Левски и Черно море не се победиха и не си вкараха гол, завършвайки наравно 0:0 в приятелски мач, игран в Правец.

До момента „сините“ победиха Спартак Плевен с 2:0 и Септември София с 5:0, като им предстоят контроли с Арда и Макаби Нетаня.DSPORT.BG

„Моряците“ победиха Фарул Констанца с 1:0 и загубиха с 2:5 от Ботев Пловдив, като им остават проверки с Дунав Русе, Фратрия Варна и Добруджа Добрич.

В петата минута Андреяс Калкан застраши вратата на Пламен Андреев, но топката премина от грешната страна на мрежата.

Две минути след това Марин Петков получи пас от ляво и пусна към Алекс Колев, който засече, но над вратата на Пламен Илиев. Малко след това Евертон шутира неточно от дъгата на наказателното поле.

В 11-ата минута Алдаир шутира от границата на наказателното поле, но Пламен Илиев спаси. Две минути след това Майкон получи отляво и проби в наказатленото поле, като шутира в аут.

В 16-ата минута Левски организира добро нападение и след хубава комбинация Алекс Колев намери Марин Петков, който шутира от движение, но в ръцете на Пламен Илиев.

Минута по-късно Черно море стигна до добра възможност, като Дуду получи пас отдясно в наказателното поле и стреля към далечния десен ъгъл, но Пламен Андреев изби в корнер.

В 23-ата минута Алекс Колев свали с глава за Евертон, който овладя в наказателното поле и нанесе диагонален удар към долния десен ъгъл, но бе блокиран и топката излезе в корнер.

В 34-ата минута Асими Фадига направи пробив отдясно и нанесе силен удар, който мина над вратата на Черно море. Десет минути след това Алекс Колев стреля слабо в ръцете на Пламен Илиев.

Три минути след началото на втората част Кристиан Димитров засече с глава центриране от корнер, но прати топката над вратата. Малко след това и Ван дер Каап бе близо до гол след удар с глава при центриране от корнер.

В 63-ата минута Исмаил Иса направи добър пробив отдясно и навлезе в наказателното поле, като нанесе удар към близкия ъгъл, но дебютантът на “синята” врата Матей Маркович се справи и изби в корнер.

В 69-ата минута Патрик-Габриел Галчев, който сложи капитанската лента на Левски, центрира отдясно към Асен Чандъров, който нанесе удар с глава, но право в ръцете на Пламен Илиев.

Минута след това Николай Златков направи добър пробив отдясно и нанесе диагонален удар по земя, който премина покрай вратата на Матей Маркович.

В 71-вата Асен Чандъров получи успоредно подаване около точката на дузпата, като стреля точно, но право в обсега на Пламен Илиев, който нямаше трудности да улови топката.

Четири минути след това се стигна до нова комбинация Галчев-Чандъров, като десният бек отново центрира към полузащитника, а той пак стреля с глава, но и този път не се стигна до гол, като топката мина над вратата.

ЛЕВСКИ – ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Левски: 1. Пламен Андреев (46′ – 44. Матей Маркович) – 50. Кристиан Димитров (65′ – 4. Виктор Любенов), 5. Келиан ван дер Каап (65′ – 77. Дейвид Михалев), 6. Цунами (К) (65′ – 27. Борислав Рупанов) –  21. Алдаир (65′ – 22. Патрик-Габриел Галчев (К), 8. Карлос Охене (46′ – 71. Антоан Стоянов), 97. Асими Фадига (65′ – 11. Джавад Ел Джемили), 3. Майон (65′ – 20. Асен Чандъров) – 17. Евертон Бала (65′ – 7. Фабио Лима), 88. Марин Петков (65′ – 23. Патрик Мислович), 90. Александър Колев (46′ – 16. Преслав Бачев)

Резерви: 15. Александър Божилов, 19. Кристиян Йовов, 99. Иван Андонов

Треньор: Станислав Генчев

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов (65′ – 2. Цветомир Панов), 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (73′ – 4. Росен Стефанов), 15. Дани Мартин – 71. Васил Панайотов (73′ – 51. Велислав Василев), 44. Начо (46′- 27. Даниел Димов), 17. Мартин Милушев (65′ – 23. Едгар Пашеко) – 43. Дуду, 9. Исмаил Иса (73′ – 29. Берк Бейхан), 16. Андряс Калкан (46′ – 39. Николай Златев)

Резерви: 84. Християн Славков, 10. Мазир Сула, 19. Александър Веселински, 40. Константин Грахльов, 41. Пламен Аршев, 42. Николай Костадинов

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Димитър Димитров