Австрия се разправи с Полша в мач от втори кръг в Група „D“ на Европейското първенство в Германия. Играчите на Ралф Рангник победиха тези на Михал Пробиеж с 3:1 на „Олимпиащадион“ в Берлин. DSPORT.BG

Вундертима излиза напред в резултата в 9-тата минута с гол с глава на Гернот Траунер. Кшищоф Пьонтек изравни в 30-ата минута. В 66-ата минута Кристоф Баумгартнер отново изведе Австрия напред. В 78-ата минута Марко Арнаутович постигна 3:1 от дузпа.

Австрия събира 3 точки във временното класиране, колкото имат още Нидерландия и Франция преди мача помежду си. Полша е с 0 точки след два мача. В последния кръг по едно и също време се играят мачовете Нидерландия – Австрия и Франция – Полша.

Точно 60 секунди след началото на срещата на австрийците има първата ситуация в мача. Щефан Пош пробва късмета си от дистанция и нанесе точен удар, който обаче е слаб и Войчех Шчесни улови безпроблемно.

В 9-ата минута Австрия заслужено излиза напред в резултата, след като натисна в началните минути. Филип Мвене проби отляво и центрира към Гернот Траунер, който е изпуснат от Павел Давидович и с глава заби топката неспасяемо в мрежата на Щесни!

В 19-ата минута Пшемислав Франковски проби отдясно и пусна успореден на голлинията пас в наказателното поле, Якуб Пьотровски пропусна топката за абсолютно забава Никола Залевски, който имаше време да си нагласи топката и нанесе удар, който премина над вратата на Австрия.

Половин час игра след началото на срещата Полша стигна до изравнително попадение. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката стигна до Ян Беднарек, който стреля, бе блокиран от голмайстора Траунер, но след карамбол Кшищоф Пьонтек добави и се разписа за 1:1.

В 39-ата минута Австрия имаше много добра възможност да излезе отново напред в резултата, тъй като след отлична атака Кристоф Баумгартнер намери Марсел Забицер, а той се озова на отлична позиция, но ударът му не беше убеден и беше блокиран от полски бранител.

Три минути след това Забицер имаше нова възможност да отбележи гол, след като стреля от над 20 метра към долния десен ъгъл, но топката премина на сантиметри покрай страничния стълб.

В добавеното време на първата част Пьотър Желински стреля директно от пряк свободен удар към левия ъгъл, а Патрик Пентц бе заел перфектна позиция и успя да избие топката в ъглов удар. От изпълнението му не последва нищо интересно и с това приключи първото полувреме на срещата.

В началото на второто полувреме полският селекционер Михал Пробиеж замени полузащитника на Лудогорец Якуб Пьотрвоски с адаша му Якуб Модер. Началният четвърт час на втората част не предостави интересни положения пред някоя от двете врати.

В 66-ата минута Австрия стигна до второ попадение! Влезлият от резервната скамейка Александер Прас пусна топката към дъгата на наказателното поле, Марко Арнаутович пропусна за Кристоф Баумгартнер, който нанесе страхотен удар и прониза Шчесни – 1:2!

В 75-ата минута Баумгартнер направи изумителен пробив отдясно, преодоля няколко полски футболиста и намери Патрик Вимер, който от около точката на дузпата нанесе силен удар по земя, с който Шчесни се справи.

В 78-ата минута Марко Арнаутович застана бялата точка и изпълни точно дузпа в долния ляв ъгъл и отбеляза трети гол за Австрия! 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на вратаря Шчесни срещу Марсел Забицер, който го преодоля и след това бе спънат!

В 84-ата минута австрийците бяха близо и до четвърто попадение, след като Щефан Пош нанесе хубав удар към далечния десен ъгъл, но Шчесни изби в корнер. Минута по-късно Конрад Лаймер бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и нанесе удар по земя от малък ъгъл, но топката премина покрай вратата.

ПОЛША – АВСТРИЯ 1:3
0:1 Гернот Траунер 9′, 1:1 Кшищоф Пьонтек 30′, 1:2 Кристоф Баумгартнер 66′, 1:3 Марко Арнаутович (д) 78′

Полша: 1. Войчех Шчесни – 5. Ян Беднарек, 3. Павел Давидович, 14. Якуб Кивиор – 19. Пшемислав Франковски, 6. Якуб Пьотровски (46′ – 8. Якуб Модер), 24. Бартош Слиш (75′ – , 21. Никола Залевски – 10. Пьотр Желински (К) (87′ – 26. Кацпер Урбански)- 16. Адам Букса (60′ – 7. Карол Швидерски), 23. Кшищоф Пьонтек (60′ – 9. Роберт Левандовски)

Резерви: 12. Лукаш Скорупски, 22. Марчин Булка, 2. Бартош Саломон, 4. Себастиан Валукиевич, 11. Камил Грошицки, 13. Тараш Романчук, 15. Тимотеуш Пухач, 17. Дамиан Шимански, 18. Бартош Бережински, 20. Себастиан Шимански, 25. Михал Скураш

Селекционер: Михал Пробиеж

Австрия: 13. Патрик Пентц – 5. Щефан Пош, 3. Гернот Траунер (59′ – 4. Кевин Дансо), 15. Филип Линхарт, 16. Филип Мвене (63′ – 8. Александер Прас) – 6. Николас Зийвалд, 10. Флориан Грилич (46′ – 23. Патрик Вимер) –  19. Кристоф Баумгартнер (81′ – 18. Романо Шмид), 20. Конрад Лаймер, 9. Марсел Забицер – 7. Марко Арнаутович (К)(81′ – 11. Михаел Грегорич)

Резерви : 1. Хайнц Линднер, 12. Никлас Хедъл – 2. Максимилиан Вьобер, 14. Леополд Керфелд, 15. Филип Лайнарт, 17. Флориан Кайнц, 21. Флавиус Данилюц, 22. Матиас Зайдал, 24. Андреас Вайман, 25. Максимиан Ентруп, 26. Марко Грюл

Селекционер : Ралф Рангник’

Съдия : Халил Умут Мелер ( Турция )

Жълти картони : Бартош Слиш, Якуб Модер, Роберт Левандовски, Войчех Шчесни ( Полша ), Патрик Вимер, Марко Арнаутович ( Австрия )