Специален гол на Ериксен не стигна на Дания срещу непримиримия тим на Словения

Словения и Дания не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от Група „C“ на Европейското първенство в Германия, игран на „MHP Арена“ в Щутгарт. Така двата тима имат по една точка след изиграването на по един двубой и преди срещата между Сърбия и Англия.DSPORT.BG

“Червения динамит” излезе напред в резултата в 17-ата минута с гол на Кристиан Ериксен в първия му мач на Европейско първенство след сърдечния арест, който получи на предишното. В 77-ата минута Ерик Янжа изравни с диагонален удар извън наказателното поле.

Първият четвърт час премина без много стойностни положения. В 16-ата минута се стигна до първата ситуация в мача, като тя бе на сметката на Словения. Бенямин Шешко пое топката в средата на терена и напредна, след което стреля от около 20 метра, но топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Само минута след пропуска на Шешко Дания поведе! След много добра атака на “Червения динамит” Йонас Винд проби отдясно и намери по превъзходен начин Кристиан Ериксен, който с едно докосване си овладя топката и с второто я изстреля неспасяемо към десния ъгъл за 0:1!

Попадението на Ериксен бе изключително специално, тъй като на миналото Европейско, което се проведе през 2020 година животът на полузащитника бе поставен на карта, след като получи сърдечен удар в мача срещу Финландия, но за щастие бе спасен, а сега съдбата възнагради волята му с попадение в първия мач за Дания на турнира.

В 28-ата минута Дания бе близо до много куризен втори гол. Кристиан Ериксен пробва успореден пас отдясно, който бе пресечен от Бенямин Шешко, той опита да изчисти, но топката срещна тялото на Ян Млакар, който не бе добре ориентиран, топката премина на сантиметри покрай страничния стълб и излезе в корнер, от който не последва опасност.

В 43-ата минута се стигна до неразбирателство в отбраната на Словения, от което се възползва Йонас Винд и отне топката, пусна я за Кристиан Ериксен, който стреля от трудна позиция, но ударът му бе ужасяващ и излетя високо над вратата на символичния домакин.

Второто полувреме започна при ниско темпо, но в 65-ата минута Дания стигна до превъзходна възможност да отбележи второ попадение. Расмус Хойлунд получи страхотно подаване отляво от Виктор Кристиансен и шутира от около два метра от голлинията, но Ян Облак бе заел перфектна позиция и предотврати гол във вратата си.

В 67-ата минута словенците на свой ред стигнаха до голов шанс. Ерик Янжа пусна пас по лявото крило за Андраж Шпорар, който напредна и от аутлинията центрира за Гнезда Черин, който бе забравен от отбраната на Дания и нанесе удар с глава, който премина покрай вратата на Каспер Шмайхел.

В 75-ата минута Андраж Шпорар отново бе близо до попадение, след като засече остро центриране от свободен удар в наказателното поле, но топката премина агонизиращо близо до вратата. Минута по-късно Бенямин Шешко нанесе фантастичен удар от над 20 метра, който разтресе левия страничен стълб.

В 77-ата минута Словения все пак стигна до изравнително попадение. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на Дания топката стигна до Ерик Янжа, който бе оставен сам на границата на наказателното поле и нанесе удар, който рикошира в тялото на Мортен Хюлманд и влезе във вратата – 1:1!

В 81-вата минута Андраж Шпорар си освобод пространство, след като надигра противниковата защита, навлезе в противниковото наказателно поле и шутира, но опитът му бе отразен от Шмайхел.

СЛОВЕНИЯ – ДАНИЯ 1:1
0:1 Кристиан Ериксен 17′, 77′ Ерик Янжа 77′

Словения: 1. Ян Облак (К) – 2. Жан Карничник, 21. Ваня Дркушич, 16. Яка Бийол, 13. Ерик Янжа –  20. Петар Стоянович (67′ – 7. Бенямин Върбич), 22. Гнезда Черин, 10. Тими Елшник (76′ – 5. Йон Горенц Станкович) – 9. Андраж Шпорар, 11. Бенямин Шешко, 17. Ян Млакар (75′ – 19. Жан Целар)

Резерви: 12. Вид Белец, 16. Игор Векич – 3. Юре Белковец, 4. Миха Блажич, 8. Санди Ловрич, 14. Ясмин Куртич, 15. Томи Хорват, 18. Жан Випотник, 23. Давид Брекало, 24. Нино Жугел, 25. Адриан Желкович, 26. Йосип Иличич

Селекционер: Матиаж Кек

Дания: 1. Каспер Шмайхел (К) – 6. Андреас Кристенсен, 2. Йоаким Андерсен, 3. Яник Вестергор – 18. Александер Бах, 21. Мортен Хюлманд (89′ – 8. Томас Дилейни), 23. Пиер-Емил Хойберг (84′ – 15. Кристиан Ньоргор), 17. Виктор Кристиансен (78′ – 5. Йоаким Миеле) – 10. Кристиан Ериксен – 19. Йонас Винд (83′ – 12. Каспер Долберг), 9. Расмус Хойлунд (83′ – 20. Юсуф Поулсен)

Резерви: 16. Мадс Хермансен, 22. Фредерик Рьонов – 4. Симон Кяер, 7. Матиас Йенсен, 11. Андреас Сков Олсен, 13. Занка, 14. Микел Дамсгор, 24. Андерс Дрейер, 25. Расмус Кристенсен, 26. Якоб Бруун Ларсен

Селекционер: Каспер Хюлманд