Лука Йович е големият спасител на Сърбия, след като вкара изравнителния гол срещу Словения за 1:1 в петата минута на добавеното време на мача от група „С“, който се игра на „Алианц Арена“. Преди това бившият футболист на Лудогорец Жан Карничник бе дал гол аванс за словенците с попадение в 69-ата минута.DSPORT.BG

Сърбите допуснаха груба грешка в 3-ата минута, която позволи на Адам Гнезда Черин да отправи удар от средна дистанция, но право в ръцете на Предраг Райкович.

Словения създаде ново напрежение пред вратата на Сърбия в 8-ата минута, когато Ян Млакар излезе на добра позиция в наказателното поле и стреля, но Райкович спаси.

В 27-ата минута след центриране в наказателното поле на Словения, Душан Влахович се измъкна от Ваня Дъркушич и стреля с глава, но Ян Облак спаси.

Четири минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Словения се стигна до голямо напрежение пред вратата на Ян Облак. Александър Митрович отблизо успя леко да отклони топката с глава, но тя премина встрани от десния страниен стълб.

Словения направи огромен пропуск в 38-ата минута. Тим Елшник имаше късмет след рикошет да получи топката на отлична позиция в наказателното поле на Сърбия и веднага стреля, но топката разтресе левия страничен стълб на вратата на Предраг Райкович. След това топката попадна в Бенямин Шешко, но той заложи на силата и не успя да намери очертанията на вратата на Райкович, пращайки топката в аут.

В 41-ата минута Андрия Живкович центрира в наказателното поле на Словения, където Александър Митрович се измъкна от опеката на Жан Карничник и отблизо стреля, но Ян Облак спаси.

Две минути по-късно Сърбия организира бърза атака, при която Саша Лукич стреля, но Тим Елшник се намеси решаващо и успя да изчисти топката пред голлинията.

Сърбия направи много голям пропуск в 47-ата минута, когато Душан Тадич изведе Александър Митрович сам срещу Ян Облак, но вратарят се намеси чудесно и спаси удара на нападателя.

Бенямин Шешко отправи много опасен удар в 58-ата минута от около 20 метра, но Райкович демонстрира страхотен рефлекс и изби в корнер.

Андраж Шпорар проби в наказателното поле на Сърбия в 67-ата минута, когато бе изблъскан Страхиня Павлович, но съдията Ковач показа, че няма намерение да свири дузпа.

Словения поведе изненадващо в резултата в 69-ата минута. Тим Елшник много хубав пас в наказателното поле на Сърбия, където Сергей Милинкович-Савич изпусна Жан Карничник, който отблизо вкара топката във вратата на Предраг Райкович.

Сърбия изпусна страхотна възможност да изравни резултата в 71-ата минута, когато Александър Митрович получи пас в наказателното поле на Словения, успя да се пребори с Жан Карничник и стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Ян Облак.

Жан Карничник имаше нова възможност и отправи хубав удар в 79-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Райкович.

Лазар Самарджич отправи много опасен диагонален удар в 83-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на Ян Облак. Няколко секунди по-късно Облак се наложи да се намесва след опасно изпълнение на Велко Бирманчевич.

Сърбия успя да изравни резултата в петата минута на добавеното време на срещата. Иван Илич центрира от корнер в наказателното поле на Словения, където Лука Йович бе изпуснат от Карничник, засече топката с глава и я вкара във врата на Ян Облак.

Словения е с 2 точки в класирането, а Сърбия има 1.

В последния кръг Словения играе срещу Англия, а Сърбия срещу Дания.

Словения – Сърбия 1:1

1:0 Жан Карничник 69′

1:1 Лука Йович 90+5′

Словения: 1. Ян Облак (К) – 2. Жан Карничник, 21. Ваня Дъркушич, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янжа – 20. Петар Стоянович (76′ – 18. Жан Випотник), 22. Адам Гнезда Черин, 10. Тими Елшник, 17. Ян Млакар (64′ – 5. Йон Горенц Станкович) – 20. Андраж Шпорар, 11. Бенямин Шешко (76′ – 7. Бенямин Вербич)

Резерви: 12. Вид Белец, 16. Игор Векич, 3. Юре Балковец, 4. Миха Блажич, 8. Санди Ловрич, 14. Ясмин Куртич, 15. Томи Хорват, 19. Жан Целар, 23. Давид Брекало, 24. Нино Жугел, 25. Адриан Желкович, 26. Йосип Иличич

Треньор: Матяж Кек

Сърбия: 1. Предраг Райкович – 13. Милош Велкович, 4. Никола Миленкович, 2. Страхиня Павлович – 14. Андрия Живкович (82′  – 26. Велко Бирманчевич), 17. Иван Илич, 22. Саша Лукич (64′ – 20. Сергей Милинкович-Савич), 25. Филип Младенович (46′ – 21. Мият Гачинович) – 10. Душан Тадич (К) (82′ – 19. Лазар Самарджич) – 7. Душан Влахович (64′ – 8. Лука Йович), 9. Александър Митрович

Резерви: 12. Джордже Петрович, 23. Ваня Милинкович-Савич, 3. Неманя Стоич, 6. Неманя Гудел, 11. Филип Костич, 15. Сърджан Бабич, 16. Сърджан Миялович, 18. Петар Ратков, 24. Урош Спаич

Треньор: Драган Стойкович

Стадион: „Алианц Арена“, Мюнхен

Съдия: Ищван Ковач (Румъния)

Драган Стойкович: Трябва да играем умно, защото Словения може да създаде проблеми на всеки

Душан Тадич се извини на своите съотборници и Пикси

Селекционерът на Словения: Ще поддържаме високо темпо през целия мач срещу Сърбия

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!