Левски завърши контролите си през това лято с равенство срещу израелския отбор Макаби Нетаня. Срещата, играна на стадион “Георги Аспарухов”, завърши 2:2. Гостите поведоха в резултата с 2:0 с два гола на Игор Златанович, но попадения на Марин Петков и Цунами в рамките на 120 секунди оформиха крайния резултат. Новото попълнение Мустафа Сангаре направи неофициалния си дебют за “сините”, като негов удар в края на двубоя срещна десния страничен стълб.DSPORT.BG

Това бяха първите допуснати попадения от Левски в контролите. Отборът на Станислав Генчев не загуби нито веднъж, като записа две победи и три равенства. “Сините” откриват новия сезон в efbet Лига с гостуване на Локомотив София на 20-ти юли от 21:00 часа.

Преди началото на двубоя играчите на Левски издигнаха специален плакат, с който показват подкрепата си към таланта на ЦСКА Илиан Антонов, който се бори с коварна болест.

В 6-ата минута Марин Петков пробва късмета си от далечно разстояние, но ударът му премина високо над вратата.

Девет минути след това Евертон Бала стреля от дистанция. Опитът му не затрудни вратаря на Макаби Нетаня.

Левски представи отбора за новия сезон (ВИДЕО)

В 23-ата минута израелците стигнаха до първата си опасност. Футболист на гостите стреля от границата на наказателното поле. Матей Маркович обаче показа отличен рефлекс и изби в корнер.

Две минути след това Асими Фадига напредна и отправи удар с левия крак, но изпълнението му бе слабо и не затрудни вратаря на гостите.

В 29-ата минута двата отбора получиха почивка за вода и охлаждане. Пет минути след това Евертон Бала центрира от корнер. Той намери Келиан Ван дер Каап, но ударът на защитника бе неточен.

Левски изрази подкрепа към таланта на ЦСКА Илиан Антонов (ВИДЕО)

Последваха опити на Алекс Колев и Алдаир, които обаче не доведоха до опасност за вратата на Макаби Нетаня.

В 37-ата минута Петков отне добре топката в средата на терена. Българинът след това стреля по земя от границата на наказателното поле. Томер Царфати спаси.

Две минути по-късно Макаби Нетаня откри резултата. Гостите организираха контраатака. Фреди Варгас напредна по десния фланг и намери Игор Златанович абсолютно непокрит в наказателното поле. Той не остави шансове на Маркович с изстрел в левия ъгъл.

В 43-ата минута Алдаир центрира от десния фланг. Алекс Колев стреля с глава, но Царфати успя да се намеси.

Три минути след началото на второто полувреме резервата Джавад Ел Джемили стреля мощно от границата на пеналтерията. Царфати обаче отново внимаваше.

В 53-ата минута израелският тим вкара втори гол. Игор Златанович реализира второто си попадение в срещата, след като бе изведен сам срещу появилия се на почивката Пламен Андреев. Ударът на нападателя срещна първо десния страничен стълб преди да влети в мрежата.

Седем минути по-късно Марин Петков изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Изстрелът му по земя във вратарския ъгъл не изненада Царфати.

В 61-ата минута Левски успя да върне един гол. Ел Джемили напредна по десния фланг на атаката и нахлу в пеналтерията. Той подаде към Петков, който реализира за 1:2.

“Сините” изравниха резултата само минута по-късно. Фабио Лима изпълни ъглов удар и сложи топката на главата на Цунами. Бразилецът не остави шансове на Царфати и резултатът бе изравнен.

В 69-ата минута Ел Джемили отново пробва късмета си от ръба на наказателното поле. Вратарят на гостите спаси. Малко след това Мустафа Сангаре направи неофициалния си дебют за “сините”.

Седем минути преди изтичането на редовното време на мача Сангаре можеше да отбележи, но ударът му срещна десния страничен стълб.

Левски – Макаби Нетаня 2:2

0:1 – 39′ Игор Златанович

0:2 – 53′ Игор Златанович

1:2 – 61′ Марин Петков

2:2 – 62′ Цунами

Стартов състав на Левски: 44. Матей Маркович – 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап, 6. Цунами (К), 50. Кристиан Димитров – 97. Асими Фадига, 10. Асен Митков, 3. Майкон – 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев

Резерви: 1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев

Старши треньор: Станислав Генчев

Макаби Нетаня: 18. Томер Царфати – 12. Ювал Саде, 72. Ротем Келер, 4. Итай Бен Шабат, 26. Карм Жабер – 30 Авив Канарик, 14. Бар Коен – 6. Басам Заарура, 10. Оз Билу, 7. Фреди Варгас – 66. Игор Златанович