Левски спечели и втората си лятна контрола. Пред около 1000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ тимът на Станислав Генчев разгроми с 5:0 Септември София.

Головете вкараха Асими Фадига, Майкон, Марин Петков Преслав Бачев и Евертон Бала. Първите трима бяха точни преди почивката, а през втората част Марин и Евертон оформиха крайния резултат. Неофициален дебют за домакините направи Алекс Колев, който стартира като титуляр на върха на нападението. Следващата проверка на Левски е в сряда в Правец срещу Черно море.DSPORT.BG

Първата голяма голова възможност в мача се откри пред Септември във 2-рата минута. Николай Дросев намери Виктор Тейстер в наказателното поле. Той успя да преодолее Пламен Андреев от чиста позиция, но топката се търкулна покрай левия страничен стълб.

В 9-ата минута Левски отговори с тежък удар на Марин Петков от дистанция. Димитър Шейтанов изби, но Алекс Колев не се отказа да гони топката. Той я отне, а Петков изведен Асими Фадига, който с мощен удар по диагонала направи резултата 1:0.

Пет по-късно Дросев изведе Ивайло Михайлов зад защитата на домакините. Последва удар в близкия ъгъл, с който Пламен Андреев се справи без особени затруднения.

В ответната атака „сините“ удвоиха преднината си. Фадига намери Майкон на границата на наказателното поле. Бразилецът имаше достатъчно време да насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шейтанов за дебютния си гол за тима от “Георги Аспарухов”.

До почивката Левски изцяло владееше случващото се на терена. Марин Петков и Евертон Бала стреляха в аут от преки свободни удари от нелоши позиции. В последната атака за първото полувреме „сините“ вкараха трети гол. Асими Фадига проби в наказателното поле и от аутлинията пусна към Марин Петков, който с едно докосване реализира.

За началото на второто полувреме Станислав Генчев направи много смени. На терена останаха единствено Виктор Любенов и Евертон Бала.

В 51-вата минута Преслав Бачев покачи на 4:0. Фабио Лима беше изведен по лявото крило и с добро подаване намери младия нападател. От близко разстояние той чукна топката в мрежата на гостите.

Левскарите видимо се забавляваха и играта им вървеше. В 57-ата минута Алдаир тръгна на пробив през центъра. Топката му бе избита с цената на нарушение. Волен Чинков обаче даде авантаж. Евертон Бала пое и с мощен удар с десния крак прати топката във вратата за 5:0.

До края резултатът се запази непроменен. Домакините пропиляха да разгърнат по-добре няколко обещаващи атаки.

Генчев: Доволен съм от резултата, но тактически сме доста далеч

Левски – Септември 5:0

1:0 Асими Фадига 9′, 2:0 Майкон 15′, 3:0 Марин Петков 45’+3′, 4:0 Преслав Бачев 51′, 5:0 Евертон Бала 57′

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Виктор Любенов, 6. Цунами – К, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 27. Борислав Рупанов, 97. Асими Фадига, 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 90. Александър Колев

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, Александър Марков

Треньор: Станислав Генчев

Септември София: 21. Димитър Шейтанов – К, 15. Бен Азис, 26. Мартин Христов, 4. Дино Томаш, 7. Николай Дросев, 6. Виктор Очай, 16. Мартин Моран, 22. Виктор Тейстер, 14. Жан-Пиер да Силва, 11. Ивайло Михайлов, 17. Фаустас Степонавичус

Резерви: 1. Ивайло Илиев, 12. Валдимир Иванов, 2. Валери Божинов, 3. Михаил Полендаков, 8. Преслав Георгиев, 9. Валентин Доцев, 10. Манимоу Ачоу, 13. Страхиня Керкез, 18. Кубрат Йонашчъ, 19. Митко Митков, 23. Никола Величковски, 24. Петър Милеов, 25. Александър Джамов

Треньор: Николай Митов

Съдия: Волен Чинков