Левски не успя да победи Арда на „Георги Аспарухов“ в четвъртата си лятна контрола. Във втори пореден мач „сините“ не вкараха гол и проверката завърши наравно 0:0. Домакините създадоха куп положения пред противниковата врата, но така и не съумяха да реализират.dsport.bg

Следващият приятелски мач на столичния тим е срещу израелския Макаби Нетаня следващата събота от 19:00 часа.

Нападателят Алекс Колев поведе атаката на Левски с №9 на гърба, който вече е свободен след продажбата на Рикардиньо. Досега голмайстор №1 на efbet Лига за изминалия сезон се подвизаваше с номер 90.

Първата голова възможност в мача се откри пред Левски в 6-ата минута. Алекс Колев получи отдясно и стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

Три минути по-късно Фабио Лима беше изведен в коридор зад защитата на Арда. Феликс Ебоа Ебоа съумя да изчисти точно преди да бъде отправен завършващ удар. При последвалия корнер Алекс Колев засече с глава, но над напречната греда.

В 14-ата минута Алекс Колев пак се озова на стрелкова позиция. Той пробва шут от движение, но не намери вратата на Анатоли Господинов.

Малко след това ударите посока вратата на Арда продължиха. Асен Митков изведе Фабио Лима в наказателното поле. Неговият удар по земя бе отразен с крак от Господинов. Патрик-Габриел Галчев пък пробва късмета си с шут от дистанция – високо над напречната греда.

В средата на първата част Марин Петков беше фаулиран пред наказателното поле на Арда. Колев отправи директен шут от прекия свободен удар. Прокара топката през стената, но Господинов съумя да избие.

В 43-тата минута Борислав Цонев напредна с топка в крака и отправи опасен изстрел посока вратата на Пламен Андреев, но в аут.

До края на първата част поредица от удари на Левски не стигнаха до целта, защото бяха блокирани. Арда не допусна гол и двата отбора се насочиха към съблекалните при непроменен резултат 0:0.

В 58-ата минута Арда организира опасна атака. Борислав Цонев проби отляво и пусна към Станислав Иванов, който се пребори със Станислав Иванов и продължи към Чинонсо Офор. В последния момент той беше спрян от Димитров, който застана перфектно.

Около час игра след първия съдийски сигнал Евертон Бала проби отдясно и навлезе към вътрешността на терена. Бразилецът завършва сам, но не затрудни Петър Петров.

В 64-тата минута Марин Петков намери пространство за удар от далечно разстояние, но далеч от целта.

Четири по-късно футболист на Арда направи огромна грешка, като се опита да върне топката назад към Петров. Колев пресече паса, но останал един срещу един с вратаря, не успя да го преодолее.

В 70-ата минута Илкер Будинов проби по десния фланг и намери Тонислав Йорданов в наказателното поле. Нападателят не се позиционира добре с тялото си и ударът му от движение прелетя високо над напречната греда.

В ответната атака Евертон блесна с невероятен дрибъл между няколко противникови футболисти, след което нагласи топката на крака на Петков, чийто шут не бе точен.

В следващите минути Левски продължи да търси активно гола. Карлос Охене не успя да преодолее Петър Петров. Малко след това изстрел на Фадига не бе точен.

Десет минути преди края Асен Чандъров се обърна и пусна към Преслав Бачев, чийто удар по диагонала бе в аут. Последната опасност създаде Алдаир малко преди края. И неговият мерник се оказа неточен.

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – К, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 7. Фабио Лима, 88. Марин Петков, 9. Александър Колев

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

Треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Анатоли Господинов, 30. Емил Виячки, 4. Милен Стоев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 33. Иван Тилев, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 7. Стефан Статев, 20. Иво Казаков, 12. Сарп Полат, 27. Борис Тодев, 26. Бурак Акънджъ, 80. Бен Азис, 70. Николай Жеков, 19. Тонислав Йорданов

Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Димитър Буров