Младоците донесоха успеха на ЦСКА срещу Крумовград (ВИДЕО)

ЦСКА празнува гол срещу Крумовград / startphoto.bg

ЦСКА победи Крумовград с 2:0 в контролна среща в Банско, която е втора и за двата отбора от лятната им подготовка. В 22-ата минута от приятелския мач ЦСКА удари греда, като след удара на Сейни Санянг, топката рикошира в Серкан Юсеин и се удари в напречната греда на Крумовград. “Армейците” стигнаха до гол в 78-ата минута, когато Асен Дончев центрира чудесно отдясно, а Иван Тасев засече топката фронтално пред вратата и я прати в мрежата на Крумовград. В 90-ата минута Наско Цеков се използва от прекрасно извеждащо подаване на Станислав Шопов и излязъл сам срещу вратаря, оформяйки крайния резултат 2:0! DSPORT.BG

Първото положение в мача идва на 3-ата минута, когато Патрик Луан излиза на стрелкова позиция, но Густаво Бусато прави чудесно спасяване.

Последва натиск на “армейците”, които обградиха наказателното поле на Крумовград. В 14-ата минута Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц разиграха добре на ясното крило, откъдето последва центриране. Пръв до топката в наказателното поле стигна Георги Чорбаджийски, но той не успя да натисне топката и я прати над вратата на Янко Георгиев.

Десният фланг на ЦСКА остава много активен и в 22-ата минута от тази зона Марселино Кареасо ​​центрира. Топката излиза от наказателното поле, но стигна до Сейни Санянг, който си я спрял и стреля. Последва рикошет в Серкан Юсеин, след който топката се удари в напречната греда!

Две минути по-късно Серкан Юсеин е изведен на стрелкова позиция и шутира, но Бусато спаси, а след това вратарят на “червените” получи удар и се наложи да му се покаже медицинска помощ.

Тимът на Атанас Рибарски се опитва да обгради вратата на ЦСКА, но без особен успех. Точно след изтичането на половин час Юсеин направи грешка при изнасянето и топката стигна до Линдсет, чийто удар бе отразен от Янко Георгиев, а при добавката и Кареасо ​​не успя да се разпише.

В 33-ата минута преди вратата на стадиона на ЦСКА като стрелбище, като на два пъти футболистите на ЦСКА блокираха удари върху играчите на Крумовград, а след тази игра бе спряна, тъй като Бусато бе ударен в слабините и се наложи да му се повдигне медицинска помощник. Междувременно играта бе спряна, за да може двата отбора да пият вода.

В 38-ата минута Хайнц получава пас в коридора от Санянг и центрира по трева, но вратарят на Крумовград спасява удара на Линдсет.

До края на първата част от контрола на възпитаниците на Томислав Стипич държаха топката в по-дълъг период от време и се опитва да притисне Крумовград в търсене на първи гол.

Секунди преди края на първото полувреме ЦСКА е много близо до гол след норвежка комбинация, при която Линдсет подаде към Хайнц, който се опитва да прехвърли Янко Георгиев, но опитният страж спаси и така запази нулевото равенство до края на първата част.

На полувремето Томислав Стипич смени 9 от футболистите си.

Пет минути след началото на втората част Иван Тасев получава топката на ясното крило и стреля, но Янко Георгиев спаси.

Темпото на играта спадна, като ЦСКА остава по-активен, докато Крумовград предимно се бранеше.

В 78-ата минута възпитаниците на Томислав Стипич осъществиха атака през центъра, която бе продължена с пас на ясното крило към Асен Дончев. Той центрира ниско по тревата и прати топката във вратарското поле. Там Иван Тасев изпревари защитниците на Крумовград и близо до прати топката в мрежата на Николай Пранджев – 1:0 за ЦСКА!

ЦСКА продължава да атакува, а в 83-ата удар на Петко Панайотов мина над вратата на крумовградчани. Символичните гости отговориха с удар на Ерол Дост, който не уцели вратата.

Секунди преди края на редовното време на срещата на ЦСКА вкара втори гол. Капитанът през втората част Станислав Шопов овладя една топка в центъра на терена, отиде на десния фланг и оттам пусна извеждащо подаване към Наско Цеков и той хладнокръвно преодоля вратаря на Крумовград за 2:0, при какъвто резултат завърши приятелският мач!

Следващата контролна среща на ЦСКА ще бъде срещу румънския Политехника Яш на 29 юни от 17:30 часа отново в Банско. В този ден ще бъде и необходим контрол на Крумовград, който ще бъде срещу Монтана.

ЦСКА – Крумовград 2:0

1:0 Иван Тасев (78′), 2:0 Наско Цеков (90′)

ЦСКА:  1. Густаво Бусато (46′ – 25. Димитър Евтимов) – 15. Тибо Вион (46′ – 22. Асен Дончев), 13. Браян Кордоба (46′ – 2. Лъчезар Иванов), 4. Християн Петров (46 ‘ – 28. Юлиан Илиев), 3. Сейни Санянг (72′ – 17. Емануел Шакич), 26. Марселино Кареасо ​​(к) (46′ – 30. Петко Панайотов), 10. Джонатан Линдсет (46′ – 8. Станислав Шопов), 16. Георги Чорбаджийски (46′ – 7. Улаус Скаршем), 14. Тобиас Хайнц (46′ – 18. Симеон Александров), 11. Матиас Фаетон (46′ – 29. Иван Тасев), 24. Марк-Емилио Папазов (72’ – 19. Наско Цеков)

Резерви:  25. Димитър Евтимов (в), 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 18. Симеон Александров, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 7. Улаус Скаршем, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов

Треньор:  Томислав Стипич

Крумовград : 1. Янко Георгиев (в) (75′ – 12. Николай Пранджев), 5.Матей Шимич (61′ – 3.Калоян Пехливанов), 44.Божидар Кацаров (К) (61′ – 4.Лукас Сантана), 23.Лазар Марин, 7.Момчил Цветанов (80′ – 80. Денислав Палазов), 91.Вячеслав Велев, 8.Ренан Ареяш (61′ – 22.Ерол Дост), 67.Матеус Соуса (61′ – 2. Джунейт Али ), 10.Серкан Юсеин (61′ – 30. Жак Пехливанов), 17.Патрик Луан (61′ – 19.Ламин Тал), 13.Диего Рапосо

Резерви:  12. Николай Пранджев (в), 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 22.Ерол Дост, 14.Стефан Попов, 30. Жак Пехливанов, 2. Джунейт Али, 77. Октай Юсеин, 19.Ламин Тал, 31. Николай Данаилов, 80. Денислав Палазов

Треньор:  Атанас Рибарски

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !