ЦСКА се наложи над Берое с убедителното 3:0 в приятелска среща на спортен комплекс “Евима” в град Банско. Джонатан Линдсет даде аванс на “армейците” в 13-ата минута, а четири по-късно Тобиас Хайнц удвои преднината на своя тим. Алесандро Николов оформи крайния резултат с гола си в 64-ата минута.DSPORT.BG

По този начин старши треньорът Томислав Стипич постигна четвърта поредна победа по време на лятната подготовка с „армейците“. ЦСКА вече победи Беласица Петрич, Крумовград, Политехника Яш и Берое, като предстоят контроли Макаби Петах Тиква и Раднички Ниш.

ЦСКА започна по-активно срещата, като стигна до удар по посока вратата на Берое още в 3-ата минута, когато Християн Петров стреля от дистанция, но не намери очертанията на вратата, пазена от Артур Мота.

Тибо Вион получи топката отдясно на границата на наказателното поле на Берое и стреля към долиня десен ъгъл на вратата на Берое, но не намери целта в 7-ата минута.

ЦСКА поведе в 13-ата минута, когато Джонатан Линдсет бе изведен с прехвърлящо подаване зад гърба на отбраната на Берое от Тобиас Хайнц. Норвежецът излезе очи в очи с Артур Мота и не сбърка, за да даде аванс на своя тим.

“Армейците” удвоиха преднината си в 17-ата минута, когато Джонатан Линдсет изведе по перфектен начин Тобиас Хайнц, който стреля от воле от чиста позиция и реализира.

В 26-ата минута Тобиас Хайнц напредна по лявото крило, навлезе навътре и стреля, но Артур Мота направи страхотно спасяване.

Марк-Емилио Папазов получи топката в наказателното поле на Берое след страхотно разиграване от страна на футболистите на ЦСКА, но ударът му с левия крак по диагонала в 31-вата минута бе неточен.

Само минута по-късно Хуанка Пинеда шутира в аут. Секунди по-късно Уерик Каетано отне топката и се озова очи в очи с Евтимов, но пропусна да се разпише, тъй като стреля покрай лявия страничен стълб на вратата, пазена от Димитър Евтимов.

В 38-ата минута на срещата Тобиас Хайнц бе принудително заменен от Наско Цеков.

Това бе и всичко по-интересно за първото полувреме между отборите на ЦСКА и Берое. След 45 минути игра в Банско “армейците” водят с 2:0.

ЦСКА отново бе по-активният от двата отбора на старта на втората част. В 47-ата минута след заучено положение от корнер топката достигна до Станислав Шопов, който стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда на вратата на Берое.

В 50-ата минута Иван Тасев бе изведен отдясно, а той от своя страна напредна и отправи удар по земя, но Артур Мота изби.

Кевин Сейхас получи топката по дясното крило, като отправи директен удар към вратата на ЦСКА от малък ъгъл в 59-ата минута, но топката прелетя над напречната греда.

ЦСКА вкара и трети гол във вратата на Берое в 64-ата минута Иван Тасев бе изведен отдясно в наказателно поле на старозагорци, след което центрира остро на второ греда. Там Кевин Сейхас не изчисти по най-добрия начин, а Алесандро Николов бе направилното място в точния момент, за да чукне топката в опразнената врата.

Хуан Пабло Саломони, Франко Минго и Станислав Шопов бяха изгонени с директни червени картони в 69-ата минута след сериозно спречкване между футболисти на двата отбора. След грозните сцени двата отбора не успяха да се уточнят с колко души да продължат срещата, като се стигна до разгорещени разговори между двата щаба, а напрежението бе потушено от изпълнителният директор на ЦСКА – Филип Филипов. В крайна сметка двата тима решиха да не заменят изгонените футболисти с други, които да влязат от скамейката.

До края на мача темпото бе изключително ниско, а чистите положения пред двете врати липсваха.

ЦСКА – Берое 3:0

1:0 Джонатан Линдсет 13′

2:0 Тобиас Хайнц 17′

3:0 Алесандро Николов 64′

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба (К), 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг – 10. Джонатан Линдсет, 30. Петко Панайотов, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем – 14. Тобиас Хайнц, 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 12. Марин Орлинов – 2. Лъчезар Иванов, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 17. Емануел Шакич, 18. Симеон Александров, 19. Наско Цеков, 21. Амос Юга, 22. Асен Дончев, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 32. Алесандро Николов

Треньор: Томислав Стипич

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 91. Лучано Скуандроне, 4. Франко Минго, 6. Жорди Говеа (К), 7. Франсиско Сагардия, 10. Франсиско Политино, 11. Уерик Каетано, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 25. Хунка Пинеда

Резерви: 23. Кристиян Иванов – 3. Станислав Йовков, 8. Стилиян Русенов, 9. Леандро Годой, 12. Винисиус Белоти, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 16. Алберто Салидо, 17. Кевин Сейхас, 18. Хуан Пабло Саломони, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Червени картони: Станислав Шопов (ЦСКА); Хуан Пабло Саломони, Франко Минго (Берое)