Испания драматично победи Германия с 2:1 и се класира на полуфинал на Европейското първенство! Иберийците поведоха с гол на Дани Олмо в 51-ата минута, но Флориан Вирц остави германците в двубоя, реализирайки две минути преди края. Момчетата на Луис де ла Фуенте стигнаха до победата в 119-ата минута с гол на Микел Мерино. DSPORT.BG

Още във втората минута Педри имаше възможност да отправи удар към вратата на Мануел Нойер, с който стражът на Германия лесно се справи. Още в началните минути на срещата Педри получи няколко удара и след единоборство с Тони Кроос в осмата минута бе изваден от игра, заменен от Дани Олмо.

Педри е с разтегната връзка след влизането на Кроос

Минута след това Ламин Ямал стреля от пряк свободен удар, но покрай вратата на Нойер. В 17-ата минута Ямал подаде към Дани Олмо, който обаче стреля над вратата.

В 21-ата минута Йозуа Кимих центрира в наказателното поле, където Кай Хаверц се откъсна от Родри и стреля с глава, но Унай Симон улови.

Две минути след това Аймерик Лапорт пробва мерника си от дистанция, Нойер улови и за секунда изпусна топката, но не последва нова опасност за вратата му.

В следващите минути на срещата германците взеха инициативата, като изпълниха няколко статични положения, но без успех.

В 32-ата минута Дани Олмо беше на добра позиция, но не изигра добре ситуацията и не успя да отправи удар към вратата на Нойер.

Три минути след това Кай Хаверц овладя топката и стреля към долния десен ъгъл, но Симон се справи.

В края на първата част испанците се настаниха в половината на Германия, но постепенните им атаки не дадоха резултат.

След почивката Луис де ла Фуенте замени Робин льо Норман с Начо Фернандес, а Юлиан Нагелсман извади Емре Джан и Лерой Сане, за да вкара в игра Роберт Андрих и Флориан Вирц.

В 48-ата минута Мората пропусна отлична възможност да поведе Испания напред.

В 52-ата минута Ламин Ямал намери перфектно Дани Олмо в наказателното поле, а той с изстрел по земя прати топката в мрежата на Нойер – 1:0!

В 70-ата минута Симон отрази изстрел от дистанция на Андрих. В 76-ата минута Фюлкруг уцели страничната греда, а домакините имаха претенции за дузпа за задържане от страна на Начо.

В 83-ата минута Унай Симон не изрита добре и топката стигна до Хаверц, който опита да прехвърли излезлия напред Симон, но прати топката над вратата.

Четири минути преди края на двубоя Кай Хаверц стреля с глава и Симон отрази.

В 89-ата минута Флориан Вирц изравни резултата в Щутгарт! Мителщет центрира в наказателното поле, където Кимих продължи към Вирц, а той матира Симон за 1:1!

В 100-тната минута Симон отрази удар от малък ъгъл на Мусиала, след което Начо не изчисти много добре, но последвалият изстрел на Андрих беше неточен.

Четири минути след това Оярсабал стреля на сантиметри от вратата.

Второто продължение започна с дискусионна ситуация, при която удар на Мусиала срещна лявата ръка на Кукурея. Главният съдия обаче прецени, че това не е за дузпа, а не последва сигнал и от колегите му от ВАР.

В 113-ата минута отново Оярсабал стреля, но пак неточно.

В 117-ата минута Начо не се справи с Фюлкруг, но Симон успя да парира.

В 119-ата минута Дани Олмо центрира в наказателното поле, където Микел Мерино скочи високо и с глава прати топката зад гърба на Нойер – 2:1!

СЪСТАВИ:

Испания: 23. Унай Симон, 2. Дани Карвахал, 3. Робин Льо Норман (46 – 4. Начо), 14. Аймерик Лапорт, 24. Марк Кукурея, 16. Родри, 8. Фабиан Руис (102 – 9. Хоселу), 19. Ламин Ямал (63 – 11. Феран Торес), 20. Педри (8 – 10. Дани Олмо), 17. Нико Уилямс (80 – 6. Микел Мерино), 7. Алваро Мората – к (80 – 21. Микел Оярсабал)

Резерви: 1. Давид Рая, 13. Алекс Ремиро, 4. Начо, 5. Дани Вивиан, 6. Микел Мерино, 9. Хоселу, 10. Дани Олмо, 11. Феран Торес, 12. Алехандро Грималдо, 15. Алекс Баена, 18. Мартин Субименди, 21. Микел Оярсабал, 22. Хесус Навас, 25. Фермин Лопес, 26. Айосе Перес

Селекционер: Луис де ла Фуенте

Германия: 1. Мануел Нойер, 6. Йозуа Кимих, 2. Антонио Рюдигер, 4. Йонатан Та (80 – 13. Томас Мюлер), 3. Давид Раум (55 – 18. Максимилиан Мителщет), 25. Емре Джан (46 – 23. Роберт Андрих), 8. Тони Кроос, 10. Джамал Мусиала, 21. Илкай Гюндоган -к (55 – 9. Никлас Фюлкруг), 19. Лерой Сане (46 – 17. Флориан Вирц,), 7. Кай Хаверц (90+5 16. Валдемар Антон)

Резерви: 12. Оливер Бауман, 22. Марк-Андре тер Стеген, 5. Паскал Грос, 9. Никлас Фюлкруг, 11. Крис Фюрих, 13. Томас Мюлер, 14. Максимилиан Байер, 15. Нико Шлотербек, 16. Валдемар Антон, 17. Флориан Вирц, 18. Максимилиан Мителщет, 20. Бенямин Хендрикс, 23. Роберт Андрих, 24. Робин Кох, 26. Дениз Ундав

Селекционер: Юлиан Нагелсман