Германия се класира за осминафиналите на Европейското първенство, след като записа втори успех в група “А”. Бундестима спечели с 2:0 срещу Унгария след попадения на Джамал Мусиала и Илкай Гюндоган. В двубоя на откриването Германия победи Шотландия с 5:1. Така отборът на Юлиан Нагелсман събра 6 точки.DSPORT.BG

Двубоят бе двуостър като и двата отбора имаха много положения за гол. Германците успяха да се разпишат по веднъж във всяко полувреме.

Още в първата минута Унгария можеше да открие резултата. Топката достигна до Роланд Салай, който изпревари Йозуа Кимих. Офанзивният футболист стреля, но Мануел Нойер бързо скъси ъгъла и спаси.

Германия отговори с удар на Кай Хаверц от границата на наказателното поле. Изпълнението на играча на Арсенал не затрудни Петер Гулачи.

В 6-ата минута “маджарите” създадоха още едно добро положение. След разбъркване в пеналтерията топката се озова в Бендегус Бола. Неговият опит бе блокиран от бранител на Бундестима.

Активното началото на двубоя продължи и пет минути по-късно Хаверц бе близо до попадение. Гулачи успя да избие в корнер. От него последва нова опасност, като в последния момент на пътя на изстрела на Роберт Андрих от воле застана Бола.

В 22-ата минута Германия откри резултата след спорен гол на Джамал Мусиала. Топката достигна до футболиста на Байерн Мюнхен в наказателното поле и той я прати в мрежата. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за нарушение на Илкай Гюндоган срещу Вили Орбан точно преди да падне голът.

Четири минути след това Унгария можеше да изравни. Доминик Собослай изпълни пряк свободен удар, Нойер спаси, но кълбото стигна до Андрас Шефер, който не успя да прати топката в опразнената врата.

В 28-ата минута “маджарите” организираха още една отлична атака. Капитанът Собослай стреля с левия крак. Ударът му бе блокиран.

Последваха минути, в които отборът на Юлиан Нагелсман бе по-активен, но до сериозни опасности пред вратата на Гулачи не се стигна.

Една минута преди края на първото полувреме Джамал Мусиала можеше да отбележи втория си гол в мача. Ударът му обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Във втората минута на добавеното време на първата част Роланд Салай прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 55-ата минута Тони Кроос отправи мощен изстрел от границата на пеналтерията. Гулачи показа отличен рефлекс, за да запази резултата.

Пет минути след това Унгария отново бе близо до изравнителния гол. Салай центрира от левия фланг. Барнабас Варга се освободи от Йонатан Та и стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

В 62-ата минута Джамал Мусиала отправи изстрел от границата на наказателното поле. Изпълнението му премина над напречната греда.

Пет минути по-късно Германия отбеляза втори гол. Бундестима организира хубава постепенна атака. Топката стигна до Максимилиан Мителщет, който по земя намери Гюндоган в пеналтерията. Той с изстрел от движение не остави шансове на Гулачи.

В 74-ата минута Йозуа Кимих стреля от пеналтерията, но вратарят на унгарците спаси. Малко след това резервата Лерой Сане отново тества рефлекса на Гулачи.

Малко преди изтичането на редовното време на двубоя унгарците отново бяха разочаровани. Собослай центрира към Мартин Адам. Мануел Нойер стигна до топката, но я изпусна. Вили Орбан отправи удар, но от голлинията Тони Кроос успя да изчисти.

Германия – Унгария 2:0

1:0 22′ – Джамал Мусиала

2:0 67′ – Илкай Гюндоган

Германия: 1. Мануел Нойер – 6. Йозуа Кимих, 2. Антонио Рюдигер, 4. Йонатан Та, 18. Максимилиан Мителщет – 23. Роберт Андрих (71′ – 25. Емре Джан), 8. Тони Кроос – 10. Джамал Мусиала (71′ – 11. Крис Фюрих), 21. Илкай Гюндоган (К) (84′ – 26. Денис Ундав), 17. Флориан Вирц (58′ – 19. Лерой Сане) – 7. Кай Хаверц (58′ – 9. Никлас Фюлкруг)

Резерви: 12. Оливер Бауман, 22. Марк-Андре Тер Стеген, 3. Давид Раум, 5. Паскал Грос, 9. Никлас Фюлкруг, 11. Крис Фюрих, 13. Томас Мюлер, 14. Максимилиан Байер, 15. Нико Шлотербек, 16. Валдемар Антон, 19. Лерой Сане, 20. Бенямин Хенрикс, 24. Робин Кох, 25. Емре Джан, 26. Денис Ундав

Селекционер: Юлиан Нагелсман

Унгария: 1. Петер Гулачи – 6. Вили Орбан, 24. Мартон Дардай, 5. Атила Фиола – 14. Бендегус Бола (75′ – 9. Мартин Адам), 8. Адам Наги (64′ – 15. Ласло Клайнхайслер), 13. Андрас Шефер, 11. Милош Керкез (75′ – 18. Слот Наги) – 20. Роланд Салай (87′ – 23. Кевин Цобот), 10. Доминик Собослай (К) – 19. Барнабас Варга (87′ – 16. Даниел Газдак)

Резерви: 12. Денес Дибуш, 22. Петер Сапанос – 2. Адам Ланг, 4. Атила Салай, 13. Ботонд Балог, 7. Люик Него, 15. Ласло Клайнхайслер, 16. Даниел Газдак, 17. Калъм Стайлс, 18. Слот Наги, 21. Ендре Ботка, 23. Кевин Цобот, 25. Кристофер Хорват, 26. Михали Ката, 9. Мартин Адам