Лудогорец разгроми с 4:1 румънския Университатя Крайова в последна си контрола от летния лагер на “орлите” в Австрия.DSPORT.BG

“Орлите” поведоха в резултата в 30-ата минута с гол на Кайо Видал след атака, дошла след грешка в изнасянето на Гьоко Зайков. В 37-ата минута Ивайло Чочев отне топката в средата на терена и изведе Рик Джонатан, който преодоля вратаря за 2:0. Лудогорец вкара трети гол в 54-ата минута, когато Бърнард Текпетей намери след корнер Сон, който преодоля вратаря на румънския тим. Ивайло Чочев вкара за 4:0 в 62-ата минута при добавка, след като Руан Круз уцели греда. В 66-ата минута Елвир Колич върна едно попадение за румънците.

В 6-ата минута Лудогорец застраши вратата на румънците след ъглов удар. Топката стигна до Ноа Сонко Сундберг, чийто удар бе блокиран. Топката обаче стигна до Аслак Фон Витри, който шутира опасно извън наказателното поле, но отново играч на Университатя блокира пътя на топката към вратата.

Тимът на Крайова отговори в 9-ата минута, когато централният нападател Андрей Иван бе изведен зад защитниците. Сундберг увисна, а Оливие Вердон нямаше как да го покрие, но ударът на капитана на Университатя бе неточен.

Въппреки че темпото на игра бе високо, положенията пред двете врати секнаха.

След половин час игра бившият защитник на Левски Гьоко Зайков сгреши и топката му бе отнета от Педро Нареси, който я пусна към Рик Джонатан. Седмицата на Лудогорец веднага комбинира с Кайо Видал на левия фланг. Видал бе оставен съвсем сам и безпроблемно вкара гол за 1:0!

Лудогорец вкара втори гол 7 минути по-късно. Ивайло Чочев отне топката в центъра на терена. Последва страхотно извеждащо подаване към Рик Джонатан, който бе задължен да вкара, останал сам срещу вратаря, и го стори, преодолявайки Лунг!

До края на първата част тимът на Георги Дерменджиев бе по-активен, но не успя да стигне до трето попадение.

“Орлите” упражниха натиск към вратата на Университатя в началото на второто полувреме. В 54-ата минута Бърнард Текпетей центрира ниско от ъглов удар вдясно от вратата. Топката мина през цялото наказателно поле и стигна до Сон, който с удар извън наказателното поле вляво от вратаря прати топката за трети път в мрежата!

По-добрата игра на българския шампион продължи, а 2 минути след изтичането на час игра Зайков сбърка с едно подаване напред и Чочев спечели топката. Последва пас към Руан Круз, който уцели левия страничен стълб на вратата на Университатя, но при добавката Чочев реализира!

Тимът от Крайова, все пак, успя да порази вратата на разградчани, като това се случи в 66-ата минута, когато Елвир Колич засече центриране от крилото и преодоля Хенрик Бонман!

Три минути след това вратарят на Лудогорец се намеси добре при удар на Гашпар.

Последва натиск на Университатя Крайова, като в 80-ата минута Буше уцели греда с удар от дистанция.

До края на мача повече попадения не паднаха и по този начин Лудогорец завърши лагера си в Австрия с разгром.

Лудогорец – Университатя 4:1

1:0 Кайо Видал (30′), 2:0 Рик Джонатан (37′), 3:0 Сон (54′), 4:0 Ивайло Чочев (62′), 4:1 Елвир Колич (66′)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 26. Сонко Сундберг, 24 Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 16. Аслак Фон Витри, 30. Педро Нареси, 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев, 99. Руан Круз, 7. Рик Джонатан, 77. Кайо Видал

Резерви: 39. Хенрик Бонман, 67. Дамян Христов, 69. Златомир Стоименов, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 15. Едвин Куртулуш, 17. Сон

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Университатя: 51. Лунг – 23. Михай Капацина, 3. Денил Малдонадо, 26. Гьоко Зайков, 12. Басилио Н’Донг, 4. Александру Крецу, 37. Данчиу, 17. Мора, 14. Лиес Хури, 27. Барбу, 9. Андрей Иван

Резерви: 1. Давид Лазар, 38. Матей Гога, 41. Буше, 36. Гашпар, 15. Юрай Бадел, 32. Бенга, 31. Щтешан Бана

Старши треньор: Константин Галча