Португалия победи Турция с 3:0 и спечели група “F” на  Европейското първенство . “Мореплавателите” показаха много по-добро лице от първия си двубой на шампионата срещу Чехия и логично се поздравиха с успеха. Отборът на Роберто Мартинес откри резултата в 21-ата минута след поражението на Бернардо Силва. Само седем минути след това иберийците удвоиха след комичен автогол на Самет Айкадин. Крайният резултат е оформен от Бруно Фернандеш в 56-ата минута.

С победата отборът на Португалия събира 6 точки и няма как да бъде изместен от първото място, което ще позволи на Мартинес да направи ротации в състава си за последния мач на Грузия и да запази нови титуляри за елиминациите на турнира.

Турция запазва втората си позиция в групата с 3 точки след победата срещу Грузия. В последния двубой от груповата фаза съседите няма да срещнат Чехия, докато Португалия ще се изправи срещу Грузия.

Още в първата минута Португалия изпрати точен удар. Бруно Фернандеш центрира към Кристиано Роналдо. Той засече топката от воле, но не работи Алтай Байъндър.

Пет минути по-късно Зеки Челик центрира опасно успоредно на голлинията. Керем Актюркоглу стигна до топката. Офанзивният играч обаче не успява да я прати във вратата. DSPORT.BG

В 21-ата минута Португалия откри резултата. Рафаел Леао и Нуно Мендеш комбинираха добре по левия фланг на атаката на “мореплавателите”. Футболистът на ПСЖ центрира по земя, получава се лек рикошет, а топката попада в Бернардо Силва, който се разписва с удар в левия ъгъл.

Седем минути след този отбор на Роберто Мартинес удвои, след като Самет Айкадин сте предоставили комичен автогол. Той не се разбра с вратаря Байъндър и прати топката в собствената си врата. В близост до него нямаше играч на Португалия.

В 31-ата минута Керем Актюркоглу може да върне едно попадение, но изстрелът му по земята в долния десен ъгъл е спасен от Диого Коща.

Четири минути по-късно Бруно Фернандеш са изведени на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му обаче премина над вратата.

В 35-ата минута цялата турска публикация започва да скандира името на Арда Гюлер, а когато бъде изпратена, за да загрее малко по-късно целият стадион избухна.

Четири минути преди края на първото полувреме Оркун Кьокчу получава много пространство около границата на наказателното поле. Опитът му обаче не затруднява Коща.

До края на първата част няма още повече опасни положения и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 за Португалия.

В 56-ата минута “мореплавателите” продаваха трети гол. Кристиано Роналдо е изведен по прекрасен начин. Капитанът на Португалия не показва егоизъм и вместо това съм завършил атаката, подаден към Бруно Фернандеш, който постави на празна врата.

Последваха спокойни минути, а в 70-ата минута желанието на феновете в Турция е изключително, след като Арда Гюлер най-накрая се появява в игра.

В края на двубоя общо 6-има привърженици успяха да нахлуят на терена, като големият им цел бе да достигне Кристиано Роналдо. Мисията на 2-ма беше успешна.

Турция – Португалия 0:3

0:1 21′ Бернардо Силва

0:2 28′ Самет Айкадин (АГ)

0:3 56′ Бруно Фернандеш

Турция : 12. Алтай Байъндър – 2. Зеки Челик, 4. Самет Айкадин (75′ – 3. Мерих Демирал), 14. Абдюлкерим Бардакджъ, 20. Ферди Кадиоглу – 10. Хакан Чалханоглу (К), 22. Каан Айхан (58) ‘ – 16. Исмаил Юкшек), 6. Оркун Кьокчу (46′ – 11. Юсуф Язъджъ) – 25. Юнус Акгюн (70′ – 8. Арда Гюлер) – 21. Баръш Алпер Йълмъз, 7. Керем Актюркоглу (58’ – 19. Кенан Йълдъз)

Резерви:  23. Угурджан Чакър – 3. Мерих Демирал, 5. Окай Йокушлу, 8. Арда Гюлер, 9. Дженк Тосун, 11. Юсуф Язъджъ, 13. Ахметджан Каплан, 15. Салих Йозджан, 16. Исмаил Юкшек, 18. Мерт Мюлдюр, 19. Кенан Йълдъз, 24. Семих Кълъчсой, 26. Берту Йълдъръм

Селекционер : Винченцо Монтела

Португалия : 22. Диого Коща – 20. Жоао Кансело (68′ – 2. Нелсън Семедо), 4. Рубен Диаш, 3. Пепе (83′ – 24. Антонио Силва), 19. Нуно Мендеш – 23.Витиня (88′ – 15. Жоао Невеш), 6. Жоао Палиня (46′ – 18. Рубен Невеш), 8. Бруно Фернандеш – 10. Бернардо Силва, 7. Кристиано Роналдо (К), 17. Рафаел Леао (46′ – 25. Педро нето)

Резерви:  1. Руй Патрисио, 12. Жозе Са – 2. Нелсън Семедо, 5. Диого Далот, 9. Гонсало Рамош, 11. Жоао Феликс, 13. Данило Перейра, 14. Гонсало Инасио, 15. Жоао Невеш, 16. Матеуш Нунеш, 18. Рубен Невеш, 21. Диого Жота, 24. Антонио Силва, 25. Педро Нето, 26. Франсиско Консейсао