Левски вкара два гола и се наложи с 2:0 срещу Спартак Плевен в първата си контрола от подготовката в Правец. Това бе неофициален дебют за старши треньора Станислав Генчев, както и за новите попълнения Майкон и Алдаир. Попаденията паднаха през първото полувреме.DSPORT.BG

Левски поведе с 1:0 в 6-ата минута. Алдаир подаде към Асен Митков в наказателното поле на Спартак Плевен, а той намери Преслав Бачев, който стреля под крака на Виктор Иванов, а след това топката мина между ръцете и краката на Преслав Антонов и влезе в неговата врата.

Левски пропусна много добра възможност да вкара втори гол в 24-ата минута. Алдаир направи много добър пробив по десния фланг, навлезе в наказателното поле на Спартак Плевен, след което подаде към Преслав Бачев, който отблизо стреля, но Станислав Антонов спаси.

Пламен Андреев направи впечатляващо спасяване в 30-ата минута. Тончо Георгиев отправи много опасен удат от разстояние, но Андреев се намеси и успя да избие в корнер.

Левски поведе с 2:0 в 37-ата минута. Марин Петков стреля от фал, топката мина между стената от играчи, която бе построил вратарят на Спартак Димитър Стефанов и след това влетя във вратата му.

Левски бе много близо до това да вкара трети гол в 45-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Спартак Плевен, Кристиан Димитров се извиси над всички и стреля с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Джавад Ел Джемили получи пас от Виктор Любенов, след което си отвори добро пространство към наказателното поле на Спартак Плевен и стреля в 63-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Боян Дишков.

Боян Дишков направи много добро спасяване в 70-ата минута. Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле на Спартак Плевен, след което Майкон с глава свали топката към Асими Фадига, който стреля, но Боян Дишков спаси.

Борислав Рупанов отправи удар от сериозна дистанция в 75-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Дишков.

Минута по-късно “сините” организираха добра атака, която премина през Майкон и Ел Джемили, който намери Фабио Лима на много добра позиция, а той стреля, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Дишков.

Левски – Спартак Плевен 2:0

1:0 Преслав Бачев 6′

2:0 Марин Петков 37′

Левски: 1. Пламен Андреев (73′ – Александър Марков) – 77. Дейвид Михалев (46′ – 27. Рупанов), 50. Кристиян Димитров (46′ – 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами (К) (46′ – 4. Виктор Любенов), 21. Алдаир Невеш (46′ – 22. Патрик-Габрил Галчев), 20. Асен Чандъров (46′ – 8. Карлос Охене), 10. Асен Митков (46′ – 15. Александър Божилов), 16. Преслав Бачев (46′ – 97. Асими Фадига), 17. Евертон Бала (46′ – 11. Джавад Ел Джемили), 19. Кристиян Йовов (46′ – 7. Фабио Лима) – 88. Мартин Петков (46′ – 3. Майкон)

Резерви: 99. Александър Марков (В), 3. Майкон, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 90. Александър Колев, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

Спартак Плевен: 1. Станислав Антонов (К) (30′ – 30. Димитър Стефанов; 60′ – 12. Боян Дишков), 2. Димитър Калчев, 3. Соломон Джеймс, 4. Дейвид Ифеани, 6. Виктор Иванов, 26. Дани Стоянов (46′ – 16. Иван Бакалски), 8. Руси Чернаков, 21. Панайот Пасков, 20. Тончо Георгиев, 9. Ивелин Николов, 11. Христиан Петков

Резерви: 7. Габриел Славов, 17. Лъчезар Петков, 18. Мишел Тайров