Андрий Лунин закопа Украйна срещу Румъния

Вратарят Андрий Лунин закопа Украйна при загубата с 0:3 от Румъния в първия мач за двата отбора в група „Е“ на Европейското първенство в Германия. Лунин носи вина за първите два гола, които допусна в своята врата.

Флоринел Коман отправи първия точен удар в мача в 8-ата минута, но Андрий Лунин бе сигурен и спаси. DSPORT.BG

Първата по-добра възможност за Артьом Довбик се откри в 22-ата минута, но ударът му бе много неточен, пращайки топката над напречната греда на вратата на Флорин Ница в аут.

Румъния поведе с 1:0 срещу Украйна в 29-ата минута. Украинците допуснаха много груба грешка пред своята врата. Първи Циганков прецени да върне една топка назад към Матвиенко, което се оказа грешно. Защитникът не беше убедителен, забави се с решението и това даде възможност на Денис Дръгуш да го пресира. След това бранителят върна топката към Лунин, който също бе пресиран от Дръгуш. Лунин изчисти топката право в краката на Денис Ман, който подаде към Николае Станчу, а той с много хубав удар от границата на наказателното поле на Украйна вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Лунин.

Михайло Мудрик имаше много добра възможност да изравни резултата в 37-ата минута, но след удара му топката се удари в неговия съотборник Степаненко.

След това никак не лоша възможност се откри пред Циганков в наказателното поле на Румъния, но той се забави и вместо да стреля подаде към Мудрик, който на свой ред сбърка и загуби топката.

Минута по-късно Денис Ман отправи много опасен диагонален удар, топката рикошира в крака на Степаненко и премина на опасна близост в страни от десния стълб на вратата на Лунин.

Николае Станчу изненада в 39-ата минута Лунин, след като директно от корнер насочи топката към вратата му. Вратарят на Украйна бе хванат неподготвен, тъй като беше направил две крачки пред голлинията си и след центрирането на Станчу топката срещна напречната греда на вратата на Лунин.

Румъния поведе с 2:0 в 53-ата минута след нова грешка на Андрий Лунин. Румънците организираха много добра контраатака. Разван Марин отправи удар от дистанция, Лунин плонжира, но не се намеси добре, топката мина под ръката му у влетя във вратата му.

Три минути по-късно Андрей Рациу отправи много опасен удар от малък ъгъл, след което Лунин се намеси и успя да избие в корнер.

Румъния направи резултата 3:0 в 57-ата минута. Денис Ман преодоля Шапаренко и Мудрик, след което пусна отличен пас към Денис Дръгуш, който отблизо не пропусна да вкара на празна врата.

Георгий Судаков отправи много опасен удар от разстояние в 77-ата минута, но Флорин Ница се намеси и спаси.

Две минути по-късно след центриране от фал в наказателното поле на Румъния, Дръгушин продължи топката с глава, тя рикошира в Бурчъ и се насочи към вратата на Ница, който се намеси и спаси.

В 85-ата минута Михайло Мудрик отправи коварен удар, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Във втората минута на добавеното време на двубоя Роман Яремчук прехвърли Ница, но топката кацна на напречната греда на вратата и излезе в аут.

В заключителните секунди на мача Михайло Мудрик отправи много тежък удар от разстояние, но Флорин Ница бе на мястото си и направи много добро спасяване.

В следващия кръг Украйна се изправя срещу Словакия, а Румъния срещу Белгия.

Румъния – Украйна 3:0

1:0 Николае Станчу 29′

2:0 Разван Марин 53′

3:0 Денис Дръгуш 57′

Румъния: 1. Флорин Ница – 2. Андрей Рациу, 3. Раду Дръгушин, 15. Андрей Бурчъ, 11. Никушор Банку – 6. Мариус Марин (75′ – 4. Адриан Рус) – 20. Денис Ман (62′ – 10. Янис Хаджи), 18. Разван Марин 21. Николае Станчу (К), 17. Флоринел Коман (62′ – 13. Валентин Михъйла) – 19. Денис Дръгуш (75′ – 9. Джордже Пушкаш)

Резерви: 12. Орацио Молдован, 16. Щефан Търновану, 5. Йонуц Неделчяру, 7. Денис Алибек, 8. Александру Чикълдъу, 14. Дариус Олару, 22. Василе Могош, 23. Деян Сореску, 24. Богдан Раковицан, 25. Даниел Бърлигя, 26. Адриан Шут

Треньор: Едуард Йорданеску

Украйна: 23. Андрий Лунин – 2. Юким Конопля (72′ – 24. Олександър Тимчик), 13. Илия Забарний, 22. Микола Матвиенко, 17. Олександър Зинченко – 6. Тарас Степаненко (К) (62′ – 18. Володимир Бражко), 19. Микола Шапаренко (63′ – 9. Роман Яремчук) – 15. Виктор Циганков (63′ – 7. Андрий Ярмоленко), 14. Георгий Судаков (83′ – 8. Руслан Малиновский), 10. Михайло Мудрик – 11. Артьом Довбик

Резерви: 1. Георги Бушчан, 12. Анатолий Трубин, 3. Олександър Сваток, 4. Максим Таловиеров, 5. Серхий Сидорчук, 16. Виталий Миколенко, 20. Олександър Зубков, 21. Валерий Бондар, 25. Владислав Ванат, 26. Богдан Михайличенко