звезда на Бундестима. Офанзивният футболист стреля от движение извън границата на наказателното поле, като Ангъс Гън докосна топката, но не достатъчно, за да изчисти топката, която срещна десния страничен стълб и влетя в мрежата – 1:0 за Германия и Флориан Вирц вкара първия гол на Европейското първенство през 2024 г.!

Импулсът след първия гол окрили германците, които продължиха да притискат гостите.

В 19-ата минута капитанът Илкай Гюндоган “разсече” защитата на Шотландия и изведе Кай Хаверц на дясното крило. Той задържа топката и върна леко назад към Джамал Мусиала. Креативният футболист направи добро движение с тяло, за да си освободи място за изстрел. Последва мощен шут от десетина метра, при който Гън нямаше какво да направи и германските фенове на “Алианц Арена” отново ликуваха – 2:0 за Германия!

Вторият гол тотално обезкуражи шотландците , които започнаха да действат разсеяно, а в 24-ата минута Мусиала получи топката на границата на наказателното поле и нахлу навътре. Той бе фаулиран от Райън Кристи и съдията Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Германия! ВАР обаче показа, че нарушението е точно извън границата на наказателното поле. Зад топката застана Кай Хаверц, който успя да прати топката през стената, но Ангъс Гън успя да направи животоспасяваща намеса.

Постепенно Шотландия успя да излезе от хватката на Германия и на свой ред опита да атукава вратата на Мануел Нойер, който обаче нямаше работа.

Три минути преди края на първото полувреме домакините имаха ново страхотно положение. Кимих центрира отдясно, Гюндоган стреля с глава, а Гън спаси. След това обаче, Гюндоган бе ударен жестоко от Райън Портиъс и се свлече на земята. Междувременно топката стигна до Тони Кроос, но неговият удар бе блокиран.

След като двамата футболисти получиха медицинска помощ, съдията прегледа ситуацията и отсъди дузпа за Германия, а Портиъс бе изгонен с директен червен картон. С нейното изпълнение се нагърби Кай Хаверц, който в първата минута от добавеното време на първата част хладнокръвно прати топката в центъра на вратата, докато вратарят скочи наляво – 3:0 за Германия!

До края на полувремето тимът на Юлиан Нагелсман спокойно удържа аванса си и се оттегли на полувремето с огромен аванс и с човек повече на терена.

Второто полувреме на мача в Мюнхен започна по-спокойно, а Германия продължи да е по-активен в предни позиции.

В 58-ата минута Тони Кроос центрира в накацателното поле. Топката стигна до Вирц, който бе вляво от вратарското поле и стреля, но топката удари напречната греда и излезе в аут.

Пет минути след това влезлите като резерви Никлас Фюлкруг и Лерой Сане комбинираха при контраатака на “Маншафта”, но ударът на крилото бе безобразно слаб и Гън спаси.

Нападателят на Борусия Дортмунд показа на крилото на Байерн Мюнхен как се вкарва гол, след като в 68-ата минута получи топката от Илкай Гюндоган в наказателното поле и с удар със 110 км/ч. с десния крак прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на “гайдарите” за 4:0!

В 76-ата минута таранът на Дортмунд направи за смях защитата на Шотландия, вкарвайки втория си гол в мача, но имаше засада и попадението не бе зачетено.

Десет минути след това удар на Лерой Сане извън наказателното поле прелетя високо над вратата.

Вместо това, Шотландия стигна до почетно попадение. В 87-ата минута Шотландия изпълни пряк свободен удар, при който топката стигна до Скот Маккена вляво от вратата. Той отигра с глава, след което топката рикошира в Антонио Рюдигер и влезе в германската мрежа – автогол, след който резултатът стана 4:1.

Това обаче, не бе всичко и Германия вкара пети гол. Той падна в третата минута от добавеното време, когато Германия разигра добре топката, която стигна до Емре Джан на дъгата на наказателното поле след пас на Томас Мюлер. Той не се поколеба и с прецизен удар прати топката в долния лъв ъгъл, оформяйки крайното 5:1 за Германия в първия мач на Евро 2024!

Германия: 1. Мануел Нойер – 6. Йозуа Кимих, 2. Антонио Рюдигер, 4. Йонатан Та, 18. Максимилиан Мителщет – 23. Роберт Андрих (46′ – 5. Паскал Грос), 21. Илкай Гюндоган (К), 8. Тони Кроос (80′ – 25. Емре Джан) – 10. Джамал Мусиала (73′ – 10. Джамал Мусиала), 7. Кай Хаверц (63′ – 9. Никлас Фюлкруг), 17. Флориан Вирц (63′ – 19. Лерой Сане)

Резерви: 12. Оливер Бауман, 22. Марк-Андре Тер Стеген, 3. Давид Раум, 5. Паскал Грос, 9. Никлас Фюлкруг, 11. Крис Фюрих, 13. Томас Мюлер, 14. Максимилиан Байер, 15. Нико Шлотербек, 16. Валдемар Антон, 19. Лерой Сане, 20. Бенямин Хенрикс, 24. Робин Кох, 25. Емре Джан, 26. Денис Ундав

Селекционер: Юлиан Нагелсман

Шотландия: 1. Ангъс Гън – 13. Джак Хендри, 15. Райън Портиъс, 6. Киърън Тиърни (82′ – 26. Скот Маккена) – 2. Антъни Ралтсън, 8. Калъм Макгрегър, 4. Скот МакТоминeй (67′ – 14. Били Гилмор), 3. Андрю Робъртсън (К) – 7. Джон МакГин (67′ – 23. Кени Макклийн), 10. Че Адамс (46′ – 5. Грант Ханли), 11. Райън Кристи (82′ – 9. Лоурънс Шанкланд)

Резерви: 12. Лиам Кели, 21. Зандър Кларк, 5. Грант Ханли, 9. Лоурънс Шанкланд, 14. Били Гилмор, 16. Лиъм Купър, 17. Стюарт Армстронг, 18. Люис Морган, 19. Томи Конуей, 20. Райън Джак, 22. Рос Маккори, 23. Кени Макклийн, 24. Грег Тейлър, 25. Джеймс Форест, 26. Скот Маккена

Селекционер: Стив Кларк

Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Жълти картони: Роберт Андрих, Йонатан Та (Г); Скот Мактоминей, Антъни Ралстън (Ш)

Наръчник за Евро 2024 – вижте всички състави и пълната програма

Шоуто започна: Шотландците окупираха центъра на Мюнхен и измислиха опасна игра (ВИДЕО)

Шотландски баща писа до училище, че синът му няма да ходи на занятия заради Евро 2024

Пепе, Кристиано, Модрич – най-възрастните играчи на Евро 2024

Мачът на откриването на Евро 2024 ще противопостави двата най-възрастни отбора

Англия е най-скъпият отбор на Евро 2024, Румъния най-евтиният

Доминация, изненади, конкуренция и празник за футбола – кои са европейските шампиони?