Украйна демонстрира страхотен дух и направи обрат от 0:1 до 2:1 срещу Словакия в мач от група „Е“, за да постигне първа победа на Европейското първенство в Германия. Срещата се игра на стадиона в Дюселдорф. По този начин украинците са обратно в играта при разпределянето на местата, даващи право на участие за осминафиналната фаза на турнира.DSPORT.BG

Словакия започна по-силно в мача и в 10-ата минута пропусна много добра възможност. Лукаш Хараслин получи добра възможност в наказателното поле на Украйна, стреля през краката на украински футболист, но Анатолий Трубин успя да се намеси и да спаси.

Само няколко секунди по-късно пред последва центриране в наказателното поле на Украйна, където Забарний не успя да се намеси добре и топката стигна до Иван Шранц, който стреля, но Трубин направи превъзходно спасяване и не позволи на топката да влезе във вратата му.

Ондрей Дуда отправи удар от средна дистанция в 12-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Трубин.

Володимир Бражко стреля от дистанция в 13-ата минута, но по никакъв начин не затрудни Матрин Дубравка, който спаси.

Давид Ханцко отправи много силен удар от фал, от около 18 метра в 16-ата минута, но Трубин успя да спаси.

Словакия успя да поведе в резултата с 1:0 в 17-ата минута. Лукаш Хараслин центрира в наказателното поле на Украйна, където Олександър Зинченко увисна, а това позволи на Иван Шранц с глава да вкара топката във вратата на Трубин.

Артьом Довбик пропусна много добра възможност да изравни резултата в 28-ата минута. Михайло Мудрик пусна много добър пас към Довбик, който финтира Милан Шкриняр и се освободи от него, след което стреля, но Петер Пекарик успя да блокира удара му с шпагат.

Украйна бе много близо до това да изравни резултата в 34-ата минута. В наказателното поле на Словакия стана много горещо, а след удар на Олександър Тимчик топката срещна десния страничен стълб на вратата на Дубравка.

Михайло Мудрик получи дълъг пас, след което успя да изпревари Вавро и да влезе в наказателното поле сам срещу Мартин Дубравка, но вратарят на Словакия успя да спаси удара му.

Олександър Зинченко стреля от пряк свободен удар в 43-ата минута, но Мартин Дубравка внимаваше, плонжира и спаси.

Словакия организира бърза контраатака в 44-ата минута. Топката стигна до Лукаш Хараслин, който стреля от около 20 метра, като насочи топката опасно към долния ляв ъгъл на вратата на Трубин, но той плонжира и успя да избие в корнер.

Украйна успя да изравни резултата в 54-ата минута. Словаците загубиха топката в половината на съперника, а украинците направиха бърза контраатака, в чиято основа бе Михайло Мудрик. Олександър Зинченко подаде в наказателното поле на Словакия към Микола Шапаренко, който с удар от точката на дузпата прати топката във вратата на Мартин Дубравка.

Украйна можеше да обърне развоя на мача в 73-ата минута. Украинците организираха контраатака, при която Роман Яремчук се забави твърде много с подаването и Михайло Мудрик не бе в добро положение, но все пак стреля, а топката срещна десния страничен стълб на вратата на Мартин Дубравка.

Украйна логично обърна развоя на мача с оглед показаното през второто полувреме. Микола Шапаренко намери с отличен извеждащ пас Роман Яремчук зад гърба на отбраната на Словакия. Яремчук се измъкна от опеката на Милан Шкриняр, след което излезе сам срещу Мартин Дубравка и чукна топката покрай вратаря на Словакия. Шкриняр се опита да изчисти топката, но тя вече бе преминала голлинията – 1:2.

Словакия – Украйна 1:2

1:0 Иван Шранц 17′

1:1 Микола Шапаренко 54′

1:2 Роман Яремчук 80′

Словакия: 1. Мартин Дубравка – 2. Петер Пекарик, 14. Милан Шкриняр (К), 3. Денис Вавро, 16. Давид Ханцко (67′ – 4. Адам Оберт) – 8. Ондрей Дуда (60′ – 11. Ласло Бенеш), 22. Станислав Лоботка, 19. Юрай Куцка – 17. Лукаш Хараслин (67′ – 7. Томаш Суслов), 9. Роберт Боженик (60′ – 18. Давид Стрелец), 26. Иван Шранц

Резерви: 12. Марек Родак, 23. Хенрик Равас – 5. Томаш Риго, 6. Норберт Гьоймбер, 10. Лубомир Тупта, 13. Патрик Хрошовски, 15. Вернон Де Марко, 20. Давид Джуриш, 21. Матуш Беро, 24. Лео Сауер, 25. Себастиан Коша

Треньор: Франческо Калцона

Украйна: 12. Анатолий Трубин – 24. Олександър Тимчик, 13. Илия Забарний, 22. Микола Матвиенко, 17. Олександър Зинченко – 19. Микола Шапаренко, 14. Георгий Судаков, 18. Володимир Бражко – 7. Андрий Ярмоленко (67′ – 20. Олександър Зубков), 10. Михайло Мудрик – 11. Артьом Довбик (67′ – 9. Роман Яремчук)

Резерви: 1. Георги Бушчан, 23. Андрий Лунин, 2. Юким Конопля, 3. Олександър Сваток, 4. Максим Таловиеров, 5. Серхий Сидорчук, 6. Тарас Степаненко, 8. Руслан Малиновский, 15. Виктор Циганков, 16. Виталий Миколенко, 21. Валерий Бондар, 25. Владислав Ванат, 26. Богдан Михайличенко